Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moje pytanie dotyczy pompy jebao rw-4 a mianowicie maxymalnie jakiej wielkości zbiornik obsłuży ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że do 600l powinna dać radę, ale bez korali i 1 ryba ( mała) ;)

Napisz coś więcej o zbiorniku bo tak to pytanie typu: Ile kilometrów przejadę samochodem na 3 litrach paliwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zbiorniku 150x40x40 skała jakieś miękka kilka rybek ale to dopiero plany . Pytałem czy objade na jednej pompce czy trzeba będzie coś dołożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w niecałych 200l. Jedzie na pełnej mocy plus filtr i starcza na styk. Teraz bym wolał rw8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rw4 to pompy raczej do małych zbiorników ja miałem 2x w 60/50cm na takie długości to rw8min


e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jedyne co jest pewne to to, że na jednej pompce to przy takim zbiorniku się nie uda.

RW-8 i dodatkowo RW-4 jako "wspomagacz" ... to już lepsza opcja. Albo jeden Maxspect Gyre. No, ale to moja osobista opinia :)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w 80x55x55 mam rw4 i rw8 na początku było za mocne ale teraz gdy zarosło koralami ledwo starczy. przy 120 twoich cm rw4 na bank za mało .Co najmniej jedna rw8 i rw4 .

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RW4 na twój zbiornk to mało. Lepiej zastosować 2 pompy zamiast jednej.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zbiorniku 150x40x40 skała jakieś miękka kilka rybek ale to dopiero plany . Pytałem czy objade na jednej pompce czy trzeba będzie coś dołożyć

2 pompy RW 8

Bedzie z lekkim zapasem ale nie wielkim

Ja mam 150/50/50 jadę na RW8 i RW4 ale to już jest za mało . Dokładam kolejny cyrkulator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten falownik od trzech dni, mam akwa 120cm x 50x50 na filmie włączony jest tylko On nastawiony na max, Decyduj sam. A i nastawiony jest na długą przerwę czyli działa długo i przerwa. Jeśli nastawię na krótkie to wtedy mam duże fale, zawiesiłem mniej więcej na 30 cm od dna, czyli trochę nad połową.

Edytowane przez hubertk (wyświetl historię edycji)

120x50x50 + sump 80 l, 35 kg LR, 8 kg LS, cyrkulacja 12000 l/h, 3000 l/h, 800 l/h..., Deltec AP600, LED 144w...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale prawda jest też taka że jak będzie chodził na maxa to może być ją słychać.

Lepiej większą i na połowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem i nie daje rady przy takim zbiorniku . Skala korale i d*pa .


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dwie szt. Rw-4 chyba wystarczą ? Interesował mnie przepływ wody 500-4000 l/g co mało mi to mówi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak: startuję z podobnym zbiornikiem 150x50x60 i też myślałem że rw4 x 2 mi wystarczy, szybko się przekonałem, że rw4 wystarcza na styk w obecnym 80x40x50 zbiorniku. Do akwa 450-500l to myślę, że 2 x rw8 to takie optimum.


 

"LUDZIE TO NIE WIEDZĄ JAKIE SIŁY DRZEMIĄ W NATURZE"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za malo . Rw 15 i rw 4 dmuchaja u nnie i jest wrescie super . Nie wspomne o obiegowce Dc9000.


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.