Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie zabieram się za założenie zbiornika o wymiarach 100x50x50 z kominem wewnętrznym po środku pytanie jest o domur sprzetu czy będzie odpowiedni oraz onpomoc w projekcie sumpa stelaż będzie miał 100x50x90 nóżki 3 wiec 8 cm od cieni sump wymiary wydaje się max 80x 40 wysokości nie wiem :( i tu proszę o pomoc ze sprzęt polecają mi

jebao 5000 z regulacja

odpieniacz buble curve 5

cyrkulatory jebao 4 

mysle nad refugium ktoś pomoże ??

oraz czy jest ktoś z poznan bądź okolic co by pomógł z hydraulika bo nie wiem jak się za to wziąć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spojrzeć na mój projekt :) mam bardzo podobne wymiary


Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super projekt ktoś sie wypowie co do sprzetu ?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do obiegówki to ja mam jebao 6000 ale teraz jest nowy model  dcs 7000 i ja bym taką teraz sobie kupił ( jak nie chodzi na maxa to jest ciszej w pomieszczeniu ) Natomiast cyrkulacja jest zależna od tego co bedzie sie bujało w zbiorniku ale rw4 odpuściłbym.  Ja mam gyre 130  + ze starego baniaka rw4 ostatnio znalazłem jeszcze jakis falownik z reefmaxa i są miejsca w których ruch wody jest za mały.

ale to tylko moje skromne zdanie ( są tu rybki z większym doświadczeniem )

o odpieniaczu nic  bo mam inny  :P

Edytowane przez morfeusz1976 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno Aqua nova to to samo co jebao, tylko inny kolor, a odnośnie odpieniacza proponuje deltec SC1351, ewentualnie na przyszłość 1456:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bedą dwie sztuki Rw8  to można już pobawić się z cyrkulacją B)

 

nic nie piszesz o lampie :) jestem ciekaw na co postawisz led ? a może t5 ? 

Jakie bedą koralowce ? 

Edytowane przez morfeusz1976 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 104x50x60, ATI 8x39w dimm, Skimmer Skimz Oval SV203, Gyre XF130 + RW8+RW8

79f2a5736b72c7fb7330881dd9cde423u812a713.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem właśnie Hqi plus 2x39t5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co radzicie za Odpieniacz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie pomoże to będzie moje 1 morskie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składnia i interpunkcja, a na pewno więcej osób będzie chciało pomóc :)

Odpieniacz dokładnie jak Koper napisał.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku - a czytałeś o cierpliwości? W tym hobby to bardzo ważne.

Ile tematów przejrzałeś o starcie, baniaka, doborze sprzętu. Masz czas na napisanie kolejnego ponaglenia znajdź go na doczytanie zanim wpakujesz się w koszty dla kosztów. I narazisz życie bo już chcesz mieć akwarium, skałę, wodę, lampę, życie itd. To hobby wymaga cierpliwości.

Ale żeby nie było iż tylko negowanie. Odpowiem jak ja to widzę po 1 poście.

1) jebao dcs 4000 lub 7000 w tej serii nie ma chyba 5000  - wybrał bym 7000 bo pompa ta daje spore możliwości skręcenia.
2) z odpieniaczem - deltec ma dość dobre opinie, rzekomo są to jedne z cichszych odpieniaczy - sam nie miałem możliwości go ocenić gdyż używam konstrukcji aquaspec demonem ciszy ta konstrukcja nie jest ale robi co do niej należy i była stosunkowo tania a nowa. Firma obecnie ma spore zawirowania i zbiera nieprzychylne opinie klientów ze względu na nieterminowość.
3) cyrkulatory co najmniej 2x jebao ale RW-8

Hydraulika - w czym widzisz problem? 2-3 przeloty pod śrubunek 32mm sitko spływu i skośnie ścięta rurka do rewizji. Kolanka bądź łuki 32mm 4szt + trójnik (tym sposobem masz rozwiązaną ilość nad kominem w wersji droższej zamiast 2kolan i trójnika daj złączkę do locline podwójnego i locline) do tego Zawór regulacyjny na rurę spływu, kolanko32mm x6, rura 32mm 5mb ( w odcinkach 2mb) powinno wystarczyć. Wąż silikonowy do połączenia pompy obiegowej z hydrauliką. Grzebień z uchwytem pod grzebień. (taka rynienka w którą wsuwamy grzebień)

Jak widzisz kwestię zasilania wody w baniaku? Tj wyprowadzenie od pompy do baniaka głównego poprzez przelot w kominie czy osobna rurka idąca np za baniakiem? Od tego zależy 2 czy 3 przeloty mają iść przez komin.

A najprościej - poszukaj osoby z okolicy - w swarzędzu był chłopak z fajnym podejściem tłumaczył mi jak podłączać moją pierwszą lampę LED DIY. Podjedź do sklepu i podpatrz jak mają rozwiązane kwestie przepływu wody. (Aquamedic - środkowe baniaki). Zamin zaczniesz kupować poczytaj. Jest naprawdę sporo tematów odnośnie sprzętu wybierz "wspólne zło" z 30 tematów o podobnym litrażu, i wówczas zapytaj czy rozwiązanie A a może rozwiązanie B. Jest w czym wybierać.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja na tym forum zapomniałem hasła starałem się założyć akwa razem z smk ale to było dawno i tyle mam cierpliwość ale muszę szybko bo mam żonę i wiadomo żona zaraz coś wynajdzie innego na co kasa pójdzie z ryb napewno błazenki chciałem pokłócą królewskiego i coś fajnego z korali spa i może pare lps o miękkich nie wspomnę i to nie moje lenistwo tylko bojaźń przed hydraulika podłączyłem cały dom 200m2 i działa ale słona na desce za pare tys to wiadomo strach tym bardziej jak moja wiedza zatrzymała się jak wchodziło hqi

A jeśli jest taki ktoś chłopak to z chęcią postawie za pomoc :)

A co do rybek myśle nad tym żeby jechać do de mam tam brata załatwi ja tylko odbiorę i zapłacę :/

Mówiąc szybko mam namyśli sprzęt 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Marek85  ja się prawie udusiłam, czytając Twój post. Chyba mało kto zrozumiał, co miałeś na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szybko to ja passsuje


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam

Chodzi o to ze chciałem postawić ten baniak najlepiej jak potrafię a mam mętlik 

Pompa już wiem dziękuje :) 

Cyrkulacja tez bardzo wam dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dasz radę poprawić swój post, zeby dało się zrozumieć? Masz tam na dole posta opcje edytuj i możesz go zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuście troche chłopakowi, naprawde się przejoł tym projektem i wcale się nie dziwie, jednak pare tyś trzeba wyłożyć, napewno na początku miekie może LPS, ale puźniej kto wie może i SPS się pojawią, chłop ma problem  odpieniaczem, akwarium 300l sump jeszcze nie wiadomo ale coś ok 80l. Chodzi o to że odpieniacz to jednak ważna kwestia, akwarium zapewne przewidziane w salonie i cisza jest ważna jak i wydajność, sam proponowałem deltec ale może tristman ob-150 lub magusa? wybór duży a doświadczenia zero dlatego pytania, nie każdy odrazu był ekspertem przecież...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na szybko to G......... zrobisz i to przez duże G. Ludzie rok zakładają albo dłużej, a i tak poprawki wychodzą. Przy pierwszym i tak błędów nie unikniesz.

Naprawdę: dział dla początkujących, znajdź podobny litraż i czytaj ile wlezie!! Tu jest NAPRAWDĘ sporo informacji.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam żeby to nie było złe odebrane pasować można wchodząc do gry a bez wypowiedzi to pass sorry jak odebrać 

Czytam ile mogę ale. Ale nikt nie ma idealnego środka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz wyżej ;) wspomniałem o pisowni, a Ty dalej swoje.

Idealny środek nie istnieje. Każde akwa jest inne jak i preferencje opiekunów. Jeżeli chcesz żeby od strzała wszystko zabulgotało jak należy, poszukaj gotowego zestawu. Wtedy możesz skupić się na utrzymaniu życia.


f5bbb6b31b93a038f9571a95b4ac476eu1061a932.png

http://nano-reef.pl/topic/77629-katowickie-240l-sump-128/

Akwa 120x40x50 + sump 80x40x40, Obieg NJ 3000, Odpieniacz DIY ala Deltec 1455 Aquabee 2000 igła, Światło Hailea 4x54W + nocne, Dolewka AquaTrend, Dozownik Jebao DP4

Nowy zbiornik:

http://nano-reef.pl/forums/topic/87373-projekt-nowego-szkiełka-150x60x60-w-katowicach/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale do rzeczy, tak konkretnie co polecacie  doświadczenia z odpieniaczy do takiego zbiornika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temat jest o zestawie??  NIE 

zasada nauki jest pytanie 

wiec pytam 

mnie chce gotowca bo mam 

I ładnie żyje 

no3 o po4 0 

chcialem coś większego dlatego pytam po to jest chyba forum???

Jeżeli  ktoś czytał to proszę o pomoc w doborze oraz w projekcie sumpa 

Jakoś sobie poradzę po prostu nigdy nie miałem sumpa miałem Malawi 400l i działało pięknie 

Obok mnie jest aquamedic i jego wycena oraz dobór sprzetu mnie zdziwił podam specyfikacje na PW dlatego zadaje pytania

Ecodrif 4.1

od evo500

Dc runer  2.1

Edytowane przez marek85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba to mało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.