Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ja mam 90x50x50 więc trochę mniejsze. Działa od ponad 2 lat i jestem zadowolony z tego co złożyłem. 

Pompa Eco runner było 2700 jest teraz 3700 - niesłyszalna. 

Odpieniacz mam vertex omega 150 teraz bym kupiłem Twistman 150 (Polski produkt, wszystko na miejscu).

Cyrkulacja tunze 6055 x 2 szt plus kontroler mam 7095 ale może wziąść inny. Taki zestaw jest na targowisku od kolegi Stani za dobre pieniądze, warto.

Oświetlenie miałem ledy, ledy +t5, no i na końcu samo T5. Mam PacificSun diuna 8x39. Możesz kupić Ati bardzo chwalone na forum.

Do tego automatyczna dolewka, polecam z Aquatrendu. Do tego jakiś filtr na media mam Twistman FP-400-100.

No i najważniejsze filtr na wodę RODI plus miernik przepływowy TDS.

 

Co do sumpa mam 80x40x40 (może u Ciebie się zmieści 90x50x50). Jedna komora na wodę do dolewki, potem, jedna duża na odpieniacz plus filtr i mała komora na pompę obiegową.

 

 

Z rzeczy nad którymi już myśl to elektryka, ewentualnie podzielenie gniazd na zasilanie ups. Ja tego nie zrobiłem na początku i bawiłem się później.    

 

Masz setup który działa, i nie narzekam. 

 

Pozdrawiam. 

akwa.jpg


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki o to właśnie mi chodziło 

Dziękuje wszystkim za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś myślał nad odpieniaczem vertex tym co podałem wyżej to na sąsiednim forum jest taki na sprzedaż za całkiem fajne pieniądze. 

http://seaforum.pl/viewtopic.php?f=31&t=3517


90x50x50 225l | 108l sump + 20l dolewka | RO+Di | PS Diuna 8x39w | Eco Runner 2700 | Tunze 7095 + 2 x 6055 |

Vertex Omega 150 | jager 200 W | Fp 400-100 + DC Runner 1200 | PS Kore + Baling | Aqua Trend Evo Shark |

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba tego twistmana jadę obejrzeć No i magnusa wiec coś wybiorę dam znać co udało mi się kupić dziękuje wszystkim za pomoc i zaraz potem jadę do szklarza zamówić szkło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak:

odpieniacz magus 7

pompa jebao 7000

cytkulacja na start 1x rw8

stelaż i akwa powinny być za około 2 tyg na skałe niestety muszę poczekać ale może uda się wystartować w przyszłym miesiącu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie Twistman?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wydajność i to ze magusa słyszałem na żywo 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odbieram stelaż w piątek wstawię zdjęcia bo cena za profil 40x40x3 nogi plus plecy pod elektrykę za 420zl z malowaniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalane :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kończę zalewać :)))))) 

IMG_0528.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie za dużo wody w tym sumpie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko wody jest dużo, bo pompa obiegowa jest wyłączona i co miało spłynąć do sumpa, to spłynęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak mówi kolega napelnialem sumpem :)

A czy któryś  kolegów może po opisać dojrzewanie jak wyglada przebiega itd??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czy ktoś z szanownego grona pomógł by w doborze ekipy czyszczącej ile czego itd :) wiem ze mam czas ale trzeba tez zamówić itd 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od kilku ślimaków np. 4-6 glonożerne i tyle samo kopiących. W razie potrzeby możesz dołożyć ich więcej. Jak będzie potrzeba i podobają się Tobie to jakiegoś kraba/y np. Mitrax, Percnon. http://reefhub.pl/ekipa-czyszczaca/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy wpuszczać,  po jakim czasie mniej więcej bo wiadomo po 2 dniach to jeszcze  nic nie dojrzało :)

Edytowane przez marek85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak no2 i nh4 będą 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki A pomoc to pozostało jedynie cierpiliwie czekać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak będą 0, to ja i tak bym odczekał jeszcze tydzień, dwa. Tak dla pewności. Nie ma co się spieszyć, bo pośpiech to zły doradca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś mógł by pomóc w planowaniu przyszłej obsady ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie obsady to musisz się zastanowić co ci się podoba, jakie rybki chcesz mieć i poczytać jakie mają wymagania.

 

U mnie akwarium jeszcze nie stoi, i jeszcze jakiś czas nie stanie, ale obsadę ryb mam już na 95% zaplanowaną, bezkręgowców na 70% (nie jesetem pewien tylko ślimaków) i w połowie wiem jakie chcę korale. mam narysowaną na kartce ołówkiem skałę i ciągle ucząc się o koralach coś mażę i rysuję na nowo. Na przykład przed chwilą czytałem o walkach między różnymi gatunkami euphylii oraz między euphyliami a innymi koralami i już widzę, że muszę  przemyśleć ich alokację w zbiorniku.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wczorajszej rozmowie na priv pisałem, że musisz sobie sam wybrać to co Tobie się podoba i pasuje pod ten litraż. Może podobają się Tobie jakieś ryby, z tych które ja planuję w przyszłym akwarium i wczoraj Ci o nich pisałem. Przejrzyj oferty sklepów i przy okazji dowiesz się czy ryby, które Tobie się spodobają pasują do twojego akwarium i ile kosztują co też pewnie ma znaczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.