Skocz do zawartości
tomi1140

Reaktor sterowanie odciekiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem w trakcie powstawania reaktora kopia Dastaco II . Zastanawiam się nad sposobem sterowania odcieku. Jest kilka pomysłów w głowie np.pompa IKS,ewentualnie podpięcie pod baypass jakiś elektrozawór ze sterowaniem czy też inne...Jest tutaj dużo użytkowników reaktorów ,może ktoś doradzi jaki sposób jest dobry sprawdzony,który jest bezproblemowy itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry, sprawdzony i bezproblemowy sposób to zastosowanie pompy dozującej firmy Aquatrend.


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma doświadczenie z tymi pompkami? Głośność awaryjność. Cena też taka dosyć sobie.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma podpięte na bayypasie? Jak macie to rozwiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie masz pompy to sie wylecz z reaktora ,tylko pompa o stałym wymuszeniu odcieku ,podali powyżej jest bardzo dobra


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglby wypowiedzieć sie osoba majaca odciek grawitacyjny??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem na bypasie i mi przeszło, kolega marcin_sz grawitacyjnie i też ma teraz pompkę, to niestety się nie sprawdza :(


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poco pisze rze by nie kombinować miałem kilka lat na bajpasie i to jest porażka ,nigdy nie ustawicie parametrów zmobilizowałem się i kupiłem pompę od prawie roku nie wiem co to problemy


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czym dokładnie są problemy? Wydajność się zmienia ?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle się zatyka odciek i parametry szaleją ,reaktor stosuje 10 lat , próbowałem na wiele sposobów zasilania ciągłe kręcenie zaworem doprowadzało mnie do furii ,a to się odbija na zwierzakach ,tylko dobre sterowanie ph i pompa na odciek daje spokój i stałe parametry


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ino pompa - ustawiasz i problem z głowy.

Też mam Doser Milestone 6 - godne polecenia !


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja również mam pompkę (AM SP 3000) i polecam !

sterowanie z bypasa odpuść, to jest porażka, jak piszą poprzednicy, nigdy nie wyregulujesz i w końcu kupisz pompkę dozująca :)


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym bypassem to bym nie przesadzał, że to takie złe rozwiązanie. Mój reaktor działa tak już dwa lata i nie mam najmniejszych problemów z jego regulacją na odcieku.

Nie znaczy to, że problemów na początku nie było... Zaworek do regulacji odcieku przytykał się nagminnie z częstotliwością co 2 tygodnie.

Dopiero postawienie kolumny szlifującej, załatwiło sprawę defiitywnie. Odpowiedzialne za przytykanie zaworka mikro osady wydostające się z reaktora w odcieku osadzają się teraz w kolumnie dzięki grawitacji i wolnemu przepływowi. Dodatkowym plusem jest to, że w kolumnie wytracany jest resztkowy gaz CO2 co ma wpływ na zmniejszenie zakwaszenia wody.

U moich znajomych, którzy używają tego sposobu zasilania jest dokładnie tak samo:-)


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa doser z aquatrendu jak się ma głośność?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym bypassem to bym nie przesadzał, że to takie złe rozwiązanie. Mój reaktor działa tak już dwa lata i nie mam najmniejszych problemów z jego regulacją na odcieku.

Nie znaczy to, że problemów na początku nie było... Zaworek do regulacji odcieku przytykał się nagminnie z częstotliwością co 2 tygodnie.

Dopiero postawienie kolumny szlifującej, załatwiło sprawę defiitywnie. Odpowiedzialne za przytykanie zaworka mikro osady wydostające się z reaktora w odcieku osadzają się teraz w kolumnie dzięki grawitacji i wolnemu przepływowi. Dodatkowym plusem jest to, że w kolumnie wytracany jest resztkowy gaz CO2 co ma wpływ na zmniejszenie zakwaszenia wody.

U moich znajomych, którzy używają tego sposobu zasilania jest dokładnie tak samo:-)

Możesz więcej napisać jak to masz rozwiązane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko przy zasilaniu pasywnym, czyli bypass lub grawitacyjne, może "zabraknąć" wody do zasilania, np. po wyłaczeniu lub padzie pompy obiegowej. Wówczas reaktor zacznie wsysać powietrze i się "zagotuje", czyli w reaktorze zamiast klarownej wody zrobi się błotnista maź zasuwająca do akwarium (po włączeniu zasilania).

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko przy zasilaniu pasywnym, czyli bypass lub grawitacyjne, może "zabraknąć" wody do zasilania, np. po wyłaczeniu lub padzie pompy obiegowej. Wówczas reaktor zacznie wsysać powietrze i się "zagotuje", czyli w reaktorze zamiast klarownej wody zrobi się błotnista maź zasuwająca do akwarium (po włączeniu zasilania).
niezabardzo rozumiem niby jak by miał reaktor zassać powietrze jak nie ma prądu ? Którędy ?ja mam od twistmana na bajpasie jak wyłączam obieg i pompę w reaktorze to poziom wody jest nad bajpasem także nie rozumiem

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o całkowity brak zasilania, tylko awarię samej pompy obiegowej lub jej celowe wyłączenie przy jednoczesnym nie wyłączeniu reaktora.

Edytowane przez nanorafa (wyświetl historię edycji)

Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reaktorem da sie sterować bez pomp a nawet bez komputera ph ,ja tak steruje blisko 10 lat różne reaktory tyle ,ze wymaga to większej kontroli nieraz faktycznie jest upierdliwe ale co zrobić ,nie hodowałem też nigdy mega trudnych gat.

Nie zmienia to też faktu ,ze jak bym miał okazje kupić używana precyzyjną pompke w rozsądnej kasie to bym pewnie wziął

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I o to chodzi, oczywiste jest że się da, kwestia tylko nakładu pracy. A na końcu, jak zwykle za decyzjami stoją $$$$


Kostka 100x100x50cm,

Oświetlenie: 12 x 39W, ATI Sunpower

Cyrkulacja: 2 x Tunze 6095, 1x Tunze 6055

Obieg: NewJet 4500

Reaktor Ca, DIY

Sól: Tropic Marine Pro Reef, RedSea.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wychodzi że kupując pompkę ma się jednak spokój. Temu inwestuję w reaktor by jednak sobie ulżyć od bailinga itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.