Skocz do zawartości
afgi

Czarna Perła - 100x60x55 + DSB

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małe akwarium, trzy ryby i łatwo je policzyć. Jak bym miał sporo większe akwarium, sporo więcej ryb to bym miał problem z policzeniem ryb :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj afgi,moglbys pokazac akwarium w calosci,jestem ciekaw jak to juz u ciebie wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze wyłączam cyrkulator i obieg podczas karmienia. Tylko ja mam trzy ryby i łatwo je policzyć, zauważyć żeby nie przytrafiło się tak jak u Ciebie.


Ja mam 5 ryb :) ale od tego przykrego wypadku nie wyłączam cyrkulatorow do karmienia i powiem szczerze, ze widowiskowo wyglada to bardzo ciekawie. Midas jest najbardziej aktywny, zaraz potem dwie krewetki. Zakup drugiej krewetki, to był strzał w dziesiątkę - widać je non stop :)
witaj afgi,moglbys pokazac akwarium w calosci,jestem ciekaw jak to juz u ciebie wyglada


Nie wyglada to jeszcze widowiskowo. Kupuje raczej fragi, wiec korale gdzieś giną w czeluściach akwarium.

Postaram sie coś kliknąć sensownego w tygodniu i wrzucę na forum

P.s. Co myślicie o kupieniu:
- kraba pom pom
- krewetki ukwialowej - bez ukwiału
- kraba ukwialowego - bez ukwiału i nie planuje w przyszłości
- kraba dekoratora - czy nie zdemoluje mi Zoa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie zdarzyło może ze dwa razy użyć trybu feed. Za każdym razem mialam pietra, że jakaś rybka podpłynie nie w porę akurat, kiedy minie 10 minut. Więc jak już musiałam wyłączyć cyrkulator na czas karmienia, to wypinalam wtyczkę i włączałam dopiero, kiedy miałam pewność, ze nikt się w pobliżu nie kręci. Kobiety chyba tak mają, ze szukają wszędzie zagrożeń ;) czasem nawet tam, gdzie ich nie ma.

Ale jeśli potrzebujesz wyłączać cyrkulacje do karmienia, to może próbuj tak, jak ja. Wyjmij jack ze sterownika czy wtyczke z kontaktu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie sie zdarzyło może ze dwa razy użyć trybu feed. Za każdym razem mialam pietra, że jakaś rybka podpłynie nie w porę akurat, kiedy minie 10 minut. Więc jak już musiałam wyłączyć cyrkulator na czas karmienia, to wypinalam wtyczkę i włączałam dopiero, kiedy miałam pewność, ze nikt się w pobliżu nie kręci. Kobiety chyba tak mają, ze szukają wszędzie zagrożeń [emoji6] czasem nawet tam, gdzie ich nie ma.
Ale jeśli potrzebujesz wyłączać cyrkulacje do karmienia, to może próbuj tak, jak ja. Wyjmij jack ze sterownika czy wtyczke z kontaktu.
 

W pompach Jebao, które posiadam, trybem feed można włączać i wyłączać pompy. Nie muszę czekać tych 10 min.
Jednak teraz pompy będę wyłączał jedynie przy karmieniu pipetą LPS-ów. A zanim nazbieram te acany, to jeszcze trochę wody upłynie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj afgi,moglbys pokazac akwarium w calosci,jestem ciekaw jak to juz u ciebie wyglada

Kapa, jak obiecałem, tak robię. Zdjęcia robione telefonem podczas karmienia, wiec jakość nie powala ;)

ae23298e903b3d5bda9560bc8c87ce31.jpg56040ca4cce3e46e9cd01671a8e11931.jpg8b685f95a321468d02189479ab4444ad.jpg79b00396da118423b68b0588141e1959.jpg

Skałka Zoa
1819644a966544d9ec9570e93d660083.jpg

Acana
8e8e9c754590af09921694af35b88e31.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj,alkwarium ma potencjal,swietnie ulozona skala,jak zarosnie koralami bedzie robic wrazenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, kolega z forum poprosił o kilka fotek DSB. Poniżej zamieszczam rzeczonego. Co do wielkości złoża i jego skuteczności, to jak zwykle zależy.

Nie mam jeszcze mocno obsadzonego akwarium, więc nie ma dużego problemu z nutrientami. PO4 niewykrywalne salifertem, a NO3 utrzymuje sie na poziomie 5. Próbuje to zbić podbijając PO4 poprzez większe karmienie, ale coś nie wychodzi. Myślę, że DSB wraz z refugium eliminuje wszystko, zanim zacznie działać.

Nie mam i nigdy nie miałem też problemu z glonami - w sumie to mnie nawet martwi, gdyż na szybach i kamieniach pojawia się taki biały jakby-glon. Nie wiem czy to jest dobre dla krabów (p.s. do obsady dołączył pompom krab) lub ślimaków. 

 

Także o wielkości DSB, cieżko mi sie wypowiadać. To moja pierwsza solanka i nie mam do czego porównywać. Na pewno, wolałbym większa komorę odpieniacza, ale wówczas nie miałbym miejsca na dolewkę.

 

Ostatnim czasy zwiększyłem też moc światła do 35%. Jak dla mnie jest już bardzo jasno, ale z drugiej strony mam praktycznie zero glonów (czemu jest też „winny” DSB z refugium) oraz Zoa pną sie mocno w górę. Moc światła będę sukcesywnie zwiększał obserwując jak te elementy reagują.

 

dozuję: fito; żelazo, amino mix; jod; PrioBioS; NP Pro; 

 

IMG_3311.jpg.d8ea2d76e46f38f68f43476cf5913b3a.jpg

IMG_3312.jpg.a5be08c093a7cf391dfc2023f625dab2.jpg

IMG_3313.jpg.986b372bdca1e1c434d5f2b464a3e026.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

afgi na jakiej róże masz powrót,i czy cos sie zmienilo od ostatnich zdjec,jak tam no3 i po4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
afgi na jakiej róże masz powrót,i czy cos sie zmienilo od ostatnich zdjec,jak tam no3 i po4

Kapa, powrót na róże 25’. Zawór bramowy i styl ułożenia rur na „Herbie”. Cicho i przyjemnie, zero problemów.

Co do parametrów, to tydzień nie mierzyłem, ale było bez zmian. Parametry poniżej.

Ze zmian, to dodałem mitraxa, pompom kraba, lysmate kuwkhentali, a w przyszłym tygodniu jak uda sie, to dodaje gramma loreto.
Ponadto doszedł piękny koral, czerwona trachyphyllia geoffroyi.

Kupiłem tez pompę do RODI w celu zwiększenia ciśnienia na membranie. Niestety nie mieszkam w domku, wiec nie mogę zestawi zamontować na ścianie, ale jak będę mieć kiedyś luźny weekend, to zamontuje to wszystko do jednej deski lub plastikowej skrzyni.

Dziś podmiana i zdjęcia poniżej :)

f9f507dba0df5d5c40fe4c3370584826.jpg0ff79d9a64a3792aae89024bb9f5e014.jpgf78e84b34d2dd2c16bc095374d305ff5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, kapa napisał:

afgi na jakiej róże masz powrót,i czy cos sie zmienilo od ostatnich zdjec,jak tam no3 i po4

Na górze róże, na dole zioło

Kto czyta forum, ten ma wesoło 

;)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, zielony mintaj napisał:

Na górze róże, na dole zioło

Kto czyta forum, ten ma wesoło 

;)

+1:clapping


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, zielony mintaj napisał:

Na górze róże, na dole zioło

Kto czyta forum, ten ma wesoło 

;)

hahaah rymy prawie jak peja,tylko twarz nie ta;)

fakt bledy ale to przez wloski translator

20 godzin temu, afgi napisał:


Kapa, powrót na róże 25’. Zawór bramowy i styl ułożenia rur na „Herbie”. Cicho i przyjemnie, zero problemów.

Co do parametrów, to tydzień nie mierzyłem, ale było bez zmian. Parametry poniżej.

Ze zmian, to dodałem mitraxa, pompom kraba, lysmate kuwkhentali, a w przyszłym tygodniu jak uda sie, to dodaje gramma loreto.
Ponadto doszedł piękny koral, czerwona trachyphyllia geoffroyi.

Kupiłem tez pompę do RODI w celu zwiększenia ciśnienia na membranie. Niestety nie mieszkam w domku, wiec nie mogę zestawi zamontować na ścianie, ale jak będę mieć kiedyś luźny weekend, to zamontuje to wszystko do jednej deski lub plastikowej skrzyni.

Dziś podmiana i zdjęcia poniżej :)

f9f507dba0df5d5c40fe4c3370584826.jpg0ff79d9a64a3792aae89024bb9f5e014.jpgf78e84b34d2dd2c16bc095374d305ff5.jpg

ja tez u siebie zamontowalem pompe do ro,i zapelnianie beczki 40l z 6,5 godzin zmniejszylem do 2,5,czyli pozytywnie,a co do akwarium nabiera kszataltow powodzenia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja tez u siebie zamontowalem pompe do ro,i zapelnianie beczki 40l z 6,5 godzin zmniejszylem do 2,5,czyli pozytywnie,a co do akwarium nabiera kszataltow powodzenia 

Dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was trzymał kiedyś w jednym zbiorniku salariasa fasciatus lub ramosus z Escenius Midas?
Co myślicie o takim połączeniu?

Nie chce rezygnować z esceniusa, ale brakuje w akwarium salariasa. A gdyby trafił sie ramosus, to pewnie znalazłby sie w nim nawet kosztem esceniusa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ślizgi są dość terytorialne w sosunku do podobnych gatunków. Midas z kolei zajmuje jakąś norkę i trzyma sie blisko niej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ślizgi są dość terytorialne w sosunku do podobnych gatunków. Midas z kolei zajmuje jakąś norkę i trzyma sie blisko niej.

No tak, Midas zajmuje u mnie 3 norki :) Salarias zajmował raczej „jaskinie”

Z drugiej strony nie są też konkurentami do pożywienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was używał fosforan trojsodowy w walce z NO3 przy zerowym (wg saliferta) PO4? 

Mnie jestem w stanie zbić NO3 poniżej 5 od samego początku. Karmie sporo i nie płuczę mrożonek. PO4 nadal niewykrywalne. Wiec postanowiłem użyć wspomnianą substancje. Rozposcilem 10gram w 250ml RODI. Dodałem 6ml do akwarium, co powinno mi podnieść PO4 o około 0.25. W sobotę dodatkowo zrobię 10% podmiany wody. Trzymajcie kciuki :)

BA1810A5-B3BB-4953-8323-F5F9816690EC.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, afgi napisał:

Czy ktoś z Was używał fosforan trojsodowy w walce z NO3 przy zerowym (wg saliferta) PO4? 

Mnie jestem w stanie zbić NO3 poniżej 5 od samego początku. Karmie sporo i nie płuczę mrożonek. PO4 nadal niewykrywalne. Wiec postanowiłem użyć wspomnianą substancje. Rozposcilem 10gram w 250ml RODI. Dodałem 6ml do akwarium, co powinno mi podnieść PO4 o około 0.25. W sobotę dodatkowo zrobię 10% podmiany wody. Trzymajcie kciuki :)

 

:wacko:

Jeśli dzielisz się taką informacją to zapewnie by usłyszeć komentarze. Mój jest następujący:

1. Najprawdopodobniej wystąpiło błędne założenie, iż PO4 jest wyzerowane; a na pewno nie stwiedzimy tego testem krpoelkowym (również do weryfikacji czy na pewno chesz tak wysokie PO4)

2. akwarium jakoś młodo wyglądające, masa koralowa niewielka, zwiększ potencjał i  daj im żyć; 

3. chemia rozregulowuje system

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Arturro napisał:

:wacko:

Jeśli dzielisz się taką informacją to zapewnie by usłyszeć komentarze. Mój jest następujący:

1. Najprawdopodobniej wystąpiło błędne założenie, iż PO4 jest wyzerowane; a na pewno nie stwiedzimy tego testem krpoelkowym (również do weryfikacji czy na pewno chesz tak wysokie PO4)

2. akwarium jakoś młodo wyglądające, masa koralowa niewielka, zwiększ potencjał i  daj im żyć; 

3. chemia rozregulowuje system

 

Arturro, oczywiście chce i dzieki za komentarz. W odpowiedzi:

1. Masz racje, na pewno PO4 nie jest 0. Salifert nie jest dokładny, docelowo kupię Hankę, ale teraz to jedyne co mam

2. Myśle ze masz racje, ale kilka ślimaków Trochusow mi ostatnio padło (odziwo jedynie ten gatunek ślimaków) i nie wiem czy to właśnie nie przez to. Ze wszystkich podstawowych parametrów, tylko ten mam rozjechany. Na wiosnę zrobię test ICP, zobaczę może jeszcze coś jest nie tak

3. Masz 100% racji. To jest ostateczność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, Myślisz, że ślimaki ci padły od NO3 na poziomie 5? To z grubsza można powiedzieć idealny poziom dla wszystkich korali.

EDIT: Podniesienie z kolei PO4 na 0.25 to wysoko. Chyba, że miałeś na myśli 0.025. No albo czegoś nie zrozumiałem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, katani napisał:

Hey, Myślisz, że ślimaki ci padły od NO3 na poziomie 5? To z grubsza można powiedzieć idealny poziom dla wszystkich korali.

EDIT: Podniesienie z kolei PO4 na 0.25 to wysoko. Chyba, że miałeś na myśli 0.025. No albo czegoś nie zrozumiałem.

Nie wiem co z ślimakami, nie mam pojęcia czemu. Babka ma przynajmniej kolejne elementy dekoracyjne swojej jamy.

 

co do fosforanu trojsodowego, to wykorzystałem post Testera: 

Rozpuszczamy odważone wcześniej 40g Na3PO4 x12H2O w 500ml wody RODi w naczyniu z podziałką objętościową. Po calkowitym rozpuszczeniu uzupelniamy naczynie do 1000ml.  Daje nam to stezenie 10g PO4 w 1L roztworu.Jeden ml tego roztworu (odmierzony np. strzykawką 1ml z testu Saliferta kH, Mg, Ca) podnosi PO4 w 100L wody w akwarium dokładnie o 0,1mg/L .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witaj afgi,jak tam baniaczek nic nie piszesz,jestem ciekawy jak juz wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witaj afgi,jak tam baniaczek nic nie piszesz,jestem ciekawy jak juz wyglada

Baniak powoli do przodu. Nie mam zdjęć całości, jest kilka mniej lub bardziej udanych zdjęć korali. Umieszczam na dole.

Z nowości, to:

  • zacząłem stosować phyto easybooster - 2 ml na dzień - pompą dozującą. Stosuje to od tygodnia, więc ciężko coś powiedzieć. Dawki nie mam planu zwiększać, raczej na chwilę obecną zostanę przy 2 ml
  • kupilem skarpętę RedSea 225 micronów - rewelacja. Wykonana z włókniny. Nie zapycha się tak często jak poprzednia - wykonana z czegoś jak żyłka wędkarska. RedSea zatrzymuje na pewno znacznie więcej syfu,  a dodatkowo nie zapycha sie tak szybko. Obecnie starczy mi na około 2 dni
  • kupilem LPS grow&color - pokarm dla korali. Pokarm świetny, ale minusem jest to, ze jest w granulkach. Krewetki sa bezlitosne przy wyjednaniu pokarmu. Następnym razem kupie reef roids
  • Kupiłem też pokrywę RedSea na akwarium. Stoi od ponad tygodnia, nie mam czasu się za to wziąć [emoji20]
  • zrobiłem także swój własny pokarm - zmiksowałem rożne rodzaje mrożonek plus owoce morza z marketu (kalmary, ośmiornice, itp). Wyszło kilka torebek zip z Ikei - mrożę to na płasko i odrywam po kawałeczku przed karmieniem
obecny skład akwarium (bez slimaków):

·         Valenciennea puellaris

·         Ecsenius midas

·         Amphiprion ocellaris

·         Gramma loreto

·         Pseudocheilinus hexataenia

·         Salarias ramosus

·         Mithrax sculptus

·         Lysmata kuekenthali

·         Pom Pom Crab

·         Lysmata amboinesis

 

1def999e696a67f8559a8dddc268d2ad.jpg

fc5fd705fc4c9a428380d05bcf7e51a3.jpg9a56606b10ebed66fff5171ee763c6c4.jpg00e46c7d593ff82c2a45f5707d60c2cb.jpg83c18a374d48a45025b016447a96d909.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.