Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mały update po 10 dniach dojrzewania. Jak w polskim kinie. Nic się nie dzieje. Ze skały wylazły jeden wieloszczet, malutkie ślimaki, aiptasia sztuk 1 oraz dużo takich malutkich włosków szaro-burego koloru. Sporo zabawy miałem z ustawieniem poziomu wody, odpieniacza oraz cyrkulacji. Piasek przewalałem dwukrotnie, dziś czyszczenie sumpa więc parę razy zafundowałem sobie lekką burzę syfu. NO3 nadal na poziomie 50. Leję codziennie bakterie, chodzą pellety i absorbery. Brak okrzemków, cyjano czy rozrostu glonów ale to też efekt nieświecenia jeszcze lampą.

Czuję się niczym uczeń u buddyjskich mnichów i ćwiczę cierpliwość ;) Aż korci żeby wrzucić życie.

 

IMG_1207.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze musisz trochę poczekać. Życie dasz za jakiś czas, cierpliwości to podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update. Wczoraj odpalona lampa, na razie same ledy skręcone na 30%, świecę 12h. Zawitali też pierwsi mieszkańcy:

  • Astralium - prawdziwe pędziwiatry ;)
  • kilka trochusów
  • dwie krewetki czyszczące Lysmata amboinensis - wczoraj przy nocnym świetle można je było zobaczyć dzisiaj 10 minut świecenia latarką po szparach w skale i nigdzie ich nie widzę. Aż tak dobrze się chowają przy świetle? Rano je jeszcze widziałem

W międzyczasie leję bakterie i czekam na poprawę parametrów wody (NO3 badane konserwatywnie czyli patrząc z boku nadal ok 50-70).

Musze nauczyć się zdjęć pod ledami bo wychodzą mi plamy

IMG_1218.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tylko same LED bez T5?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz że się wypalają na innej lampie. Dwa że łączna moc pozwala oświetlić stadion narodowy więc nie ma sensu ryzykować plagi glonów na początku. Trzy co mam oświetlać? skałę, piach, wodę, ślimaki i krewetki? ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu było sporo zmian:

  • dorzucone świetlówki
  • wpuszczona parka błazenków
  • fioletowe discosomy
  • rhodatis fluo

Dziś była chwila grozy bo za skała dostrzegłem resztki krewetki. Jaka była ulga jak się okazało, że to wylinka :) Stracha miałem bo skoczyło NO3. Rhodatis ładnie rośnie, na discosomach zauważyłem wirki, niestety nie ma jeszcze wargacza. Po odpaleniu lamp odpaliły też glony, na razie to tylko meszek na skale i szybach ale strach myśleć co będzie dalej. Ale w sumie po 3,5 tygodniach od odpalenia akwarium to chyba jest całkiem nieźle. Jestem bardzo zadowolony z efektu wizualnego, oczywiście na tym etapie a więc praktycznie samej skały, piachu, wody i światła.  

 

DSC_0015.JPG

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu pod pełnym hybrydowym oświetleniem akwarium lepiej wygląda. Osobiście hybryda podoba się mi, ale cena takiej lampy odstrasza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, maciej01 napisał:

Od razu pod pełnym hybrydowym oświetleniem akwarium lepiej wygląda. Osobiście hybryda podoba się mi, ale cena takiej lampy odstrasza.

Na żywo wygląda dużo lepiej niż na zdjęciu. Jest bajecznie szczególnie przy pełnym świeceniu w dzień (fotka wieczorna). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać jeszcze zdjęcie w pełnym oświetleniu dziennym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo, zdjęcie sprzed tygodnia jeszcze bez korali i błazenków. Nie bardzo wychodzą mi jeszcze zdjęcia, muszą poczytać co zrobić żeby nie były takie niebieskie. 

DSC_0012.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wygląda na żywo, ale ten odcień niebieskiego jest oszałamiający.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bunkrów nie ma ale i tak... :)

Blask daje na całą jadalnię, salon i kuchnię, można oglądać akwarium z ogrodu :) a to dopiero 30/70% mocy :clowning

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

Świetne akwarium jednak tu robi dużo to tło niebieskie plus lampa efekt niebieskiego bajka. Powodzenia

 

Foto

Edytowane przez Foto
Ps.jakie to T5 rodzaj 22.000k ? (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym ostatnim zdjęciu światło, oświetlenie wygląda na bardzo jasne, ostre. Widać, że jest moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Foto napisał:

Siemka

Świetne akwarium jednak tu robi dużo to tło niebieskie plus lampa efekt niebieskiego bajka. Powodzenia

 

Foto

No właśnie tło jest czarne a nie niebieskie :lol: Nie radzę sobie jeszcze z robieniem zdjęć. Nikonem lepiej niż iphone6 ale jeszcze tutaj też dużo nauki przede mną.

Świetlówki ATI blue plus, coral plus i aqua blue special.

moc jest bo samych T5 jest 1W/1 litr wody + Ledy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Przemek79 napisał:

No właśnie tło jest czarne a nie niebieskie :lol: 

No popatrz a wyglada jak niebieskie, no jednak moc lampy zrobila odbicie.ale super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki raport z tego tygodnia. Glonów jest coraz więcej, na skale, szybach i piasku o długości 1-2 cm więc ładnie nie wyglądają. Poza tym wszystko wygląda świetnie, życie dobrze się czuje więc wczoraj zawitali nowi domownicy tj. żółtek oraz kilka korali czyli:

  • pomarańczowe zoaski z pomarańczową discosomą
  • euphyllia
  • fungia
  • caulastrea fluo
  • briareum fluo
  • echinopora

Żółtek jest na razie bardzo strachliwy, chowa się jak tylko ktoś podejdzie do akwarium ale bryka żwawo i wcina glony aż miło patrzeć. Widok czyszczących go krewetek jest zjawiskowy, tak samo jak otwierająca się gęba fungii B) Dosypałem kolejną 9kg paczkę piasku. Korale chyba dobrze się czują bo polipują, jedynie zoa na razie są trochę pozamykane. 

Poniżej fotka sprzed kilku chwil

DSC_0057.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu nowości ciąg dalszy. Żółtek zasługuje na miano kosiarki, wyjadł wraz z ślimakami astralium mnóstwo glonów, tempo imponujące. Do tego stopnia że nawet lekko wydłużylem świecenie. Wszystkie korale się przyjęły więc w piątek wprowadzili się nowi lokatorzy:

  • Blenniella chrysospilos
  • Gobiosoma oceanops
  • Paguristes cadenati
  • Ophiolepis superba 
  • Alpheus randalli z Stonogobiops nematodes
  • Plectranthias inermis
  • parka Pterapogon kauderni
  • malutka Acanthastrea lordhowensis
  • kolejne Zoanthusy
  • druga Euphyllia 
  • kilkugłówkowy egzemplarz Caulastrea Ultra fluo
  • Montipora
  • Stylophora sp. "Milka"
  • Pavona

Parametry wody są zadowalające, podkręcam dozowniki i czekam na spadek NO3 bo to jedyne co mnie martwi (nadal ok 100 patrząc na saliferta "z boku" a więc  wg instrukcji 10). Póki nie zejdę trochę wstrzymuję się z wkładaniem bardziej wymagających koralowców i ryb. 

DSC_0082.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbuję uczyć się fotografii morskiej, na razie efekty są średnie ale się nie będę poddawał. Nie mogę się powstrzymać aby podzielić się z Wami zdjęciem jednej z dwóch moich ulubionych rybek, po prostu urzeka, dostała ksywkę "krówka" :rolleyes:

DSC_0132.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Przemek79 napisał:

Próbuję uczyć się fotografii morskiej, na razie efekty są średnie ale się nie będę poddawał. Nie mogę się powstrzymać aby podzielić się z Wami zdjęciem jednej z dwóch moich ulubionych rybek, po prostu urzeka, dostała ksywkę "krówka" :rolleyes:

DSC_0132.JPG

Rybka przepiękna. Co do fotki to przede wszystkim trzymaj obiektyw zawsze prostopadle do szyby, inaczej będziesz miał zniekształcenia (tu zrobiłeś foto z góry), ostrość zawsze na oczy (tu strzeliłeś w ogon), no i odpowiedni pomiar światła (mocno przepaliłeś).


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko dodam, że przy barszczu nie patrzy się z boku na saliferta. Jedynie wtedy patrzysz z boku, kiedy z góry wychodzi poniżej 10. Jeśli masz barszcz, to masz 100 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, dari_a napisał:

Rybka przepiękna. Co do fotki to przede wszystkim trzymaj obiektyw zawsze prostopadle do szyby, inaczej będziesz miał zniekształcenia (tu zrobiłeś foto z góry), ostrość zawsze na oczy (tu strzeliłeś w ogon), no i odpowiedni pomiar światła (mocno przepaliłeś).

Dzięki za rady. A jak nie przepalić? No i jak spowodować żeby zdjęcia były bardziej ostre?

1 minutę temu, Nik@ napisał:

Tak tylko dodam, że przy barszczu nie patrzy się z boku na saliferta, jedynie, kiedy z góry wychodzi poniżej 10. Jeśli masz barszcz, to masz 100 :(

patrząc z góry mam jakieś 25, lekko ponad może. na pewno nie 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Przemek79 napisał:

Dzięki za rady. A jak nie przepalić? No i jak spowodować żeby zdjęcia były bardziej ostre?

Oba tematy to godziny dyskusji i dziesiątki czynników. Jak chcesz to możemy pogadać na skype czy przez tel. Na akwarystyce się nie znam, ale fotografii coś mogę powiedzieć ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa źle przeczytalam, myslalam, ze z góry widzisz 100. W takim razie masz 25 i z boku przy takiej wartosci nie ma co przeliczać. 

Piękna ta rybka. Wygląda jak salarias w przebraniu leptocephalusa czy innej babki symbiotycznej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zbiornik bez Salarisa to nie zbiornik :) - toż to nie krówka - to mordziaty :P a mordziatego z bliska ciężko dobrze "złapać" trzeba zrobić kilka/naście fotek to jedna - dwie wychodzą nieźle 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.