Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odpowiem przewrotnie

Jaki kupić samochód benzynowy?

Napisz coś więcej. Budżet, jakie akwarium (jakie życie)...poprzeglądaj forum...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, daniel509270 napisał:

A jakieś linki do belek led ?

Poszukaj Zetlight, Maxspect, Pacific Sun.

Edytowane przez StefanTG (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70cm wysokości - głęboko nieco. Choć pewnie dla miękasów przy dnie będzie ok, ale 2kpln za jakąś firmową LED lampę może być ciężko. Może hybrydę DIY?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, daniel509270 napisał:

Witam jaką Led polecacie wymiary 130x65x70 akwarium 

zadnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli dobrze widzę to to ma być blisko 600l ? to lepiej dwie "belki" (jak jedyna lampa pada to masz poważny problem na czas naprawy) więc 2tyś to dość skromnie

jedna to być może takie coś dało by radę

http://allegro.pl/lampa-led-spectra-iii-morskie-324w-promocja-i6737185363.html

trzeba porozglądać sie po www sklepów , porównać , poczytać opinie ... i samemu wybrać albo zrobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie najwiekszym problemem swiatla led nie jest widmo tylko punktowość oswietlenia. 

Sam miałem przez prawie rok oswietlenie LED i nie powiem - kolory i przyrosty byly, ale ogolny efekt mi nie odpowiadał.Jeśli miałbym wrócić do LEDów to zrobiłbym matryce LED pokrywającą całą powierzchnię akwarium. Ewentualnie powiesił dwie lub trzy długie lampy równolegle siedem, osiem krótkich w poprzek akwarium


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
według mnie najwiekszym problemem swiatla led nie jest widmo tylko punktowość oswietlenia. 
Sam miałem przez prawie rok oswietlenie LED i nie powiem - kolory i przyrosty byly, ale ogolny efekt mi nie odpowiadał.Jeśli miałbym wrócić do LEDów to zrobiłbym matryce LED pokrywającą całą powierzchnię akwarium. Ewentualnie powiesił dwie lub trzy długie lampy równolegle siedem, osiem krótkich w poprzek akwarium

Po roku doświadczenia z LEDami zgadzam się z tobą całkowicie.
Lampy t5 są nad prawie całą powierzchnią akwarium, a producenci LED obrali inny kierunek, maksymalnego zmniejszenia lampy.
Aby efekt na LED był lepszy lampa powinna pokrywać prawie całą powierzchnię akwarium jak to robią lampy t5. A diody równomiernie ułożone na całej lampie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam głębinowe akwarium ( 75cm) ledy div zrobione. Akwarium ma wymiar 120x60x75 a wymiar lamy to 120 na 40.Ledy siegaja do samego dna.Przy samym piachu na skale rosnie euphylia i blastomusa. Soczewki maja promie skupienia 60.W cenie 2k to tylko chinczyk albo uzywka na takie akwarium.Pewnie chlopaki znajda jakos lampe ale szalu nie bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

porozglądaj sie dokładnie , przecież są hybrydy : led + T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, daniel509270 napisał:

A jaka moc powinna mieć taka belka led?

niby 350 - 400 W, diody 3W, lub mix z 10W, teoretycznie do zrobienia, żeby objęła całą powierzchnię akwarium


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 1500-2000 nie kupi firmowej hybrydy nawet używanej, tylko hybrydę DIY o ile uda się taką znaleźć. Pozostaje zrobić coś samemu, lub kupić kilka tanich chińskich lamp LED z np. Allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, maciej01 napisał:

Za 1500-2000 nie kupi firmowej hybrydy nawet używanej, tylko hybrydę DIY o ile uda się taką znaleźć. Pozostaje zrobić coś samemu, lub kupić kilka tanich chińskich lamp LED z np. Allegro.

nie z allegro a ebaya (wysylka zza Odry - są takie) cena "co najmniej" konkurencyjna za ten sam towar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być i z eBay, kilka tanich lamp LED powinno załatwić sprawę i zmieści się w przeznaczonej kwocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.