Skocz do zawartości
adrian42

Która chinka led lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

1 i 3 to praktycznie to samo, miałem jedna z nich sa ok ale brakowało mi sterowania. Ja bym ku 2 sie skłaniał bo ma sterowanie, a to fajna sprawa jak lampa sie rozjaśnia i gaśnie sama.

Te linki radze sobie dokupić fajne sa "4, adjustable hanging kit---adjust the length between the light & water when hanging"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie trochę zgadywanie, bo najlepsza ale do czego. Napisz jaki masz, lub planujesz zbiornik, co planujesz trzymać w nim. Wtedy szybciej dostaniesz odpowiedź.


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić 2 żeby oświetlić akwarium o długości 150cm.

Obsada: miękkie+lps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak się składa, że akurat wtopiłem kase kupując od tej firmy: DSunY

m.in sprzedaja na aliexpres i tutaj gdzie podałeś:

http://www.ebay.pl/i...EYAAOSwImRYPSaz

wysłali mi uszkodzony sprzęt, na reklamację czekałem 2 miesiąc, bo tyle mnie zwodzili i wielkie g...o, straciłem parę setek bo kasy mi nie oddali.

Po tej nauczce zdecydowanie polecam polskich dystrybutorów, bo masz gwarancje w polsce i przynajmniej wiadomo kogo później ścigać gdyby coś się ze sprzętem działo. Po za tym w polsce zawsze odeślesz, a do chin paczka kosztuje sporo kasy, wiec sie nie opłaca, a chińczycy dobrze wiedza o tym. Zastanów się dobrze czy brać u tych dupków.

Edytowane przez mario_mario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam lampę nr 3 czyli Mars Aqua, zamawiałem z Aliexpress bezpośrednio z Chin, wysyłka ekspres, lampa ok mam na razie skręconą na 50%, na pewno na full trzeba wymieniać wiatraki bo hałasują, używam ją od końca września także na więcej info za wcześnie. Poczytaj również na zagranicznych forach sporo jest info o tej Mars Aqua.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno lampy 1,3 nie wiem jak 2 biorą nie będą nigdy świecić na tyle co podaje producent tylko okolo 1/4 słabiej bo maja za słabe zasilacze. I 1 i 3 maja bardzo prosta konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że też kupiłem kiedyś lampę z linku trzeciego czuję się zobowiązany do zabrania głosu. Lampa firmy MARS AQUA tyle że 300W czyli 100 sztuk 3W led-ów. Zero problemu z zamówieniem, darmowa przesyłka, ekspresowa dostawa. Cud miód malina ja mawiają przedszkolaki. Po rozpakowaniu miłe zaskoczenie ....... estetyczna czarna obudowa, lampa porządnie zapakowana i co ważne bardzo lekka. No i tu kończy się opis pozytywów, które mogę opisać.

1. Po odpaleniu wiatraki włączają się natychmiast ponieważ są zasilane z tego samego zasilacza co kanał główny. Posiadają niewielki zakres regulowanej pracy, uwaga....... kompletnie niezależny od temperatury radiatora. Praca bardzo głośna, 3 wiatraki wysokoobrotowe.

2. Radiator stanowi blacha aluminiowa o grubości 2mm wielkością zbliżona do wielkości obudowy, całkowity brak ożebrowania, około 25% powierzchni zasłonięte przez 4 zasilacze zamontowane wewnątrz ........ poziom wymiany cieplnej takiego radiatora jest praktycznie zerowy. Brak jakiejkolwiek kontroli temperatury, termika zabezpieczajacego. Po godzinie pracy w pomieszczeniu o temperaturze 22 stopnie na pełnej mocy radiator od strony chłodzonej wiatrakami ma 104 stopnie.

3. Zasilacze - nawet nie wiem jak opisać tą konstrukcję bo to żart. Przetwornica samobieżna, stała częstotliwość pracy, regulacja napięcia wyjściowego na podsatwie napięcia odniesienia z potencjometru, na dodatek zamknięta w szczelną plastikową puszkę. Chłodzenie - brak. Zasada regulacji jasności świecenia rodem ze średniowiecza. Każdy zasilacz steruje napięciowo jedną z czterech sekcji diód połączonych szregowo. Taki układ połączenia wymusza zakres napięć wyjściowych zasilacza na poziomie 65-105V. Reasumując zasilacz w żaden sposób nie kontroluje prądu płynącego w gałęzi. Prąd max określa ilość diód w gałęzi i napięcie max zasilacza.

4. Diody ........ pochodzenie nieznane, moc nieznana, barwa nieznana. Proszę się nie sugerować opisem producenta że są to diody 3W. To bzdura. Po wysterowaniu pojedyńczej diody prądem odpowiadającym mocy oddawanej 3W dioda właściwie zaczyna płonąć. Przeprowadziłem kilka prób i przy dobrym chłodzeniu 2,5W to max. Powyżej dioda się bardzo grzeje. Barwa. Specjalnie pozyczyłem spektrofotometr żeby sprawdzić na ile opisane przez producenta temperatury barwowe są prawdziwe. Niestety nie miałem mozliwości odczytu konkretnej długości fali natomiast przeprowadziłem pomiary porównawcze z ledami CREE o określonych parametrach. Tylko potwierdziłem moje odczucia wizualne akwarium. Ogólnie nic się nie zgadza a niebieski kolor jest rodem z zabawek mojej córki. Kucyk PONY ma taką świecącą na niebiesko obrożę.

5. Kanał "kolor" jak określa producent jest składanką diód białych i kilku diód czerwonych i zielonych rozmieszczonych po całości. Razem z kolimatorami nie dają nic oprócz kolorowych plamek na skałach. Taki bajer.

6. Zasilacze dostały u mnie najbardziej w kość. I tak były na śmietnik. Bardzo wysoki poziom tętnień na wyjściu w połączeniu z praktycznie żadną filtracją w postaci elektrolitu 100uF/160V powoduje ewidentne migotanie w dolnych zakresach mocy. Dodatkowo ze względu na budowę przetwornicy nie jest to proporcjonalny wzrost napięcia i nie ma regulacji od zera. I żeby mnie dobrze zrozumieć od zera świecenia czyli ok. 43V. Lampa na minimalnych nastawach świeci już dość ostro więc na nocne nie ma co liczyć po przeróbce sterowania. Moc max oddawana przez zasilacz, który już mocno się grzeje i pracuje na granicy zerwania stabilizacji napięcia wyniosła 50,1W, dalej przetwornica nie jest w stanie utrzymać napięcia wyjściowego, jej rezystancja wewnętrzna wzrasta i grzeje się niemiłosiernie. Podsumowując zasilacze są dobrane właściwie do diód. Diody nie mają 300W tak samo jak zasilacze. Obstawiam, moc max lampy na poziomie 200-205W a nie tak jak podaje producent 300W (100x3W). Już podczas zakupu zastanowił mnie jeden fakt którego producent nie ukrywa np w 3 linku - Mars 165W LED AQUA Light 55pcs 102W oraz Mars 300W LED AQUA Light 100pcs 188W. Co ten zapis oznacza ? Ano tylko tyle że lampa opisana jako 165W z 55 diodami pobiera 102W mocy rzeczywistej, a lampa opisana 300W z 100 diodami pobiera 188W. I to pokrywa się z moimi doświadczeniami z zasilaczem i diodami. Tak więc nie dajmy się nabierać na to że lampa która ma opis 300W oddaje w ledach 300W. Oddaje ledwo 188W minus sprawność przetwornicy (80-90%).

.

.

.

.

Podsumowując moje wypociny. Zasilacze wylądowały na śmietniku. Diody najpierw wymieniłem, a potem wyrzuciłem razem z radiatorem. Po wymianie wiatraków została mi bardzo zgrabna i lekka obudowa malowana proszkowo z cienką szybą i to raczej nie kwarcowa. I na dodatek 100 sztuk kiepskich kolimatorów.

Więc szanowni kupujący. Odnosząc się do tego konkretnego modelu MARS Aqua Light nie wyrzucajcie pieniędzy w błoto. Rozbieżność między mocą, barwą i regulacją jest tak duża, że nie da się jej zaakceptować.


600l w obiegu, OPTI z kominem, lampa LED PANDORA HYPERION R2 HYBRID, obieg DC6000, odpieniacz na tunze silence 9430.040, PROFILUX II Ex 2xPh, redox, SMS itp, DP-4 na balingu, sump 80x80x40 + refugium, miękko-LPS-SPS.

Naprawimy wszystko co jest związane z elektroniką i nie ucieka na drzewo. Rzeczy niemożliwe załatwiam od ręki. Cuda zajmują mi trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, świetna recenzja :thumbup:


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A może taka?

http://allegro.pl/no...6630140169.html

Przynajmniej polski sprzedawca, a lampa ma sterowanie.

zapytaj czy i ile daje gwarancji

bo taka samą (lub podobną) kupisz taniej na ebayu za około 530zł (125$) z darmową wysyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.

Na początku przymierzałem się do zrobienia samemu lampy.

Po podliczeniu kosztów wyszło że nie dużo można dołożyć i dostać gotową lampę.

Teraz sam nie wiem muszę jeszcze przemyśleć dobrze sprawę.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.