Skocz do zawartości
Sebastiano

120x70x55-przymiarki do nowego zbiornika

Rekomendowane odpowiedzi

LED DIY na diodach cree. Nika@ budowała podobną. Będę miał większą moc i diody rozłożone po większej powierzchni.  Pompę obiegową już mam DCT 12000, odpieniacz Schuran 150.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa ATI ma 1170 mm...spokojnie wchodzi w koronę nad akwarium 120 CMS i ma jeszcze luz.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kombinuję w kierunku ATI 8x54W....:)

Lada chwila szkiełko zawita w me progi...będzie można rozpocząć nowy projekt.

Edytowane przez Sebastiano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam wymiar akwarium więc widzę jak pasuje tylko u mnie 10x54W świeci

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na swoim miejscu....można rozpocząć "dozbrajanie terenu":P

Korzystając z okazji chciałbym podziękować Autorowi tego zbiornika za jakość oraz profesjonalizm oraz Koledze Heniutek za pomoc w kwestii wędrówki zestawu na drugie piętro:)

Zbiornik wypoziomowany,po niedzieli czas na hydraulikę....wolnym krokiem ku nowemu;)large.58dff2b2a4e93_akwareium1(2).JPGlarge.58dff2ab2a7c3_akwareium1(1).JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podpory po środku stelaża.. .ugnie się :-(

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dac rade, wygląda na kawał stali a akwarium 250 litrów tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejmy Darku nadzieję ze nie.Blat jest pogrubiany.Długość też nie jest przesadnie wielka

1 minutę temu, Palnik napisał:

Powinno dac rade, wygląda na kawał stali a akwarium 250 litrów tylko.

Rafale w stopce są wymiary aktualnego zbiornika.Akwarium ze zdjęć ma 120x70x55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, zajrzałem do chyba pierwszego posta i stamtad zgapiłem. Dalej jednak jest solidny stelaż - wytrzyma. To "tylko" w kontekście stelaża - nie do pojemności jako takiej, to tak gwoli wyjasnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze tego balkonu nie zrobiles z tylu zbiornika bo troche to szpetne jest a jak dojdą rury to juz wogole bedzie brzydkie.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Piotr1 napisał:

Szkoda, ze tego balkonu nie zrobiles z tylu zbiornika bo troche to szpetne jest a jak dojdą rury to juz wogole bedzie brzydkie.

Mistrzu Piotr1.Temat tan nie powstał w celu zorientowania się czy jak to piszesz "balkon" miał być z tyłu czy z boku....jest to moja sprawa gdzie on będzie a komentarze pod tytułem ..."wogole będzie brzydkie" są wg mnie nie na miejscu.Pochwal się swoim zbiornikiem a wtedy ja popisze jak to on jest wspaniały.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb z ciekawości dlaczego nie robiłeś komina wewnętrznego? Będę stawiał zbiornik 120x70 (dno) i wydaje mi się, że przy takiej szerokości jest dosyć miejsca w środku na komin.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze Twoja sprawa mogles zrobic sobie nawet na przedniej szybie jak Ci sie podoba.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, katani napisał:

Seb z ciekawości dlaczego nie robiłeś komina wewnętrznego? Będę stawiał zbiornik 120x70 (dno) i wydaje mi się, że przy takiej szerokości jest dosyć miejsca w środku na komin.

Michale,masz rację przy tej szerokości i długości komin mógłby spokojnie być w środku,ja poprosiłem o wklejenie na zewnątrz.Mój aktualny zbiornik ma komin również na zewnątrz na prawej ścianie i nie mam jakichkolwiek zastrzeżeń do tego typu "konfiguracji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miejmy Darku nadzieję ze nie.Blat jest pogrubiany.Długość też nie jest przesadnie wielka


Sebastiano nie piszę tego po żeby Cię straszyć, takie są fakty fizyki nie oszukasz ;-)
Oczywiście że nie powinno się nic stać i że nie ugnie się pierwszego dnia po zalaniu ale jezeli pod akwarium jak zakładam dałeś karimate lub coś podobnego to jak przypatrzysz się za kilka tygodni to podkład w rogach będzie sprasowany na Maxa a na środku będziesz mógł wysunąć bez problemu zapalke pomiędzy blat a akwarium.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, DarekB30 napisał:

 


Sebastiano nie piszę tego po żeby Cię straszyć, takie są fakty fizyki nie oszukasz ;-)
Oczywiście że nie powinno się nic stać i że nie ugnie się pierwszego dnia po zalaniu ale jezeli pod akwarium jak zakładam dałeś karimate lub coś podobnego to jak przypatrzysz się za kilka tygodni to podkład w rogach będzie sprasowany na Maxa a na środku będziesz mógł wysunąć bez problemu zapalke pomiędzy blat a akwarium.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7
 

Darku,nie neguję czy faktycznie ta podpora ma być czy nie:).Składając zamówienie na wykonanie całości nie pisałem wykonawcy  że ta "noga" ma być lub że jej nie ma być.Skoro zrobił w ten sposób to pozostaje mieć nadzieję że wiedział co robi i pod czym się podpisuje dając pisemną gwarancję:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem...nic nie ma prawa się stać. Akwarium moim zdaniem jest bezpieczne, o efektcie "zmęczenia" materiału który będzie widać za kilka tygodni piszę że swojego doświadczenia, też kiedyś tak zrobiłem bez podpory i po pół roku zakładałem podpory dla spokoju wewnętrznego, po prostu czas i ciężar akwarium zrobią swoje.

Dariusz Barcikowski

wysłane via Tapatalk Samsung Galaxy S7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że pogoda płata ostatnio psikusa,a temat braku prądu staje się tematem codziennym postanowiłem pomyśleć o jakimś zabezpieczeniu w razie braku prądu.Co proponujecie i co podłączyć?Sam obieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja u siebie mam narazie sam cyrkulator. Ale zastanawiam się nad mały agregatem, żeby filtry i cyrkulatory chodziły. Ale 3 piętro i balkon...

Dnia 2.04.2017 o 05:05, Sebastiano napisał:

Darku,nie neguję czy faktycznie ta podpora ma być czy nie:).Składając zamówienie na wykonanie całości nie pisałem wykonawcy  że ta "noga" ma być lub że jej nie ma być.Skoro zrobił w ten sposób to pozostaje mieć nadzieję że wiedział co robi i pod czym się podpisuje dając pisemną gwarancję:)

Czy w tej pisemnej gwarancji jest zapis że nie obejmuje szkód wyrządzonych np pęknięciem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie tez w bloku więc chyba raczej pójdę w kierunku UPS z przetwornicą i aku żelowym gdzie podepnę sam obieg ewentualnie jeden cyrkulator.Nie wiem czy to dobry tok myślenia.

Jeśli chodzi o gwarancję to myślę że opiewa tylko na uszkodzenia wynikłe z nieprawidłowości wynikłych przy błędach popełnionych przy klejeniu spawaniu przez producenta.Realnie jak znam życie i realia panujące to dowiem się że szkło pękło w wyniku niewłaściwego użytkowania i gwarancja nie zostanie przyznana.Ale to tylko moje przypuszczenia.

Jeśli chodzi o temat braku "nogi" to faktycznie delikatnie środkiem blat się poddał skorygowała to mata.Aktualnie nic więcej niepokojącego się nie dzieje.Na tę chwilę ogromny szacun do Wykonawcy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Mam pisemną gwarancję. Oraz punkt że nie obejmuje szków w wyniku rozszczelnienia. Tylko rozszczelnienie wchodzi w zakres gwarancji. Ale jeżeli akwarium kosztowało kilkaset złotych a remont sąsiada i tak dużo więcej by wyszedł. Dlatego trzeba traktować tą gwarancje jako to, że wykonawca np. Akwarium zna się na rzeczy i wie co robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie też tak sądzę.Idealnym dopełnieniem całośći jest ubezpieczenie mieszkania z zapisem że obejmuje również zalanie od akwarium.Koszt nie wielki a i spokój psychiczny troszkę większy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Dowiadywałem się. Ubezpieczenie w jednej firmie wynosiło 120zl miesiecznie a w innej 300-400zl za rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, laszek napisał:

Dowiadywałem się. Ubezpieczenie w jednej firmie wynosiło 120zl miesiecznie a w innej 300-400zl za rok.

W jakich firmach jeśli to nie tajemnica?I czy w tych polisach jest ujęte akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Żona się dowiadywała. I chodziło konkretnie o zalanie przez akwarium niezależnie z czyjej winy i w jakich okolicznościach. O ejmuje też remont zalanych sasiadów. Firm nazw nie pamiętam.

Pamiętam jak 3 lata temu chciałem ubezpieczyć w Warcie ale odradził mi sprzedający bo w polisie było ujęte tylko że przez nieumyśle spowodowanie pęknięcia. A jak objaśnił nie będę miał dowodów ze np małe dziecko zrobiło to nieumyślnie i nie będe miał jak tego udowonić. Skwitował ze szkoda moich pieniedzy.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.