Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Iceberg napisał:

Heja...Zdziwiony jestem ze taka lampa ma takie niedopatrzenia jak schodzenie farby.Ja stojak do niej zrobilem sam i nie ma on kontaktu z woda...Dari,czy masz do niej kontroler?...Ja jeszcze nie kupilem i tylko potencjometrami ustawilem sobie kolor,ktory mi pasuje...

Nie, nie mam jeszcze, zaraz zamierzam kupić.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta lampka ma jeszcze jakiś zapas, nie myślałeś o a360we?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, mmaadd napisał:

Czy ta lampka ma jeszcze jakiś zapas, nie myślałeś o a360we?

Myślałem o 360tce, ale lampa+sterownik+uchwyt to wtedy już prawie 3tys zł, zbyt dużo jak zbiornik tymczasowy.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Kessilka wystarczy spokojnie. U mnie obrabiala 130l (no może 110 w displayu) i to było najlepsze światło jakie kiedykolwiek mialam. Moja to była stara wersja, bo a150. Uchwyt też oblazl z farby lekko ale nie było rdzy. Faktycznie lipa jak za sprzęt za te pieniądze.

Masz ekstra skale! Bardzo piękna!

A Tunze revulujesz zanurzeniem. Mój jest zanurzony około 1-1.5 cm ponad dolna krawędź otworów w grzebieniu odpieniacza i pieni jak ta lala :)

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka


Tak było..

Tak też było..

__________________________________________________________________________________________

AKWARIUM: Red Sea Max 250 Żywa skała ok. 8-10kg, MarcoRocks ok. 15kg, Nature's Ocean Live Sand (9kg). CYRKULACJA: Jebao RW-4 + Tunze Turbelle NanoStream 6025 + Jecod DC3000 i NJ1200 w panelu ODPIENIACZ: Stockowy RSM OŚWIETLENIE: Stuningowana pokrywa, 216W na ledach (w tym kolor) + sterownik by Morświn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Areya napisał:

 

A Tunze revulujesz zanurzeniem. Mój jest zanurzony około 1-1.5 cm ponad dolna krawędź otworów w grzebieniu odpieniacza i pieni jak ta lala :)

 

U mnie musi być zanurzony tylko 0,5cm poniżej wlotu otworów. Inaczej zapełnia się bardzo szybko. Mogę zanurzyć głębiej, ale wtedy muszę zdławić go dociskając wężyk z powietrzem. Pytanie co lepsze - głębiej zanurzony i zdławiony, czy płycej i pełen dopływ powietrza?

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

w moim tunze 9001 powietrze jest na full, reguluję zanurzeniem - mocowanie na magnes więc jest łatwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy tydzień dojrzewania minął...

IB7A2355.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 dni po zalaniu zrobiłem pierwszy raz testy:

No2=0,2

No3=25

Nh4=0

Po3=0

Ph=8

Kh=8,15

Ca=400

Mg=210

Jak wytłumaczyć tak niski poziom Mg?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakimi testami robiłeś ?Jaka sól?To nie możliwe żeby Mg było takie niskie na pewno jest zły test albo zle robisz,a nie jest przypadkiem 1210 Mg.

Edytowane przez jimi (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sól AF Reef Salt, test Salifert, długa data ważności, robiłem 2 razy, zawsze ten sam wynik. Na 100% jakiś czeski błąd.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, pomierzone innym testem i Mg=1380. No2 i No3 już śladowe, a okrzemki dziś zaczęły już chyba odchodzić w niepamięć :-)

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś podliczyłem kasę jaką wydałem na to małe akwarium. Wyszło 6tys....a mówiliście "nie kupuj Reefmaxa, taniej sobie sam złożysz" ;-)

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można i to dużo taniej założyć dużo większe akwarium. Kwestia upodobań

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ludzie :D 6k? Śledzę wątek bo każdy element Twojego akwarium widzę w swoim przyszłym nie doszłym a zakładałem 4k max :D Chyba pójdę w tego red sea MAX nano z AI i będzie owe 4 ;p 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, bullmaster9 napisał:

Można i to dużo taniej założyć dużo większe akwarium. Kwestia upodobań

 

Pewnie, że można. Można kupić znacznie tańszą lampę, ale wtedy zapomnijmy o bardziej wymagających koralowcach. Można kupić tańszą dolewkę z jednym czujnikiem i ryzykować zalanie. Itd itp...

23 minuty temu, flexin napisał:

O ludzie :D 6k? Śledzę wątek bo każdy element Twojego akwarium widzę w swoim przyszłym nie doszłym a zakładałem 4k max :D Chyba pójdę w tego red sea MAX nano z AI i będzie owe 4 ;p 

U mnie na 6k się nie skończy, brakuje jeszcze kilku drobiazgów - największy to chyba sterownik do Kessila, około 500zł. Policz sobie dokładnie wszystkie drobiazgi typu tds, czyścik, testy, wkłady, siateczki, chemia, rurki, kleje i wiele innych...zbiera się z tego całkiem niezła suma.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, dari_a napisał:

największy to chyba sterownik do Kessila, około 500zł. 

Największy to chyba jednak ryby i korale :D , Prawda, te drobiazgi po złożeniu w całość dają pokaźną sumkę. Nie chcę jechać na półproduktach bo to później się zemści. Rozważałeś AI zammiast tego Kessila? mam ciągle dylemat :/ cena i te kontroler- łatwiej chyba AI sterować no i chyba z tego co pamiętam to każdym kolorem można. Dawaj jakieś foto ;] 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, flexin napisał:

Największy to chyba jednak ryby i korale :D , Prawda, te drobiazgi po złożeniu w całość dają pokaźną sumkę. Nie chcę jechać na półproduktach bo to później się zemści. Rozważałeś AI zammiast tego Kessila? mam ciągle dylemat :/ cena i te kontroler- łatwiej chyba AI sterować no i chyba z tego co pamiętam to każdym kolorem można. Dawaj jakieś foto ;] 

 

Życia nie liczę, albo potem podliczę w odrębnej kategorii.
AI rozważałem. Zdecydowałem się na Kessila gdyż moim zdaniem ma lepsze światło i łatwiej jest go odsprzedać. Sterowanie Wi-fi to moim zdaniem zbędny bajer, chwilę się pobawisz i tyle.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 4 tygodniach od zalania do akwarium trafiło życie. Najpierw 2 maleńkie szczepki zoa. A dziś doszły dwa ślimaki - astralium i strombus. 

Chociaż to na pewno nie całe życie jakie dodałem - jeden ślimak miał na sobie dwie małe aiptasie :/ Zeskrobałem je przed wpuszczeniem ślimaka, ale jestem pewien, że wkrótce będę miał w akwa darmowe ukwiały. W wodzie ze ślimakami zobaczyłem też chyba kiełża, także kolejny gatunek za free ;-)

 

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a to w ogóle to strombusy są super, jeden od razu po wpuszczeniu zaczął chyba budować gniazdo, drugi to akrobata - siedzi przy górnej krawędzi akwarium ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium trafili pierwsi twardziele - Euphylia cristata oraz Acanthastrea. Do tego Ultra Ricordea Florida i Ultra Discosoma sp. Red Jawbreaker.

IB7A2492.jpg

IB7A2511.jpg

IB7A2513.jpg

IB7A2523.jpg

W ciągu kilku dni Rico powiększył się o 50% i pojawił się drugi polip Discosoma.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie i ładne zdjęcia. Z czerwonym grzybem lepiej uważaj, bo mają tendencje do szybkiego namnażania i przejmowania skały. Jak jest ich sporo to warto też mieć węgiel, bo one puszczają do wody coś co hamuje wzrost innych korali w pobliżu.


500 +

-zakładając akwarium morskie nic nie wiemy

-po trzech miesiącach uważamy że już cos wiemy;

-po roku jesteśmy ekspertami,

-po dwóch latach dochodzimy do wniosku że kompletnie nic nie wiemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, FunWorld napisał:

Ładnie i ładne zdjęcia. Z czerwonym grzybem lepiej uważaj, bo mają tendencje do szybkiego namnażania i przejmowania skały. Jak jest ich sporo to warto też mieć węgiel, bo one puszczają do wody coś co hamuje wzrost innych korali w pobliżu.

Dziękuję, zdjęcia pstryknięte totalnie na odwal, tylko czysta dokumentacja. Ale ja mam zboczenie, bo zajmuję się fotografią, ryb nie fotografuję, ale zwierzęta jak w avatarze ;-)

Grzybek jest specjalnie na skale nie przyklejonej do całej konstrukcji, a węgiel mam zawsze włożony.

Edytowane przez dari_a (wyświetl historię edycji)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Cerb napisał:

Wrzuć fotkę całości:).

Spoko. Zaraz coś pstryknę. 


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że zaraz posypią się na mnie gromy (może i zasłużone), ale pierwszą rybą jaka trafiła do akwarium jest mandaryn. Chciałem wpuścić już jakąś rybę, gdyż parametry (Nh4, No2, No3, Po4) były totalnie wyzerowane, a akurat trafił się splendidus. Stwierdziłem, że może i będzie lepiej jeśli zamieszka w akwarium jako pierwszy i będzie miał kilka tygodni bez konkurencji i spokojnie nauczy się jeść. Udaje mi się go skusić na mrożone kiełże, co widać na załączonym obrazku ;-)

IB7A2532.jpg


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.