Skocz do zawartości
Seba6001

Z 30 L na 250 L w obiegu pomóżcie..

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć , kupiłem wczoraj akwarium 200 L z sumpem 50 L i tak naprawde nie wiem co teraz mam do tego kupic  znalazlemm takie cos:

pompa (tylko nie wiem czy nie jest za mocna....)

http://allegro.pl/aqua-nova-n-rmc-2000-pompa-z-kontrolerem-eco-20w-i6578830340.html

odpieniacz ( nie za słaby ? )

http://allegro.pl/odpieniacz-aqua-medic-500-i6750035319.html

lampa ( nie za krótka ? akwa ma 100 cm a ta lampa tylko 40 cm)

http://allegro.pl/lampa-led-165w-marine-full-spectrum-i6754149492.html#thumb/2

 Co wy na to ?

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obiegowa pompa za słaba, ja do 170l i 40l sumpa daje DSC-3000 na podwójnym loclinie i uważam że szału nie ma. Może dlatego że mam powrót rurką fi20, odpieniacz z aukcji za słaby (ale to też w zależności co tam będziesz sadził) ale to się jeszcze wypowiedzą bardziej doświadczeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa za słaba, lepiej kupić mocniejszą ale z regulacją i ustawić ją na mniejszą moc. Odpieniacz też raczej średnio, na start spoko, ale jak dojdzie obsada to już będzie kiepsko. A lampą niestety cudów nie zrobisz, chyba że dwie takie. Są po prostu za małe na 100cm akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jest tez pompa z regulacja 4K L/H

a co do lampy to waty sie zgadzaja bo liczy sie 0.5 w na 1 L

a mam jeszcze pytanie do komina w akwarium.. na necie widzialem ze maja po 3 rury do czego jest ta 3 ? 1 wylot 2 wlot a 3 ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka już daje radę. Waty ok, ale strumień światła nie oświetli Ci boków, Będziesz miał fajny środek i ciemność po bokach. Twój wybór.

A 3rura to tak zwana rewizja. Zabezpieczenie w przypadku zatkania głównego spływu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy pisali:

- pompa za słaba, lepiej mocniejszą z regulacją

- odpieniacz za słaby, miałem kiedyś taki w Reefmaxie

- każda lampa ma podane pole świecenia. Może na początek kup jakąś 6x39W T5 i nie pchaj się w LEDy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten spyw bardzo czesto sie zapycha ?

tez nie ukrywam ze chodzi o kase nie chce kupowac najdroszego ale tez nie najtanszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak o kasę się rozchodzi to przystopuj i szukaj na targowisku sprzętu. Ewentualnie zgłoś się do kolegów od diy. A zapchać się może zawsze...ślimak,glon itp. Więc lepiej wtedy mieć zabezpieczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tanio to używany sprzęt z targowiska, zawsze to pewniej niż na alledrogo. Chociaż jeśli myślisz o dłuższej przygodzie z morszczyzną to tanio się nie da, bo zawsze będzie Cie coś denerwować i w konsekwencji zaczniesz wydawać więcej i wydasz pieniądze dwa razy. Lampę kup jakąs firmówke używaną, nie dawno było kilka fajnych ledów do 900zł na naszym targowisku. Sam się szykuje żeby dokupić jeszcze jednego kessila bo uważam że jeden będzie na dłuższą mete za mało.

Tak naprawdę każda pompa, każdy element jest ważny w instalacji, nie ma nie potrzebnych części urządzeń. Lepiej doskładać i mieć satysfakcje i wygode użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym akwarium masz już komin, czy dopiero będziesz wiercił otwory i wklejał komin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komin juz mam .tylko splyw i wylot bez rewizji .

a co do lampy to jest fajna ledowa na allegro uzywana tylko ja mam 100 cm akwa a tamta jest na 120cm ... i brzytko by to chyba wygladalo jakby po 10 cm wystwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rewizja bez mała nieodzowna , nie próbował bym bez , no chlupotanie i totolotek .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są przykłady akwarii tylko z powrotem i zrzutem, ale ja jednak rewizję wolałbym mieć. Masz dwa otwory w kokominie i robisz z nich zrzut i rewizję, a powrót na zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobra, to jest maxspect 180W 15000K. Tu masz akwarium kolegi z forum pod tą lampą, to możesz zobaczyć jak świeci 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła chinka- trwałość i jakość dyskusyjna, dodatkowo niezgodność w opisie z tym co na zdjęciach-opis są 3kanały a zdjęcia pokazują tylko 2 (a więc co dostaniesz???). Czekaj aż ktoś coś wystawi na targowisku. Ewentualnie dział DIY :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DIY nie chce bo to ma wygladac ( w salonie bedzie stalo akwa)

http://www.ebay.pl/itm/MARS-AQUA-300W-LED-LIGHT-UNIT-80CM-31-LONG-FOR-MARINE-OR-TROPICAL-FISH-TANK-/172572507154?hash=item282e1f7c12:g:5Y8AAOSw32lYxXk-

chyba sie skusze na ta lampe co o tym sadzicie ? cena jest dobra    a moze za rok jakiegos razorka bym kupil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów chinka...Niby 300W ale popatrz, że sam sprzedawca określa jako moc prawdziwą 180W.  Czyli kupisz teraz coś czego tak naprawdę nie chcesz już planując kolejne zakupy za rok. Nie lepiej raz a dobrze wydać pieniądze???Poczekaj, do miesiąca jak będziesz śledził targowisko to kupisz fajną lampę w dobrej cenie.

A co jest złego w DIY??Jak zrobisz tak będzie wyglądać. A obudowy można mieć różne, nawet z starych lamp led najlepszych firm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od 3 tygodni nic nie dodali na targowisko ... a dac 1500  za razorka a 500 to jest roznica za 1000 to kupie odpieniacz i pompe

a jak patrzyłem na diy to paskudnie wygladaja ... nie widziałem ładnej diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
17 minut temu, Seba6001 napisał:

a jak patrzyłem na diy to paskudnie wygladaja ... nie widziałem ładnej diy

DIY czyli sam sobie robisz - a jak zrobisz tak wygląda :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic na to nie poradze ze jeszcze nikt ładnej nie zrobił :) a moze ktos ma elegancką ale jej nie chce sprzedac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wydaje Ci się - na targowisku w podpiętych są ogłoszenia o obudowach - zapytaj

moje DIY jest właśnie na obudowie PacyficSun i z zewnątrz różni się .. brakiem wyświetlacza i innym złączem na kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.