Skocz do zawartości
szczuply85

ogrzewanie porada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie co do podlacznia grzalki z termostatem do sterownika grzania i chłodzenia czy moge ja podlaczyc ? na jaka temperature ustawic grzalke jak na sterowniku np ustawie 26 stopni ? Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli termostat grzałki jest dokładny i dobrze trzyma ustawioną temperaturę to ustawił bym na taką jaką chcesz utrzymać w zbiorniku w razie w gdyby gdyby sterownik się przestawił czy coś ale to tylko moja sugestia i nie wiem czy jest to najlepszym wyjściem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Witam mam takie pytanie co do podlacznia grzalki z termostatem do sterownika grzania i chłodzenia czy moge ja podlaczyc ? na jaka temperature ustawic grzalke jak na sterowniku np ustawie 26 stopni ? Proszę o pomoc

i termostat i grzałkę ustaw na +/- 25st.

bo jak się termostat zawiesi a na grzałce będzie 28 - to po co ?

i odwrotnie

jeżeli termostat ma histerezę to ustaw 0,4 - 0,6st. żeby nie "cykał" co chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiałem na sterowniku 25 a na grzałce 26 stopni..Była pewność że grzałka będzie się wyłączała a w przypadku awarii któregoś z urządzeń nie nastąpi przegrzanie zbiornika.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje,że najmniejsza histereza tego kontrolera to 1st i pomimo ustawienia np 25.5st on dogrzewa do 26,5 i po spadku temp do 24.5 znowu się zalącza a takie wachania są bardzo duże. Może do tej pory ta niedogodność została zniwelowana,ale dotychczas miałem możliwość nastaw dwóch egzemplaży tego sterownika i oba miały taki sam system pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sterownik, ustawiony jest na 25stopni a histereza na 1 bo taka jest najmniejsza. Grzeje mi do 25 jak spadnie do 24 to sie znow wlacza i grzeje do 25. Grzalki ustawione sa na ok 26stopni w razie awari sterownika.


465L 130x65x55h + sump 200L 100x50x40h. JEBAO 2xRW8. Grzałka 2x200W. Obieg AC6500. Oświetlenie 4x54w T5 + led 120w + 160w. Odpieniacz DIY 160 na 9420.040, DSB 50x43x10h. Sól BT SPS, LS 18kg, LR 70Kg

Korale: Poccilopora damicornis, Caulastrea (curvata, furcata, echinulata), 2 x Eyphylia Paraancora, Stylophora fioletowa, Ukwiał piaskowy, Acanthastrea lordhowensis, Blastomussa wellsi, Montipora digitata zielona, Duncanopsammia axifuga, Echinophyllia, Akropory

Ryby: Amphiprion ocellaris. Labroides dimidiatus, Lysmata boggessi, turbo, Nassariusy, Tectus, Jeżowiec mespilia globulus, Calcinus laevimanus, Cryptosentrus leptocephalus, Paracanthurus Hepatus, Pseudanthias squamipinnis, Valenciennea sexguttata, Chelmon,

Zebrasoma velifer

Identyfikacja

Stare 180

Nowe 460L

8d1e1a2ed99b757d8e690344053b20d8u341a313.png?upd=20140802221928

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

1st histerezy ? no bez żartów - może coś przeoczyliście w instrukcji i treba samemu ustawić a nie "lecieć na fabrycznych"

chińczyki sprzedają np. ST-1000 (mam go) i histereza jest od 0,1st

(a kosztuje niecałe 40zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Aqua Medic też ma histerezę 1 stopień ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0,1 nie miałoby sensu, ciągle by "kłapał". Może coś źle przetłumaczone z chńskiego.

P.

Edytowane przez piotr7 (wyświetl historię edycji)

Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

0,1 nie miałoby sensu, ciągle by "kłapał". Może coś źle przetłumaczone z chńskiego.

P.

dobrze przetłumaczone i zależy do czego go używasz :)

dlatego pisałem wcześniej żeby ustawić 0,4 - 0,6st.

u mnie "odpala" przy 24,9 i grzeje do 25,5

http://gotronik.com/2015/08/25/instrukcja-obslugi-sterownika-elitech-stc-1000/

(w PL STC 1000 kosztuje nawet ponad stówkę a na ebayu ... sami zerknijcie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińczyki sprzedają np. ST-1000 (mam go) i histereza jest od 0,1st

Piszesz o STC-1000?

Bo histereza +-0,1C

A dokładność +-1C

Kurcze miałem kupować coś firmowego ale kupie sobie to. Super dzięki Silvia!

Na allegro są po niecałe 40zł + przesyłka (ale wysyłka z poza granic UE :D)

Edytowane przez RaLe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma w ustawieniach dziesiatek sa cale liczby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam ustawiony na 25 st nie ma mniejszej histerezy, przy 24 grzałka się załącza grzeje do 25 i jest ok i nie pamietam gdy jest ponad 25 włącza mi się wentylator . ludzie nie przesadzajcie że temp miedzy 24 i 25 to jakieś wielkie wahania ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

(...) ludzie nie przesadzajcie że temp miedzy 24 i 25 to jakieś wielkie wahania ???

nie - ale podobną czułość ma "byle grzałka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silvia masz rację ale tu mam podwójne zabezpieczenie jak termostat w grzałce nawali to ugotujesz zbiornik ( chyba że grzałka mała i nie zagotuje wody) ,grzałke mam na 26 stopni i druga rzecz powyżej 26 stopni załącza wentylator więc mam 3 w jednym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tylko Twoje zabezpieczenie kosztowało 3x tyle co moje - a moje jest dokładniejsze (mam STC 1000)

(3x tyle tzn. liczę wszystko razem z dokupionymi gniazdkami kablami i pudełkiem - gotowe do pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy 3 x ja dałem 80zł za gotowca uzywkę . Sterownik stc1000 kosztuje około 100zł zł więc nie wiem skąd te 3 x taniej . . Po drugie mogę ci wyremontowac dom , mieszkanie ale z elektroniki by sam składać jestem cieniutki, jeszcze by mi en sterownik odfrunął gdybym zaczął majstrować . :) i do tego boję się prądu .

ok bo nas autor tematu zaraz wyprostuje za spam .

http://allegro.pl/sterownik-sterownik-stc-1000-pro-produkcji-elitech-i6032279972.html

Edytowane przez tedeus63 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zabezpieczeniem przegrzania jest dobranie mocy grzałki .Zabezpieczeniem od wychłodzenia jest zastosowanie dwóch mniejszych grzałek .

Nad całością czuwa termostat plus oddzielny alarm w razie przekroczenia zadanych temperatur .

A temperaturę ustawiamy zależnie od tego który włącznik ( w grzałce czy sterowniku ) ma pracować i jakie histerezy da się ustawić czy jakie są w sprzęcie .

Działa od lat nie tylko u mnie :yes .https://pl.aliexpres...ff-e48f749d8ee4 tu ustawiamy co chcemy , grzanie chłodzenie , korekta temperatury , histereza od 0.1c do 2 c .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym zabezpieczeniem przegrzania jest dobranie mocy grzałki .Zabezpieczeniem od wychłodzenia jest zastosowanie dwóch mniejszych grzałek .

Nad całością czuwa termostat plus oddzielny alarm w razie przekroczenia zadanych temperatur .

A temperaturę ustawiamy zależnie od tego który włącznik ( w grzałce czy sterowniku ) ma pracować i jakie histerezy da się ustawić czy jakie są w sprzęcie .

Działa od lat nie tylko u mnie :yes .https://pl.aliexpres...ff-e48f749d8ee4 tu ustawiamy co chcemy , grzanie chłodzenie , korekta temperatury , histereza od 0.1c do 2 c .

Witam

Może bym kupił , ale czy jest załączona instrukcja w języku polskim?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po przegladnieciu wszystkiego co jest osiagalne w sieci w wersju dual (od "chinczykow' po produkty markowe) wybralem ustrojstwo krajowej firmy :). Wprawdzie w tej wersji od dluzszego czasu (niestety) termoregulator nie jest produkowany,ale czasami mozna trafic na allegro,ja po kilku miesiacach upolowalem nowke sztuke na OLX-ie :). Wykonanie,jak zawsze w przypadku Aquael-a perfekcyjne,dokladnosc 0,1 st. C,duzy czytelny wyswietlacz,fajne mocowanie do scianki sumpa na zasadzie czyscika magnetycznego i bardzo fajna funkcja - alarm dzwiekowy przekroczonej temperatury :).

a6b26976c2b4a52bd35cdf48f00975a3.jpg

baszurek nadaje mobilnie...


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po przegladnieciu wszystkiego co jest osiagalne w sieci w wersju dual (od "chinczykow' po produkty markowe) wybralem ustrojstwo krajowej firmy :). Wprawdzie w tej wersji od dluzszego czasu (niestety) termoregulator nie jest produkowany,ale czasami mozna trafic na allegro,ja po kilku miesiacach upolowalem nowke sztuke na OLX-ie :). Wykonanie,jak zawsze w przypadku Aquael-a perfekcyjne,dokladnosc 0,1 st. C,duzy czytelny wyswietlacz,fajne mocowanie do scianki sumpa na zasadzie czyscika magnetycznego i bardzo fajna funkcja - alarm dzwiekowy przekroczonej temperatury :).

a6b26976c2b4a52bd35cdf48f00975a3.jpg

baszurek nadaje mobilnie...

Witam

Tu można kupić http://zoofish.otwarte24.pl/29,TERMOREGULATOR-THERMOSTAB-TS-500-DUAL-AQUAEL

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wart tej ceny :yes, drugi raz bym też kupił bez wahania :yes.


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może bym kupił , ale czy jest załączona instrukcja w języku polskim?

Pozdrawiam

Gdzieś na www znalazłem opis .Nie będzie z tym problemu .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.