Skocz do zawartości
wojtassm

Poznań - sklep z życiem morskim inny niż Aquamedic

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś potrzebował, będę w krotoszynie za 2 tygodnie. Mogę komuś coś przywieźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Właśnie miałem pytać gdzie w Poznaniu jest coś sensownego do odwiedzenia bo będę na targach za tydzień. A tu widać lipa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freszu krewetek na targach nie będzie, przyjedź w październiku :P    Moim zdaniem warto zahaczyć o AquaNature i Aquamedic i mieć swoje zdanie. W wtorek idę na zakupy do Reef Poznań i zobaczy jak z życiem. 

Jesteś od środy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Będę z teściem na targach gdzie mają być ponoć króliki ;) w sobotę zajadę.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto czasami zajrzeć do AN. Można spotkać kolegów z forum, pozdrowienia dla Tomka (Mathom)!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako poznaniak od kilku lat, a akwarysta od kilkunastu dorzucę swoje 4 grosze. Miałem w poznaniu styczność z wszystkimi sklepami z morszczyzną, aqua medic, reef spot, aqua nature i reef poznań. I jedyny sklep w którym można założyć akwarium od a do z na poziomie jest Aqua-nature. Mają wszystko począwszy od szkła opti white sklejonego na najwyższym poziomie (czego brakuje całej reszcie sklepów w poznaniu, a nawet w wielkopolsce) poprzez usługi jak wklejenie komina w używanym akwarium, po cały potrzebny osprzęt. Mam 2 akwaria 160litrów z koralami twardymi oraz przerobione w zeszłym tygodniu na morskie akwarium 360litrów nastawione na miękkie i ryby. Co prawda nie jestem typową poznańską złotówą ale na ceny również zwracam uwagę, niektóre ceny chemii i sprzętu są niewiele wyższe niż internetowe ale za to na życiu AN są bardzo konkurencyjni. Warto zaglądać bo dostawy mają częsciej niż AM i bardzo często można wyhaczyć niezłe kwiatki jeśli chodzi o korale, co do ryb nie ma problemu z zakupem ryb na zamówienie i pomimo zakupu kilkunastu ryb padła mi tylko jedna. Pracownik jak się nie mylę Patryk "młody" :) ma bardzo dużą wiedzę odnośnie morszczyzny, pomógł mi wygrać z ospą przytarganą z erybki w akwarium z LPSami i SPSami przy pomocy preparatów ziołowych i pokarmu zawierającego siarczan miedzi, dzięki czemu z zaawansowaną ospą wygrałem bezstratnie. Żeby nie opisywać jednego sklepu, że niby nie obiektywny to dorzucę o każdym małe co nieco. 

Aqua medic od lat to porażka bo poza życiem i to zazwyczaj kiepskiej jakości nie mają prawie nic, o kwarantannie zapomnij, korale jak przyjadą w czwartek to o 9 rano po otwarciu sklepu najładniejsze albo sprzedane albo zarezerwowane, szkoda paliwa na droge. Życia na zamówienie prawie nie ma chyba, że przypadkiem przyjedzie z dostawą i nikt nie zdąży przed tobą kupić. Zakupioną u nich capnelle "żółtą" która się pomimo zarzekania pani Basi okazała farbowaną po tym jak wróciła do koloru naturalnego po złożeniu reklamacji z łaski odebrali ją ode mnie za pół ceny zakupu i to w dodatku w wymianie na inne życie. 

Reef spot co prawda już nie istnieje i był nie za długo na rynku to złego słowa nie powiem

Reef poznań owszem ma dużą game chemii i sprzętu na stanie jeśli chodzi o życie to akwaria widziałem z niewielką obsadą, nie będę komentował bo nie wiem jak wyglądają te 3 akwaria po dostawie. Z panem Sebastianem swego czasu mieliśmy konflikt interesów odnośnie dolabelli która była na sprzedaż, prawie 2 miesiące się niby "chowała" w akwarium po czym usłyszałem, że jednak jej nie sprzeda bo dobrze zjada glony u Niego, jak również do tej pory przy zakupach mam wypomniane, że podczas próby zamówienia półki na korale wraz z podstawkami w tym sklepie zostałem odesłany po podstawki na allegro bo pan nie miał możliwości zamówienia, koniec końców zamówiłem cały zestaw w jadwidze morskiej za jedną wysyłką, choć pan Sebastian zdecydowanie wolał bym się pofatygował przez pół poznania do niego po półkę a tylko podstawki zamówił w jadwidze (choć po rabacie było taniej niż u Niego)

Więc podsumowując będąc morszczakiem nie łączy się z byciem poznańską złotówą, bo czytając niekiedy posty poznaniaków aż płakać się chce. Jeśli preparat na ospe był droższy niż błazenek na nią chory, albo patenty o przesączeniu wody przez ręcznik papierowy żeby się pozbyć dino w niedojrzałym zbiorniku. Mi jedynie pozostaje życzyć powodzenia wszystkim posolonym i życzyć udanych zakupów w wybranym przez siebie sklepie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.