Skocz do zawartości
Pablo120288

wysoki wapń soli AF reef salt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam tą sól i nie mam żadnych plag i okrzemek, ładny bielutki piasek,a skoro ta sól taka zła to wywal ja kup inna nikt nie każe ci jej uzywać.

Widzisz, masz rację... mogę iść do sklepu "za róg" i kupić sobie inną... Mogę? Ano nie bardzo, bo sklepom, jesli chcą zarabiać na AF, nie opłaca się już chyba innych marek ściągać. Wiesz jak to jest, cena ustalana od góry, ale są rabaty zależne od ilości sprzedanego towaru, czyli - większy rabat - większy zysk. Dlatego w interesie sprzedawcy jest by klient kupował AF, czy to sól, czy odpieniacz, czy choćby bakterie...

A klient, jak nie ma co lubi, kupuje, co jest. I tak sprzedawca makaron nawinie na uszy....

Wysyłkowo wiele osób kupuje jedynie większe partie, zaś nowi idą do sklepu - by się czegoś dowiedzieć...

Ja kiedys dawałem do soli pochłaniacze wilgoci i całkiem fajnie to zdawało egzamin

A widzisz, a ja kupiłem kolejny worek microbe lift, przesypałem do wiaderka po AF, w zwykły worek foliowy i wyniosłem do piwnicy. Ma ona wentylację z "dworem", więc i wilgotność z otoczenia piwnica łapie. Ale jakoś sól nie zbryla się...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erybka, Jadwiga i Seafarm nie maja soli Aquaforest a to bardzo dobre sklepy, chyba to nie przypadek jest?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale cenę ustalona od góry to ma teraz wszystko ;) nawet wkręty.

Większe partie kupować wysyłkowo tylko się opłaci? Wiadro kosztuje 300 zł wysyłka 15. To jest 5% ceny. I jeszcze do domu Ci przywożą. Na drugi dzień.

Ale tu chyba nie o to chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Erybka, Jadwiga i Seafarm nie maja soli Aquaforest a to bardzo dobre sklepy, chyba to nie przypadek jest?

Też mnie to zastanawia. Może być kilka przyczyn, cena czy też % dawany od ceny katalogowej, kiepskiej jakości sól a przez to nie chcą sprzedawać tego, żeby nie było pretensji do nich lub inny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w jednym z tych sklepow nie ma tych produktow wlasnie z uwagi na nie stale parametry.

Ja sie 2 razy nacialem na produktach AF wiec juz jednego klienta stracili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, masz rację... mogę iść do sklepu "za róg" i kupić sobie inną... Mogę? Ano nie bardzo, bo sklepom, jesli chcą zarabiać na AF, nie opłaca się już chyba innych marek ściągać. Wiesz jak to jest, cena ustalana od góry, ale są rabaty zależne od ilości sprzedanego towaru, czyli - większy rabat - większy zysk. Dlatego w interesie sprzedawcy jest by klient kupował AF, czy to sól, czy odpieniacz, czy choćby bakterie...

A klient, jak nie ma co lubi, kupuje, co jest. I tak sprzedawca makaron nawinie na uszy....

Wysyłkowo wiele osób kupuje jedynie większe partie, zaś nowi idą do sklepu - by się czegoś dowiedzieć...

możesz iść i kupisz

A widzisz, a ja kupiłem kolejny worek microbe lift, przesypałem do wiaderka po AF, w zwykły worek foliowy i wyniosłem do piwnicy. Ma ona wentylację z "dworem", więc i wilgotność z otoczenia piwnica łapie. Ale jakoś sól nie zbryla się...

sprawdziłeś dokładnie parametry swojej solanki? - to spróbuj zrobić zasolenie 35 na niej i zobacz co Ci wyjdzie - ja nie potrafię zrozumiec dlaczego taka firma jak ML sól rafową podaje parametry - które są za***iste - dla zasolenia 33 - zrób 35 i zobaczysz co się stanie z Mg i Ca


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w jednym z tych sklepow nie ma tych produktow wlasnie z uwagi na nie stale parametry.

Ja sie 2 razy nacialem na produktach AF wiec juz jednego klienta stracili.

zapewne niejednego ;) Edytowane przez Pablo120288 (wyświetl historię edycji)

125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawle, będę robił jutro podmiane, to sprawdzę, Obecnie mam małą obsadę, więc pomp jeszcze nie odpalałem, ale konsumpcję muszę zacząć liczyć.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że e rybka oraz inne sklepy nie mają w ofercie produkty AF to wyłącznie tylko marketing. Dam wyłącznąść itp to powoli jak z kampaniami piwowarskimi. Moja lodówka moje produkty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, masz rację... mogę iść do sklepu "za róg" i kupić sobie inną... Mogę? Ano nie bardzo, bo sklepom, jesli chcą zarabiać na AF, nie opłaca się już chyba innych marek ściągać. Wiesz jak to jest, cena ustalana od góry, ale są rabaty zależne od ilości sprzedanego towaru, czyli - większy rabat - większy zysk. Dlatego w interesie sprzedawcy jest by klient kupował AF, czy to sól, czy odpieniacz, czy choćby bakterie...

A klient, jak nie ma co lubi, kupuje, co jest. I tak sprzedawca makaron nawinie na uszy....

Wysyłkowo wiele osób kupuje jedynie większe partie, zaś nowi idą do sklepu - by się czegoś dowiedzieć...

A widzisz, a ja kupiłem kolejny worek microbe lift, przesypałem do wiaderka po AF, w zwykły worek foliowy i wyniosłem do piwnicy. Ma ona wentylację z "dworem", więc i wilgotność z otoczenia piwnica łapie. Ale jakoś sól nie zbryla się...

wiesz co brednie piszesz, przynajmniej 90% osób co zajmuje sie akwarystyka morska nie ma sklepu morskiego w mieście gdzie mieszka a juz napewno nie za rogiem, poza tym w sklepie zwykle masz kilka marek soli do wyboru ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zastanawia. Może być kilka przyczyn, cena czy też % dawany od ceny katalogowej, kiepskiej jakości sól a przez to nie chcą sprzedawać tego, żeby nie było pretensji do nich lub inny...

Mysle, ze przyczyny jak juz, to z tych pierwszych wymienionych (badz kwestia dystrybucji innych, konkurencyjnych marek). Niektore z nich pacific sun rowniez nie powazaja... a lampy naprawde do zlych nie naleza. Ale to temat rzeka i na pewno off-top.

Edytowane przez Creol (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff... przebrnąłem przez całość ... z trudem...

I zastanawiam się nad jednym: po jaką cholerę to czytałem skoro i tak nie robię podmian... :devil:;)

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podsumowaniu moich problemów z wysokim Ca w soli AF:w czwartek telefon do AF podanie problemu z ich strony prośba o e-mail w tym temacie, w godzinach popołudniowych informacja o podanie adresu do wysyłki.Wysyłają wiaderko soli i w wtorek kurier go przynosi.Był problem i już nie ma sprawy.Duży plus za takie podejście do reklamacji dla AF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale 12 stron hejtu nie zginie prawda? Haters gonna hate.

Wystartuje chyba tym bardziej na AF RS:) u Testera wypadła przyzwoicie, jest przestępna cenowo i jak widać jest wsparcie producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W podsumowaniu moich problemów z wysokim Ca w soli AF:w czwartek telefon do AF podanie problemu z ich strony prośba o e-mail w tym temacie, w godzinach popołudniowych informacja o podanie adresu do wysyłki.Wysyłają wiaderko soli i w wtorek kurier go przynosi.Był problem i już nie ma sprawy.Duży plus za takie podejście do reklamacji dla AF.

Nie, problem pozostał, to Tobie po prostu przesłano gratis wiaderko soli. oczywiście jest to zbieranie marketingowego kapitału.

Widzisz, mamy tu jedna z dwu sytuacji:

- klient - pieniacz - dajmy mu wiaderko, odbijemy sobie na reklamie...

- wadliwa partia soli...

W wypadku drugiej sytuacji problem jest większy i droższy w rozwiązaniu.... bo wtedy wypadało by każdemu wymienić sól (kurier w dwie strony plus sól).

Ale ja tylko jak zwykle warcholę sobie... A może już nie chcę być traktowany jak pierwszy naiwny posiadacz portfela do oskubania?

Pecetowiec, popieram, startuj. Pełny pakiet produktów maja, a jak by coś nie wyszło, zawsze pomogą. Ja też bym tak robił, ale nerwowy jestem i akwarium ma mnie uspokajać :).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko zastanawiam jak jest z jakością i powtarzalnoscia buteleczek czy componentow.Sól mogłem sprawdzić a tutaj?szkoda bo bardzo długo używałem całego pakietu i nie miałem co narzekać.Wszystko jednak ma swój koniec.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@dale a ile partii spartolili że miałbym się denerwować? Ja osobiście nie mam zamiaru namawiać jak ktoś się sparzył... Tylko ludziska kupują taniego, wadliwego aquaela i zachwalają reklamacje door to door. Mimo że dalej nic nie robią z kiepskimi cyrkulatorami nikt takich psów nie wiesza.

Mnie ciekawi ile partii jest wadliwych? I czy np taka redsea też jest kropka w kropkę z specyfikacją? Sprawdzamy ro, kalibrujemy refraktometry badamy parametry, wystarczy sprawdzić solanke z dołączoną karteczką. Jestem ciekaw czy deklaracje pozostałych"świetnych" producentów są sztywne o wręcz aptekarskich dokładnościach. I coś czuję nosem że nawet jak zachodniej soli zdarzyło się coś podobnego to pewnie im się łatwiej wybacza. Może to taka nasza natura...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pecetowiec, poszperaj, jest troche info o tym w necie. Na pewno Preis kiedys mial wadliwa partie, bo o tym czytalem...

Ja osobiscie zastanawiam sie nad naturalna sola. Moze i wychodzi drozej, ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 podmianach na soli colombo korale duzo lepiej polipuja.Fakt pewnie przyczynił sie tez do tego spadek Ca ale poki co jestem zadowolony.Zasolenie 1.024 miało ca 400.Zobaczymy jak bedzie za 3 tyg bo na tyle podmian zostało z 4kg opakowania.


125l cube+81sump|10kgLR+4,5kgLS|ATI Sunpower 6x24w t5|deltec ap600|2x6015|nj2300|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nic lepszego od naturalnej soli, dobrze, ze zaczynaja ja produkowac nowe firmy i jest wiekszy wybor.Moze kiedys AF tez bedzie to wtedy kupie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Każda sól jest naturalna - na jej istnienie w takiej a nie innej postaci pozwalają prawa natury a pierwiastki z których się ona składa zostały wytworzone przez naturę w czasie syntezy termojądrowej w gwiazdach albo w czasie wybuchu supernowej.

Jeżeli jednak przez naturalny rozumiemy taki który nie został wytworzony w wyniku działalności człowieka to takiego produktu się nie produkuje. Jeśli więc mówimy że coś zostało wyprodukowane to nie jest naturalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma soli w 100% powstałęj przez odparowanie czy inne usunięcie wody. Zawsze są dodatki. Poza tym, woda morska zawiera też zanieczyszczenia któe mogą nam się kumulować w zbiorniku.

Co do ilości partii wadliwych - takie dane ma tylko producent, ale ze zrozumiałych względów się nimi nie chwali.

Ja znam kilka przypadków takich partii. A to zbrylanie, a to rozbierzność parametrów. Choć uważam że gdyby nie dokładali kartek z parametrami, a te miały by odchyłki "w granicach przyzwoitości", to znaczy, pozwalały by przygotować solankę nie przekraczającą średnich parametrów głównych, było by OK.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale coś z AF jest nie tak. Piszę to na podstawie swojego zbiornika. Używam ich produktów od stycznia 2015 tylko ich produkty. Z prochów ballinga już zrezygnowałem z uwagi na zapychające się wężyki przez brązowe gluty pływające w componnecie B. Pytałem kilka razy nikt nie odpowiedział konkretnie.

Teraz myślę na zmianą soli. Pierwsze wiadro nic wszystko ok. Drugie wiadro pierwsza podmiana (dziwny brązowy nalot na piasku, w odpowiedzi usłyszałem że to wina wody rodi), w połowie tego wiadra okrzemki (tak myślę) znikają, super myśle może to wina systemu coś nie zatrybiło. Skończyło się wiadro zamówiłem kolejne pierwsza podmiana i co znowu dziwny nalot na pisaku.

Także trzeba pomyśleć nad zmianą.

Również u mnie były problemy z utrzymaniem Ca i kH. Używałem AF Reef Salta , Preparatów do Balinga tego gotowca 1,2,3 z AF oraz innych kropelek z AF i wszystko to od 5 miesięcy. Od tego również czasu wszystkie parametry zaczęły skakać z tendencją do góry a kiedy lałem balinga od nich to kH było 8-9,5. Kropelki z AF CoralB zastygły jak cement dentystyczny, sól zabarwia wodę na kolorek lekko różowy.Buteleczka z Coral E (79 Zł)po miesiącu używania pękła w miejscu gdzie jest kroplomierz. Sól aby otworzyć to trzeba paznokcie zdzierać.

Ogólnie dla mnie wielka lipa, ten AF wydałem na wszystko w Warszawie prawie 800 zeta i miałem nadzieję, że na tych produktach będzie sie kręcić moje akwa. Po długich walkach z parametrami, glonami zrezygnowałem z produktów AF u siebie. Przeszedłem na inne produkty znanej Niemieckiej firmy i po 3 tygodniach mam parametry jakie powinny być. Sól trochę dłużej się musi kręcić ale trzyma parametry i jak narazie jest ok. Inne produkty na Balinga zaczałem sam robic z naszych Polskich ,,działek" i też dają rady. I tu dzięki kolegom z Forum którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą zaoszczędziłem wiele złotówek.Dziekuję bardzo za uwagi i pomoc bo po to jest to forum.

Dziwi mnie tylko fakt , że Aquaforest nie poinformował nas - klientów na forum że wyszła wadliwa partia soli :( Oczywiście czytałem wiele postów z AF i jak tu jeden z kolegów napisał wielki przedstawiciel AF zaraz bedzie próbował coś tłumaczyć. Nie wiem ile soli kamiennej tam wrzucacie ale dużo jej tam jest i widocznie zmieniliście dostawcę a ten może dał tą sól do podsypywania drogi? Trochę to może nie ładnie zabrzmiało ale AF winny jest wyjaśnień nam klientom dlaczego narazili nas na koszty i nie poinformowali nas o takiej partii soli. I kolega Ogon24 z AF może być trochę grzeczniejszy bo chyba reprezentuje tą firmę, chyba że to jest norma w AF i tak reagują na opinie które nie są po ich myśli. Wina będzie oczywiście po naszej stronie bo zechcieliśmy używać tych produktów.O jeszcze jednym produkcie mogę napisać to jest Phosphat minus. Będzie śmiesznie, dla mnie jako początkującego akwarysty brakowało opisu jak to używać.

Na puszce były opisy we wszystkich językach ale nie po Polsku :( Więc zacząłem to wkładać łyżką do skarpety tak mi w sklepie powiedziano ale nikt nie zwrócił uwagę na fakt, że po włożeniu tego preparatu będzie po tym w akwarium czerwono/brązowo i zacząłem szybko robić podmiankę wody bo bałem się o korale/efekt początkującego akwarysty hihi.Tu AF tak samo się nie popisał, ulotka jak ktoś mi napisał miała być pod deklem, której również nie było więc nawet nie wiem czy na ulotce o tym coś jest napisane. Teraz jestem mądrzejszy i wiem jaki to jest produkt który jest dostępny za pół ceny i to tu w Polsce. Inni koledzy moga mieć inne opinie o produktach AF, ja jednak mam takie jak opisałem powyżej.

Testy wody robię kropelkami RED SEA i Reef Analytics oraz Fotometrem eXact iDip 570.

W tej chwili mam zasolenie 1025, pH 8.3 kH7,0,Mg 1420, Ca 420, NO3 10, dużo rybek i:)

P.S

Przepraszam kolegę Ogona 24 bo się pomyliłem w nazwie EGON24 to tak jak ubezpieczenia EGON ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma soli w 100% powstałęj przez odparowanie czy inne usunięcie wody. Zawsze są dodatki. Poza tym, woda morska zawiera też zanieczyszczenia któe mogą nam się kumulować w zbiorniku.

Oczywiscie, ze nie ma w 100% powstalej, ale jest sporo na "bazie", i jakos ludzie, ktorzy jej uzywaja nie narzekaja na wahania, plagi etc. I naprawde watpie, ze firmy, ktore ja produkuja nie zwazaja wogole rowniez na zanieczyszczenia...

Ale zeby nie bylo, wciaz jestem na etapie czytania o tych solach :coffee:

Każda sól jest naturalna - na jej istnienie w takiej a nie innej postaci pozwalają prawa natury a pierwiastki z których się ona składa zostały wytworzone przez naturę w czasie syntezy termojądrowej w gwiazdach albo w czasie wybuchu supernowej.

Jeżeli jednak przez naturalny rozumiemy taki który nie został wytworzony w wyniku działalności człowieka to takiego produktu się nie produkuje. Jeśli więc mówimy że coś zostało wyprodukowane to nie jest naturalne.

nanokaczor, dzieki za wyczerpujace wyjasnienie :baby::shock:

Przeciez logiczne, ze nikt nie "suszy" wody morskiej by pozniej taka sol lopata do wiader sypac... ;):blushing:

Zatem sole naturalne to tak naprawde sa nienaturalne, ale bardziej naturalne niz te nienaturalne, czyli te syntetyczne ;)

czy tak bedzie ok? :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Angol każdy ma prawo do udzielenia swojej opinii ,ale pisanie niedorzecznych uwag jest żenujące. Rozumiem Twoje niezadowolenie ,ale bez przesady -różowa woda,butelka pęknięta, cement dentystyczny ,czy phosphatminus bez instrukcji ,po trzech tygodniach stosowania niemieckiej soli parametry igła ? Hejt ,hejtem ,ale nawet on powinien mieć jakieś granice. :)

Co do wadliwej partii to nie ma tu o takiej mowy. Jest to po prostu jakiś nieszczęśliwy zbieg okoliczności , każda partia jest testowana -przypominam każda partia ,nie każde wiadro. Tu prawdopodobnie było wiadro z niedomieszaną solą co się zdarza i nie jest do uniknięcia ,ale powtarzam nie wadliwą . Taka sól jest nie szkodliwa w jakimkolwiek systemie i nie ma wpływu na zdrowie koralowców przy 10-15% podmianie . Oczywiście jest nie zgodna z deklarowanym opisem i jako producent nie dyskutujemy w takim przypadku, a ją wymieniamy ,ale powtarzam nie ma tu mowy o wadliwej partii . Wszystkie surowce są przez nas badane pod kątem zanieczyszczeń oraz gotowy produkt dlatego są te karteczki w soli ,aby uniknąć problemów oprócz tego mamy próbki z każdej partii na stanie.

Niestety jest wiele reklamacji ,których nie uwzględniamy,gdyż zazwyczaj okazuje się ,że klient zrobił niewłaściwie testy , źle zmierzył zasolenie albo w RO zapomniał filtrów wymienić itd. Wszystkie inne reklamacje są bezwzględnie uznawane , tak jak było ze zbrylającą się solą ,która była przegrzana w hali firmy spedycyjnej .


stopkaDamiana.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.