Skocz do zawartości
Sebastiano

120x70x55-przymiarki do nowego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda z tą regulacją u DCT-większe "pole manewru" ale zaś na DCS 9000 na pudełku jest napisane 65W....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2017 o 20:05, Sebastiano napisał:

A dlaczego akurat model DCT?Zauważyłem że ogrom morszczaków korzysta z modeli DCT...to jakiś następca DCS?

DCS to następca DCT, natomiast najnowsza DCP daję dopiero pole do popisu, Najlepsze regulacja od 30% do 100%, minus taki że wklejasz ja w hydraulikę bo nie ma półśrubunków na węża. Mam podobny projekt w planach i bedę brać właśnie tą DCP 6500

Edytowane przez ThoOma (wyświetl historię edycji)

425b50f54c189bfa14c0e1e2990d0013u621a149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ThoOma napisał:

DCS to następca DCT, natomiast najnowsza DCP daję dopiero pole do popisu, Najlepsze regulacja od 30% do 100%, minus taki że wklejasz ja w hydraulikę bo nie ma półśrubunków na węża. Mam podobny projekt w planach i bedę brać właśnie tą DCP 6500

Bardzo dzięki za cenne info.Biorę się za przeglądnięcie opisu pomp z serii DCP...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w razie awarii pompy, wszystkie te bypasy stana...

Jesli jakis uboczny, dodatkowy, b. wazny, extra konieczny filterek ma byc uruchomiony, to dlaczego nie podlaczyc go do malutkiej 5 W pompki ? 


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,tu się z Tobą zupełnie zgodzę.Awaria pompy głównej zatrzymuję tak na prawdę wszystko.Decyzja zapadła.Bypassa nie będzie.Dodatkowa filtracja będzie zasilana osobną pompą dedykowaną typowo dla danego filtra.Na to miejsce w obiegu zastosuję pompę obiegową nieco słabszą np.DCS5000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak poprzednicy radzę przemyśl pompę DCP 5000. Mam ją od dwóch miesięcy i powiem tak w porównaniu do poprzedniczek, mały mercedes cicha, dobrze wykonana i ta jej regulacja. Jak dla mnie bardzo dobra pompa warta swojej ceny. Na Reef Central jest wieli użytkowników tej pompy ukazała się ona tam wcześniej i zebrała wiele pozytywnych opinii. Wcześniej używałem pompy serii DC i także nie miałem zbytnich uwag do niej obecnie napędza filtry.

Pozdrawiam Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji bardzo dużego "pola manewru" jej wydajnością oraz Waszych rad zdecydowałem się na serię DCP:)Pomyślę tylko który model dokładnie do mojego obiegu zakupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto by było teraz zastanowić się nad siedliskiem dla bakterii oraz filtracją.Chciałbym aby tym razem u mnie w sumpie zagościł siporax.Zastosuje go w drugiej komorze sumpa w koszyczku z kratki rastrowej.Proszę  tylko o podpowiedz ile litrów siporaxu zastosować na obieg 600litrów.No i chyba będę zmuszony kupić siporax 25mm , ażeby w przypadku "wytrząsania" go co jakiś czas nie uciekał przez kratkę rastrową.

W pierwszej komorze za wyjątkiem odpieniacza chcę jeszcze zastosować reaktor biopellet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby mnie tak na oświetlenie typowo t5 wzięło, oczywiście nic nie mając do światła led firmy Vertex i ich lamp,to przy zestawieniu miękkie i LPS czy lampa 8x39 podoła czy jest to za mało światła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik jest troszke wyzszy od mojego, poza tym podobne wymiary. U mnie (nad sps) swieci 8 x 54W i 2 x 20 W LED..., takze 8 x 39 W bedzie dla sps-ow cienko, dla LPS-ow i miekkich wystarczy.. Poza tym, zbiornik bedzie 120 dlugi, to moze rury warto dopasowac ?:thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tu nie przemyślałem zagadnienia i w zasadzie do mojej długości raczej tylko 39W.54W by wystawały długością.Troszkę to może kiepsko wygladać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie zgrabna lampa to 54W wychodzi na równo. 120cm. Nie dam głowy ale chyba można nawet ciut poniżej 120cm zejść. 


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z Waszych doświadczeń to z jakiej firmy lampy celować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ATI Sunpower 8x54 będzie miodzio. Jednak jeśli miałabym kupować wybrałabym nieściemnialną (mam ściemnialną i lampa drugi raz w serwisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim wymiarze akwarium to jeśli T5 to 10x54 a jesli dobrze pamietam to ATI ma 117 cm a jak Cie najdzie na SPS to będzie jak znalazł


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem pytać o wymiar lampy,Paweł mnie uprzedził:)117 cm to było by super.Idealnie zapasowała by do mojego rozmiaru akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego napisałem i skoro ma 70 szerokości to tylko 10x54 bo 8x54 będzie za małe. Tylko wtedy to już musisz kupic powermodule bo sunpowerów takich nie ma

http://atiaquaristik.com/de/wp-content/uploads/2015/08/Powermodule.pdf


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10x54W na 70cm rzeczywiście będzie lepiej. Można wtedy bardziej pokombinować z kolorami świetlówek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie to za dużo światła jak na miękkie i lps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby Cie naszło na SPS to będziesz miał idealnie a tak zawsze jedną parę możesz nie włożyć


OPTI 100x50x50 + sump 80x30x30, IS-200; Jebao DCT6000 na 60-80%; ATI Sunpower Dimmable 8x39W; Eheim Jager 200W; Maxspect Gyre XF 130 + Tunze; Żywy piach Nature's Ocean, LR + RRR, Sól FM/Colombo, Bakterie Bio Gro, BioPellets NP XL, Balling klasyczny na prochach FM, do tego coś tam od Knopa i KZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie jeszcze naszła myśl pod tytułem: "a może niskobudżetowa hybryda?". Precyzując.Zastanawiam się czy w przypadku mojej lampy która ma 30cm szerokości nie dołożyć dwóch zgrabnych lamp 2x54W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem mimo wszystko na powrocie zastosować trójnik na bypass...zakończę zaworem i niech sobie będzie na "zaś" by potem ewentualnie nie kombinować z przerabianiem hydrauliki.Zastanawiam się tylko jakiej średnicy najlepiej by miało to "wyjście".25 czy 20mm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastiano zdecydowałeś się już na pompy cyrkulacyjne? Ja będę miał akwarium 120x70x65h i się zastanawiam, czy wybrać 2x RW8, 2x RW15 czy po jednej RW8 i RW15.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,decyzję Michale podjąłem.Pozostaje przy 2xRW8.W tej chwili pracują u mnie te cyrkulatory praktycznie na minimum.Zapas mocy jeszcze mam a dodać należy że są fajne ciche i z fajnymi możliwościami za bardzo sympatyczne pieniążki.

Na jakie światło zdecydowałeś się postawić w Twoim projekcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.