Skocz do zawartości
Jukos

jaki UPS?

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie kompakty w skromnej cenie niezależnie o który zapytasz będzie chodził krótko .Bo nie są zasilaniem awaryjnym tylko zabezpieczeniem chwilowych zaników zasilania .

Jeśli się zdecydujesz to nie ominie cie kupno UPS z akumulatorem zewnętrznym .Za dobry UPS 400 pln ,po tym na złomie aku od busa za 30 pln i będziesz miał długo i tanio i zmieścisz się w swoich kosztach . Tylko pamiętaj aku otwarte trzymamy na dworze .( poza tym nie są bezpieczne .Już dwa mi eksplodowały )

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żelowy

Który żelowy byś polecił dokładnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej ten ze stacji BTS - popytaj może ktoś ze znajomych ma dojście - oni muszą co jakiś czas je wymieniać i utylizować bez względu na jego parametry a trafiają się i takie do wywalenia co mają ponad 80% sprawności


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istotnie, takie akumulatory są godne uwagi, ale nie jest z nimi taka prosta sprawa... po pierwsze trudny dostęp, bo operatorzy z reguły sprzedają taki sprzęt firmom, które z kolei trudnią się handlem używanym sprzętem telekomunikacyjnym, więc raczej operatorzy niechętnie sprzedają go "na boku". Drugi problem to cena, trzeci potencjalnie taki, że chyba przydałoby się jeszcze BFU, żeby obsłużyć taki akumulator, ale tu moja wiedza się kończy i możliwe, że da się to jakoś załatwić "domowym sposobem". W każdym razie, mam znajomego który jest zatrudniony u operatora na stanowisku "Technik BTS" i powinien coś wiedzieć na ten temat, spróbuję zasięgnąć języka.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówiłem że to łatwe - zapytał jaki byłby najlepszy :)


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja nie mówiłem że to łatwe - zapytał jaki byłby najlepszy :)

A z tych bardziej dostepnych tzn łatwiej jesli chodzi o zakup który godny polecenia?

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który żelowy byś polecił dokładnie?

Toyama seria NPG lub do dużych obciążeń seria NPCG

Tu stronka gdzie opisy pomogą wybrać akumulator .

http://www.modernhom...G-12V-60Ah.html

(da się znaleźć taniej :))

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też rozważyć kupno agregatu ,krótkie braki w zasilaniu max 9 /h u mnie bez strat a na dłużej ups nie wystarczy chyba ze za 5000 pln

kabel za okno, tankujemy i jedziemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy oszczędzaniu energii , np: sama obiegowa 30 W Aku 100 Ah (850 pln ) te 28 h da radę ( 60Ah 16h 500pln) .

Agregaty z samostartem to już spore kwoty .Zależy jak i przed czym chcemy się zabezpieczyć . W mieście raczej długich braków w zasilaniu nie będzie ,na peryferiach zdarzyło się w ostatnią zimę braki po parę dni .Do tego wyjazdy wczasowe brać mieć pod uwagę i czy w takim wypadku w razie W ktoś stai się na pomoc .I jeszcze co kto lubi i na co stać .

A do zestawu UPS zawsze można dokupić małego taniego hinola za 250 pln( i poprosić sąsiada złotą rączkę żeby dorobił autostart )

Albo panel słoneczny 100W +


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Co do wyboru czy to ups czy inverter musi byc koniecznie czysty /sinus, tzn, prąd generowany na wyjściu musi mieć przebieg sinusoidy czyli taki sam jak w gniazdku, tanie upsy i invertery niestety maja aproksymowany sinus i taki sprzęt się nie nadaje może popalić pompy szczególnie te indukcyjne nie wliczając że będą sie grzały lepiej niz grzałka :)

Ja mam SinusPro 800, generuje 500W ciąglej mocy i 800W chwilowo, jest to inverter do ktorego można podłączyć spokojnie 100Ah akumulator czego nie zrobisz w żadnym ups-e bo ups-y niestety maja bardzo słabe prostowniki więc jesteś bardzo mocno ograniczony, u mnie jest na obecna chwilę podpiety 45Ah utrzymuje akwarium i piec bez problemy przez kilka godzin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze , a patrząc na małe solniczki , przykładowo kaskada fzn-3 pobiera 10W - czy taki Power Walker jak wkleił w linku kolega Jukos - wystarczy aby 3-4 godziny pociągnąć kaskadę ? Lubi czasem u mnie zabraknąć prądu na taki czas ? I patrząc okiem przeciętnego zjadacza chleba - ile "W" bierze taki UPS w czasie czuwania ?


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Jak się mocno uprzesz na ups to sprawdź czy ma czysty sinus nie każdy ma, co do poboru podczas czowania to uzaleznione jest juz od konkretnego modelu nie ma standardu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze , a patrząc na małe solniczki , przykładowo kaskada fzn-3 pobiera 10W - czy taki Power Walker jak wkleił w linku kolega Jukos - wystarczy aby 3-4 godziny pociągnąć kaskadę ? Lubi czasem u mnie zabraknąć prądu na taki czas ? I patrząc okiem przeciętnego zjadacza chleba - ile "W" bierze taki UPS w czasie czuwania ?

Pisałem już o tym wyżej , może chlać 30 -50 W


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

Pisałem już o tym wyżej , może chlać 30 -50 W

nom niestety mój inwerter pobiera około 10W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom niestety mój inwerter pobiera około 10W

Raczej na szczęście 10W .O ile nie jest tak że na wyświetlaczu pokazuje 10 w a po pomiarze wychodzi 30 :p .

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

spoko mierzone miernikiem :), nigdy nie bralem ups-a nawet pod uwagę jako zasilanie awaryjne bo moim zdaniem nie nadaje sie do akwarystyki, a że tyle pochlaniaja podczas czowania to nie wiedziałem hehe

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już o tym wyżej , może chlać 30 -50 W

Faktycznie przepraszam Cię SU1 , nie obejrzałem filmu do samego końca - mój błąd.

Zazwyczaj braki prądu sa na moim osiedlu zapowiadane z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem , tylko czy jest sens i czy nie będzie to źle działało na UPS gdy będzie podpinany na taką okazja , np. raz na 3-4 miesiące ??

A w przypadku braku prądu co należy zrobić w morskim ?? , w słodkowodnym jedynie odłączyć kubełek i zakręcić co2 , z resztą dojrzałe akwarium sobie poradzi .

Z moich obliczeń ups średnio pobierający 30W na godzinę podniesie rachunek dwumiesięczny o ok.20zł - myślę że warto .

Edytowane przez Dawid1988 (wyświetl historię edycji)

1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups orvaldi bateria 100 Ah sinusoida wyprostowana super sprzęt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przepraszam Cię SU1 , nie obejrzałem filmu do samego końca - mój błąd.

Zazwyczaj braki prądu sa na moim osiedlu zapowiadane z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem , tylko czy jest sens i czy nie będzie to źle działało na UPS gdy będzie podpinany na taką okazja , np. raz na 3-4 miesiące ??

A w przypadku braku prądu co należy zrobić w morskim ?? , w słodkowodnym jedynie odłączyć kubełek i zakręcić co2 , z resztą dojrzałe akwarium sobie poradzi .

Z moich obliczeń ups średnio pobierający 30W na godzinę podniesie rachunek dwumiesięczny o ok.20zł - myślę że warto .

Oczywiście że warto , 20 pln to mała kwota , ale jeśli bez ponoszenia dodatkowych kosztów możemy to oszczędzić to czemu nie . A gdy tak oszczędzimy w kilku miejscach , to już wychodzi że co rok mogę za to choćby porządny telefon kupić :p .

U mnie 2 razy w roku po 6 h braki , o czym uprzedzają .Ale raz słupa wozem obalili , do rana reperowali , raz piorun wywalił linię , i kilka razy do roku jakieś pierdoły .

Niestety u mnie 2 h bez prądu może być bardzo bolesne , kilka lat "pracy" do tyłu .

Raczej UPS da radę , w zasadzie akumulator ale to zależy od budowy samego urządzenia .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działał , dobierz tylko akumulator do swoich potrzeb .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście pamiętamy o tym, że każdy akumulator ma ograniczony czas życia :) I trzeba liczyć się z tym, że po max 3 latach go wymieniamy, gdyż inaczej czas podtrzymania spada drastycznie. W szczególności dotyczy to akumulatorów żelowych, które nie lubią zbyt wysokiej temperatury i każdy 1*C robi im różnicę.


112l + 15l

fac1ab0ac77db15f12d87fe3e6388d73u1563a17

abf9697d0117cec6d88d94d4a6b75e8du1563a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOYAMA NPG 60 12V ( GEL)o pojemności wg normy C20 - 60 Ah żywotność do 12 lat,temp przechowywania do 20c .

 

 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.