Skocz do zawartości
Walker

Spełniamy marzenia Bartka....

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, wiem że dla naszej społeczności to to żadne wyzwanie i jesteśmy w stanie spełnić marzenia tego młodego człowieka.

http://www.mammarzenie.org/marzyciele/7346-Bartek/

Dlatego jeśli ktoś chciałby pomoc Bartkowi zapraszam do udziału w akcji. Potrzebujemy skompletować cały zestaw więc jeśli zalega Wam jakieś nieużywane szkło, grzałka czy lampa, może macie za dużo roslinek w słodkim jakieś ozdoby albo zwyczajnie chcielibyście się czymś podzielić - dawajcie znać.

Oczywiście będzie potrzebna też pomoc przy stawianiu zbiornika ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko będzie. Narazie jednak ustalmy czym dysponujemy. Potem dopiero ogarnę temat logistyczne (mam nadzieję że z czyjąś pomocą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jakim akwarium mowa ? Morskie czy slodkowodne ?


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słodkie z neonami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podesłałem linka kuzynowi co ma siec sklepów zoo w Warszawie i okolicy.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przyjemnością dotnę rośliny i wyślę :) Rozumiem, że Ty Marcin koordynujesz akcję dla Bartka. Czekam na dalsze info.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki termin?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam napowietrzacz i grzalke moge wyslac ale wszystko na Uk gniazdka ale z tym nie powinno byc problemow moge rowniez dokupic jakies fajne kolorowe jedzonko dla neonow . X lat temu mialem takie 100l z 50 neona i jakas wieksza ryba chyba gurami . A kiryski beda i glonojad :)


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z przyjemnością dotnę rośliny i wyślę :) Rozumiem, że Ty Marcin koordynujesz akcję dla Bartka. Czekam na dalsze info.

Będę się starał dopiąć ten projekt ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chętnie się dołączę. Co prawda sprzętu już nie mam do słodkowodnego, ale mogę coś kupić.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobic zrzutke i kupic mlodemu nowke sztuke. Co Wy na to?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie zrzuta jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysl


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz przydaloby sie konto na jakie wplacamy, data od kiedy do kiedy wplacamy. Kazdy wplaca ile chce, wszystko on top tego co wyjdzie na akwarium mozna przeznaczyc na inne atrakcje dla mlodego.

Moze podpiac ten temat albo udaloby sie na baner na gore wrzucic?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ofiarować cały zestaw ok 40 litrowy , z pełnym wyposażeniem rybkami i roślinkami . Oczywiście oświetlenie i filtr . Jedyny problem transport , będę w Polsce we wtorek do sylwestra i mogę wszystko spakować i przygotować do transportu , ale musiał by ktoś to odebrać z Krakowa i dostarczyć na miejsce .

Ewentualnie mogę również sie dorzucić do tego planu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja rozwija się niezwykle dynamicznie! Mamy sponsora! Aquaforest zadeklarował że ogarnie temat sprzętu dla młodego + pokarmy i jakieś bakterie na start.

Także kochani robimy zrzute na życie i spełnieniamy marzenia ;-)

Konto postaram się ogarnąć do wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by była możliwość wysłania ba paypal .

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka


"One who cannot love her smallest creations, cannot claim to stand before Nature".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn co ma sklep zoo zgodzil sie pomoc w akcji,

Walker,masz na priw jego nr telefonu.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się !!


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podajcie proszę nr konta również chciałbym aby młodemu człowiekowi pomóc spełnić takie marzenie, zwłaszcza w sytuacji w jakiej się znajduje.


Akwa - 220l (90bok x 90bok x 120bok x 55wys. w trójkącie) + panel; Pienidło - Tunze 9012; Obieg - Blau Reef Motion 1K DC; Cyrkulacja - Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-25; Słoneczko - maxspect razor 160w 16000k

http://89450fa7a2f3c516f0b89d71210135bcu1603a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś z takich setów ?

http://allegro.pl/aquael-leddy-set-80-bialy-105l-akwarium-zestaw-i6192473846.html

http://allegro.pl/aquael-zestaw-akwariowy-105l-leddy-set-80-akwarium-i6339223738.html

Nie wyglądają źle :)

Do tego porządny filtr kubełkowy i dzieciak będzie miał masę radości.

Do Neonek polecam zwłaszcza stadne Danio czy razbory klinowe. nawet parę krewetek można dokupić.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczaczki pieczone akurat wczoraj zrobiłem przycinkę w moim i wywaliłem pół wiadra zielska. Byłoby jak znalazł. Też się mogę dołożyć do zbiórki. Któryś z zestawów wklejonych przez pirotechnika jest ok. Do tego filtr kubełkowy

http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-tetra-ex-600-plus-do-akwa-60-120l-i6621077111.html

Jakaś grzałka 100 W spokojnie styknie.

Nic więcej nie potrzeba. Ewentualnie jakąś pompkę napowietrzającą.

Neonki, razbory, dokupić zbrojnika niebieskiego, stadko kirysków spiżowych i będzie super.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tą chwilę poszło zapytanie do fundacji jakie mamy "możliwości lokalowe" .

Ten secik 105l wydaje mi się całkiem rozsądną propozycją ale narazie czekamy na info z fundacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super byłoby jakby mu się udało zrobić akwarium na gwiazdkę :)

Do setu byłby potrzebny :

Filtr kubełkowy

Podłoże

Jakieś korzenie + kawałki skałek

no i samo życie :)


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.