Skocz do zawartości
xyz2017

Toksyczny ślimak sprzedany w sklepie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kilka dni temu byłem w jednym z dolnośląskich sklepów z akwarystyka morska. (Nazwy jeszcze nie podaje, ale to może się zmienić)

Zaznaczam na początku ze ślimak nie był moim celem wizyty. Szukałem kilku ciekawych SPSow, ze względu na mały wybór twardych zdecydowałem się na jednego miekasa, w trakcie zakupów polecono mi super ślimaka na glony nitkowate "ślimak zajada glony nitkowate jak szalony" usłyszałem. Patrzę- ładny szaro żółty ślimak, wydawał się interesujący.

Pomyślałem sobie, ze to duży i znany sklep zajmują się zakładaniem/projektowaniem baniakow to Wlasciel z którym akurat miałem przyjemność rozmawiać musi się znac na rzeczy i warto go kupić. Na samym końcu naszej rozmowy, już po zakupie (ślimak był zapakowany) dowiedziałem się ze nie powinienem dotykać go rękami ponieważ jest trujący-NIC WIĘCEJ.

Dalszy scenariusz jest łatwy do przewidzenie- po powrocie do domu zidentyfikowaliśmy ślimaka i zabrałem się za lekturę..już na samym początku wpadłem w zdziwienie które przeobrażali się w irytację i WKURW....nie Ślimak okazał się trującym specjalista pokarmowym który nie rusza glonów i dodatkowo po śmierci może zatruć cały zbiornik.... KUR***a REWLACJA sklep znamy na cała Polskę a tu takiego gniota sprzedają, czuje się jak małolat nabity w butelkę.

Post powstał ponieważ sam prowadzę własny interes i nie chciałbym zaszkodzić komuś bezpodstawnie. Wlasiciel ma umiejętności sprzedażowe co wcale mi nie przeszkadza, ale wciskać takie rzeczy to już przesada..! Napiszcie proszę czy EWIDENTNIE zostałem wprowadzony w błąd.? Czy może ślimak zacznie "zajadać gliny jak szalony" i po śmierci wcale nie zatruje zbiornika..

1dbde1930d5925655f08d3fed4e764dd.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

no tak co można zrobić to może go oddać...ale wiesz co

8 minut temu, xyz2017 napisał:

dotykać go rękami ponieważ jest trujący-NIC WIĘCEJ.

np ukucie jeżowca też jest trujące w jakimś tam stopniu ponoć dla człowieka,ale no fakt faktem są dwie tezy tego:

albo był nie świadom tego co sprzedaje(choć chyba nie bo Ci powiedział)

albo dwa facet wciska wszystko co popadnie żeby tylko sprzedawać-raczej to drugie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny slimak zostaw go sobie spokojnie 

Co do glona 

Poszukaj Tectus lub Astralium moje ulubione na glony 

Nawet chyba lepiej wcinaja glony niż tectusy 

Ale glonto to też moze za duzo karmisz 

Za duzo swiatła 

Za duzo dodajesz do wody chemi lub za czesto podmiany 

 

 

 

P.S 

Jak twarde to nie sps-y 

Taka mała sugestia lub wiecej wegla do filtra 

 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to ten:

http://pl.reeflex.net/tiere/2300_Phyllidia_varicosa.htm#katID140

Ale od zawsze wiadomo, że ślimaki nagoskrzelne to specjaliści pokarmowi nienadający się do akwariów. A im ładniejsze tym bardziej szkodliwe w szerokim tego słowa znaczeniu.

Nie robi się zakupów w ciemno, albo dlatego, że miła pani/pan powiedział. Trzeba było poczytać, nawet u nich na miejscu.

Natomiast postawa sprzedawcy naganna., ale taki mamy klimat....

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety większość sprzedawców wciska nieświadomym akwarystom różne nieodpowiednie zwierzaki. W kilku sklepach niestety byłem tego świadkiem. Sam też się parę razy naciąłem. Teraz nie kupuje niczego czego wcześniej nie sprawdzę. Jak sprzedawca mi coś poleca i wciska mi kit jakie to super zwierze, bezproblemowy aniołek itp. to pierwsze co robię, to wyciągam telefon, google albo reeflex.net i sprawdzam czy rzeczywiście taki super ten zwierzak.

Zastanów się dobrze czy chcesz mieć tego ślimaka i jak uznasz że nie, to zadzwoń i zapytaj czy go przyjmą. Pewnie będą robić problemy, ale kto wie. Trzeba walczyć o swoje.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzies te 220zl nawet jak nie przyjmą to go oddam. Ale to naprawdę poważny sklep, dodam opinie jako przestrogę dla innych aby wiedzieli jaka politykę ten sklep prowadzi. Zazwyczaj zamawiam w 2 innych sklepach internetowych które napewno znacie, ale nie będę robił reklamy. Tam już kilkukrotnie wręcz powiedziano mi ze "będą problemy z tym z zwierzakiem" i ze mogę go kupić "na własna odpowiedzialnośc.

Jak właściwie wciska zwierze i zapewnia ze będzie Ok, to jestem w stanie w to uwierzyć. Bez wcześniejszego sprawdzania. Niestety można tak robić tylko u własnych sprawdzonych sprzedawców


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś słuszne zauważył nie kupuje się kota w worku do akwarium morskiego. Najpierw w domu czytamy potem szukamy/zamawiamy w sklepach tymbardziej początkujący. Niewiele jest sklepów w PL które potrafią naprawdę dobrze doradzić. A z tą toksycznoscia to bym nie przesadzał ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z glonami, zjada jak szalony?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
9 minut temu, Piotr1 napisał:

A co z glonami, zjada jak szalony?

chyba jak się w gąbki zaplątają :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, xyz2017 napisał:

. Ale to naprawdę poważny sklep,

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To jaki to ten poważny sklep?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie trzmiel :) ostatnio jakość obsługi mocno spadła i wiedza.


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Pirotechnic napisał:

Pewnie trzmiel :) ostatnio jakość obsługi mocno spadła i wiedza.

Nie chciałem tego pisać :D 

Ale odwiedziłem ten sklep raz, i to był ostatni raz.

Naciągacze i wciskacze kitu! Porażka, liczy się tylko hajs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz co to za sklep - to żadna tajemnica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa i naciąganie to się liczy w prawie każdym sklepie, chyba że wiesz co chcesz kupić to się nie dasz wkręcić. Ale od tej reguły są wyjątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...http://blog.reefmania.pl/piekna-i-bestia-2545

-Phyllidia Varicosa jest najbardziej toksycznym ślimakiem nagoskrzelnym, ale praktycznie wszystkie ślimaki nagoskrzelne są potencjalnie niebezpieczne dla twojego akwarium. Żywią się one gąbkami modyfikując ich toksyny tak aby stały się jeszcze bardziej toksyczne a po śmierci uwalniają cały zgromadzony ładunek niebezpiecznych substancji Ten ślimak nagoskrzelny żywi się gąbkami i w większości akwariów po pewnym czasie niestety umiera z głodu :(

.

PS.Po telefonie do sklepu usłyszałem ze on glony u nich jadł i nie mogę oddać a ślimak ścierał glony chodząc po szybach wiec wyglądało to jak jedzenie w przypadku trującego :) czyli wystarczy ze"terrorysta" kupi albo wspaniały zięć dla teściowej:)  -nikt nie wykrytej tropikalnej trucizny w Polsce  tak szybko -  po co giwera  a jest w stanie śluz jego załatwić 100 lodzików za 30 zł

Jest jeszcze jedna odpowiedz  -.ślimak upodabnia się do toksycznego kolegi (podobno wygląda tak samo ma inny kształt wypustek ) dla bezpieczeństwa wiec to nie te trujące zwierze które ci sprzedali wybieraj która pasuje ja nie ryzykowałem :) A po mojej "Akcji Ślimak"- na szczęście oddałem do innego sklepu mam w niku jego foto i tyle zostało  Pz .

Edytowane przez QsQ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kupowania to nie zgodzę się ze nie można polegać ma sprzedawcy. Sam prowadzę firmę i mam CAŁKOWICIE inne podejście do klienta.

Jak już napisałem nie boje się kupować ze "swoich" sprawdzonych sklepów- bo wiem ze dostanę dobra poradę. Pytałem o żywienie i interakcje z innymi zwierzętami oraz o przeszkody w planowaniu akwarium opartego na SPSach.

Trzeba mieć inne podejście jak rozmawia się z ekspedientka która nie koniecznie ma kompleksowa wiedzę na temat akwarystyki morskiej, a co innego jak rozmawiasz z właścicielem sklepu który szczyci sie MEGA dużymi i skomplikowanymi realizacjami akwariów i na 100% WIE CO TO ZA ŚLIMAK (tak jak napisaliście są to podstawy-sam o tym pomyślałem ale jak poważny gość wciska mi taki KIT to mogę dać się naciągnąć na 220pln) Wszystko zależy od podejścia...na szczęście z takim traktowaniem klienta kariery im nie wróżę... nie pisze jeszcze co to za sklep aby nie oczerniać kogoś bezpodstawnie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

chyba jak się w gąbki zaplątają [emoji3]

Hehe dobre


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie kupowania to nie zgodzę się ze nie można polegać ma sprzedawcy. Sam prowadzę firmę i mam CAŁKOWICIE inne podejście do klienta.
Jak już napisałem nie boje się kupować ze "swoich" sprawdzonych sklepów- bo wiem ze dostanę dobra poradę. Pytałem o żywienie i interakcje z innymi zwierzętami oraz o przeszkody w planowaniu akwarium opartego na SPSach.
Trzeba mieć inne podejście jak rozmawia się z ekspedientka która nie koniecznie ma kompleksowa wiedzę na temat akwarystyki morskiej, a co innego jak rozmawiasz z właścicielem sklepu który szczyci sie MEGA dużymi i skomplikowanymi realizacjami akwariów i na 100% WIE CO TO ZA ŚLIMAK (tak jak napisaliście są to podstawy-sam o tym pomyślałem ale jak poważny gość wciska mi taki KIT to mogę dać się naciągnąć na 220pln) Wszystko zależy od podejścia...na szczęście z takim traktowaniem klienta kariery im nie wróżę... nie pisze jeszcze co to za sklep aby nie oczerniać kogoś bezpodstawnie.



Bez jaj, najpierw cała seria zarzutów o brak profesjonalizmu zła obsługę, wyciskanie kitu i czarna magię a na koniec nie chcesz "oczerniać bezpodstawnie"? Zamiast tworzyć legendy o sklepach widmo napisz ku przestrodze co to za sklep i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Walker napisał:

 

 


Bez jaj, najpierw cała seria zarzutów o brak profesjonalizmu zła obsługę, wyciskanie kitu i czarna magię a na koniec nie chcesz "oczerniać bezpodstawnie"? Zamiast tworzyć legendy o sklepach widmo napisz ku przestrodze co to za sklep i tyle.

To po pierwsze, a po drugie to przemyślane zakupy to jedna z podstaw suckcesów w akwarystyce, nie tylko morskiej.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wywiad u sprawdzonych źródeł, jutro dziwnie do sprzedawcy i sklepu Argusakwarystka i zobaczymy jaka będzie zachowanie zwrotne. Bezapelacyjnie trzymanie, nie wspominając o wciskaniu takiego ślimaka jest TOTALNYM DNEM i świadczy O BRAKU KULTURY I SZACUNKU DO KLIENTKA.

PRZESTRZEGAM PRZED SKLEPEM ARGUS AKWARYSTYKA. Wystawiają akwaria po 160 000zl na Allegro dla samej reklamy, a są zwykłymi naciągaczami..

Odnośnie przemyślanych zakupów to mam dwa sprawdzone sklepy internetowe od których mogę dostać poradę co kupić a czego lepiej nie. Powiedziano mi ze nigdy nie sprowadzili by takiego ślimaka do sklepu, nie mówiąc już o sprzedaży/polecaniu go do swojego klienta...nie podaje nazw żeby nie robić pozytywnej reklamy i utrzymać wiarygodność mojego postu...

Pozdrawiam i jeszcze raz przestrzegam przed ARGUS AKWARYSTYKA WROCLAW-KASA JEST DLA NICH NAJWAŻNIEJSZA- klient i zwierzęta już niekoniecznie..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości byłeś na Krakowskiej we Wrocławiu czy w Wołowie? (nie wiem czy w Wołowie dalej mają sklep po otwarciu tego we Wro)

Na krakowską mam blisko z domu ale jeszcze jakoś tam nie zawitałem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 godzin temu, xyz2017 napisał:

KASA JEST DLA NICH NAJWAŻNIEJSZA

zerkam sobie właśnie na ich WWW ...  i w pełni się zgadzam

drobny przykład : Anthelia spp. 1 S/M 230zł  "u konkurencji"  S kosztuje .. 30zł :P 

Briareum spp. 2 S Ultra fluo 180zł - konkurencja  55zł :P

Acreichthys tomentosus M/L  95zł - konkurencja 69zł ... przykładów jest sporo więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Same wysokie ceny to jeszcze nic..możemy wybrać i kupić coś taniej. Ale WCISKANIE ZWIERZĄT KTÓRE NIE PRZEŻYJĄ, a w dodatku mogą zatruć cały zbiornik to zwykle OSZUSTWO

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak z ciekawości byłeś na Krakowskiej we Wrocławiu czy w Wołowie? (nie wiem czy w Wołowie dalej mają sklep po otwarciu tego we Wro)

Na krakowską mam blisko z domu ale jeszcze jakoś tam nie zawitałem.

Byłem na krakowskiej bo już kończą się przenosić... dowiedziałem się ze w Wołowie nie maja dobrej opinii..(szkoda ze po czasie)

Nie mam kiedy Zadzwonic w sprawie ślimaka , ale po rozmowie dodam opinie w Google itp ku przestrodze dla innych..

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.