Skocz do zawartości
TheDiize

Wystarczy kropla wody 61l- nowe zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Zapowiada sie super :)

A co to za koralowiec w prawym rogu z przodu? Jakas clavularia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie super :)

A co to za koralowiec w prawym rogu z przodu? Jakas clavularia?

Jest to Tubipora Musica :clover:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmianka zrobiona, błazenki, bicolor i reszta świata najedzone, czyszczenie wykonane :D

Na dzisiaj plan zakończony pomyślnie, a przed snem jeszcze sobie życzę, oby tak dalej :animier:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet krab dzisiaj chciał mieć zdjęcia, no i to to ja rozumiem

Podmianka zrobiona wczoraj, dzisiaj leję fito, nowy (lepszy) filtr działa bez problemu i przede wszystkim ciszej :turned:

Siedzę i podziwiam

4AV8lP.jpg

Zdjęcie znów mojego autorstwa (wstawiane zdjęcia są zawsze aktualne, pochodzą sprzed ok. 15 minut przed pisaniem posta)

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - super :thumbsup: Chciał bym aby solniczka którą odpalam lada chwila była choć w połowie tak czysta i zadbana jak Twoja Dario :thumbup:

A jak możesz mi odpowiedziec - dlaczego akurat Ty zdecydowałas się na brak podłoża w postaci np. piasku ?


1f355326e84366e85e37051b3a1b898cu1598a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo mówić - super :thumbsup: Chciał bym aby solniczka którą odpalam lada chwila była choć w połowie tak czysta i zadbana jak Twoja Dario :thumbup:

A jak możesz mi odpowiedziec - dlaczego akurat Ty zdecydowałas się na brak podłoża w postaci np. piasku ?

Z tą czystością to kwesta przypilnowania samego siebie, żeby codziennie znaleźć 5 minut, żeby przetrzeć szyby w akwarium. Wtedy codziennie poświęcamy na to kilka minut, a nie raz na tydzień np. godzinę, żeby wszystko zdrapać. Przynajmniej ja wyszłam z takiego założenia.

I jak już pisałam, piasek jak najbardziej będzie, jest to kwestia kilku dni/tygodnia :yes

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo pisać zbiornik młody i wasze ochy i achy to jeszcze zawczesnie. Zobaczymy jak zacznie się dojrzewanie i czy wtedy będzie tak czysto . Życzę powodzenia w prowadzeniu akwarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny zbiornik - gratuluje i powodzenia.

Dziękuję, staram się jak mogę :queen:

Co tu dużo pisać zbiornik młody i wasze ochy i achy to jeszcze zawczesnie. Zobaczymy jak zacznie się dojrzewanie i czy wtedy będzie tak czysto . Życzę powodzenia w prowadzeniu akwarium

Wszystko się zobaczy, działam pod dobrą opieką, więc źle na pewno nie będzie, a z drugiej strony to dobrze, że szanowni akwaryści "ochają" i "achają", bo dzięki temu wiem, że wszystko robi się jak należy :D i może być tylko lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co tu dużo pisać zbiornik młody i wasze ochy i achy to jeszcze zawczesnie. Zobaczymy jak zacznie się dojrzewanie i czy wtedy będzie tak czysto . Życzę powodzenia w prowadzeniu akwarium

Wcale nie musi być dojrzewania :D


zbiornik 120x60x60 +sump . odpieniacz Sebastek czarna perla na Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040 , cyrkulacja wp-40 rw-15 , obieg Jebao9000 , oswietlenie Gieseman Matrix II 8x39w . 

8744f73183d58f0a59fb88f54dc034b6u1589a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zestaw zdjęć (z dzisiejszego dnia), wszystko jest dobrze, błazenki i bicolor najedzone, krab sobie spaceruje, koralowce rosną, a jak nawet nie rosną to się otwierają, nadal codziennie czyszczę akwarium (trwam w swoim postanowieniu :smiling: ). Chyba więcej nie mam do dodania, dziękuję za wszystkie komentarze. Trzymajcie się cieplutko :clover:
 

uHpIpW.jpg
 

PJHXDY.jpg

nkvp49.jpg

ICCgh7.jpg

8dU6LU.jpg

EKqSAL.jpg

HhtcuZ.jpg

xsDQ7G.jpg

Zdjęcia @TheDiize

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nastała dość smutna chwila, ukwiał dostał jeść na swoim pięknym miejscu, a kilka dni później poszedł w siną dal. Na zdjęciu zasłaniają go zaskoczone błazenki, do tego na chwilę obecną ukwiał poszedł jeszcze niżej, więc można go podziwiać jedynie z bocznej szyby. Cóż może jeszcze wróci do "siebie" ;)
Bicolor chyba jest najbardziej niezadowolony, ponieważ ukwiał zajął mu jego ulubione miejsca
Z nowych nabytków krewetka czyszcząca, jest bardzo towarzyska, czasem aż za B) 

:sleeping: Zgaduję, że to pytanie może zginąć w tym poście, ale może ktoś zauważy, jaka krewetka (i w jakiej ilości) będzie najlepsza na sporą ilość aiptasi do mojego akwarium,  a może spróbować ze ślimakiem Berghia?

Ae1RTf.jpg

Zdjęcie aktualne @TheDiize

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam ślimaki . Sa malutkie ale dadzą rade . Mysle ze max dwie sztuki możesz wposcic .Ale to co się da np. skalka z zoa wyjmij z akwarium i usun wrzątkiem  .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, lysy23111 napisał:

Polecam ślimaki . Sa malutkie ale dadzą rade . Mysle ze max dwie sztuki możesz wposcic .Ale to co się da np. skalka z zoa wyjmij z akwarium i usun wrzątkiem  .

O ślimakach dużo się naczytałam np. że wchodzą tam, gdzie nie trzeba (filtr itp) i przez to tracą życie, że ładnie radzą sobie z aiptasią, ale później umierają z głodu itp. Dlatego się waham :wacko:
A krewetki? Myślałam o wundermani 2 sztuki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie korzystałem . Ale miałem już ze 3 brzydale z czego tylko jeden zajadal się cała reszta a nie tym czym potrzeba .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lysy23111 napisał:

Nigdy nie korzystałem . Ale miałem już ze 3 brzydale z czego tylko jeden zajadal się cała reszta a nie tym czym potrzeba .

Rybki jak ludzie, każda inna ^_^
No to zobaczymy, w najbliższych dniach już muszę coś kupić na to ustrojstwo 
Dziękuję za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup 1-2 krewetki lysmata kuekenthali. W mojej małej kostce jedna wyczyściła aiptasie do zera, a było jej sporo. Krewetki już nie mam od ponad roku bo nie przeżyła wylinki, ale aiptasi też od ponad roku nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, mam nadzieję, że wszyscy tęsknili B)

Odszedł bicolor, doszły krewetki na aiptasie (wydaje mi się, że zaczynają się z nią poznawać, ponieważ niektóre sztuki są poszarpane). Do tego muszę przyznać, że mam najcudowniejszą krewetkę czyszczącą, ledwo włoży się rękę do akwarium, a ta już na niej jest. Podczas podmianki również dzielnie mi towarzyszy, a gdy włożyłam cyrkulator do wody to przed włączeniem musiała przez 45 minut go czyścić, tyle u mnie pracy, jednym słowem pocieszne stworzonko.

Szyby czyste, trwam w swoim postanowieniu codziennego czyszczenia. Ukwiał trzeci raz zmienił pozycję, może tu na boku już się zadomowi, choć nie ukrywam mógłby się skusić na ten środek, jak na początku.

Z tematu dojrzewania, pojawiły się glony, będę dzielnie walczyć, czekam również na porady ^_^
P.S. Miałam napisać wcześniej już posta, ale miałam problemy z dodaniem zdjęć, sytuacja opanowana jak widać.

OVQEEI.jpg

zUXVAP.jpg

Zdjęcie @TheDiize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie podziały się wcześniejsze zdjęcia ? Co tu Ci doradzać - piasek wsyp...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, chwialek napisał:

A gdzie podziały się wcześniejsze zdjęcia ? Co tu Ci doradzać - piasek wsyp...
 

Się usunęły, już wgrywam je na nowo ;)
Mam nadzieję, że w następnym tygodniu piasek już będzie wsypany ^_^

Edytowane przez TheDiize (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko masz ułożone tak ciekawie, że Cię chyba musze zatrudnić u siebie do ułożenia mojej skały :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Photosensible napisał:

To wszystko masz ułożone tak ciekawie, że Cię chyba musze zatrudnić u siebie do ułożenia mojej skały :D

Skałę układał mój chłopak (z moją pomocą), ale "niestety" nie wypożyczam go :rolleyes::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.