Skocz do zawartości
wojtassm

Poznań - sklep z życiem morskim inny niż Aquamedic

Rekomendowane odpowiedzi

Mało szklarzy w Poznaniu? ;) do sumpa to chyba nie musi być "super hiper" firma z morszczyzna. Jak masz projekt dałbym do byle szklarza. 

Off topic: koledzy z Poznania, chętnie kupię szczepki miękkich i LPS ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2017 o 18:03, konwiasty napisał:

Mimo że jestem świeżym morszczakiem i zaczynam dopiero swoją przygodę (a co za tym idzie nie mam wielkich wymagań) to odwiedziłem wszystkie 3 sklepy w (i pod) Poznaniem. W AM byłem 2 razy i w sumie kupiłem kawałek żywej skały, jakoś ich podejście do klienta mnie zniechęca, w reef-poznan byłem raz kupić parę pierdół przed startem (jakieś 3 miesiące temu) i z tego co pamiętam życie było ale tylko ryby chyba w 2 zbiornikach. Kilka razy natomiast odwiedziłem Aqua nature i przy każdej wizycie widać że się rozwijają, przybywa zbiorników, koralowcow i ryb oczywiście wybór jest mniejszy niż w AM (przynajmniej na razie), jako klient który nie zostawił i raczej nie zostawi tam "milionów monet" byłem świetnie obsłużony i poświęcono mi sporo czasu więc byłem zadowolony i życie które tam kupiłem statystycznie odpukac (tfu tfu) przetrwało w 80% ;).

Więc jeszcze nadzieja w Aqua-Nature. Tam pojade. Jak się roziwnęli to będzie super.

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi się o uszy obiło, ze am nie robi kwarantanny. Nie wiem ile w tym prawdy, tylko zaszlyszane "na mieście" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2017 o 18:28, elektryk2e napisał:

Gdzieś mi się o uszy obiło, ze am nie robi kwarantanny. Nie wiem ile w tym prawdy, tylko zaszlyszane "na mieście" 

To ja Ci powiem jak jest. Nie ma kwarantanny. Ale też nie wydaje mi się by jakiś inny importer ją robił. Jak ktoś kupuje rybkę to może sobie ją wprowadzać do akwarium pół dnia. Ale jak się przywozi setki to trzeba by na to tygodni. Więc nie ma się co dziwić. Rybki przywożone wieczorem kupuję rano, ale liczę się z ryzykiem

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak to wiele razy wyglądało. Kiedyś w piątek przywiozłem kilka ryb za ponad 1500PLN. W niedziele nie żyła ani jedna. Pomimo tego się nie poddawałem. I nigdy bym nie pomyślał, że jedynym powodem zniechęcającym do tego hobby będzie zachowanie właściciela sklepu. No ale cóż. Może taki to jego business plan... kup akwarium i więcej nie zawracaj mi głowy jakąś tanizną :)

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, wojtassm napisał:

no tak to wiele razy wyglądało. Kiedyś w piątek przywiozłem kilka ryb za ponad 1500PLN. W niedziele nie żyła ani jedna. Pomimo tego się nie poddawałem. I nigdy bym nie pomyślał, że jedynym powodem zniechęcającym do tego hobby będzie zachowanie właściciela sklepu. No ale cóż. Może taki to jego business plan... kup akwarium i więcej nie zawracaj mi głowy jakąś tanizną :)

 

Informowałes o tym fakcie am? Poczuli się w jakikolwiek sposób do odpowiedzialności? 

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zawsze im mówiłem. Przyjmowali do wiadomości:) W sumie i tak nigdy nie miałem do nich pretensji i kupowałem dalej bo jednak kupowałem ryby w dobrej kondycji, więc raczej odpowiedzialność za zgony spoczywa na mnie. Dzwoniłem czy pisałem do Pani Basi z informacją, że zdechła... proszę zamówić jeszcze jedną. Zresztą Panią Basię lubię, zawsze jak o coś prosiłem to prędzej czy później to na mnie czekało:) 

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety w Poznaniu jesteśmy skazani na AM. Ja mam dobre doświadczenia z JM. Świetny kontakt, życie w ogrzewanej beczce, kwarantanna, tylko ceny wyższe. Mam niestety teraz ospę, ale kupowałem w jednym czasie z AM i JM więc cholera wie kto mi ją sprzedał. Sebastian z reef - poznań niestety nie ma życia, a jeśli ma to przypuszczam że bierze z AM.

CO do AM to ostatnio mi się odechciało zakupów jak zobaczyłem w jakim stanie są błazny - kilka było w stanie agonalnym, a 2-3 leżały w części rozpuszczone na dnie. Oczywiście przemiła skądinąd Pani Basia nie miała problemów żeby sprzedać rybkę - dobrze że moja żonka zachowała przytomność umysłu i obejrzała to akwa.

Poznań to ogólnie taka morska pustynia, nawet za bardzo nie ma forumowych kolegów którzy mają coś ciekawego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością się muszę z Tobą Tomek zgodzić. Cała prawda. Jest koszmarnie źle. Na mapie Polskie to pewnie taka niezła dziura 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc wolę szukać życia np na OLX. 

Po pierwsze, wiadomo, ze pochodzi z baniaka, w którym żyje nie od wczoraj, gdzie było dmuchane i chuchane. Nie jest to przemiał i nastawienie na $$ jak Np. W wyżej wspomnianym.

Po drugie zazwyczaj jest tańsze.

podam przykład, kupiłem pod Zabrzem od gościa ukwiał który w am tej wielkości kosztował 3x tyle. Dodatkowo miły kolega dał mi gratis sporą szczepke miękkasa. Ukwiał przetrwał drogę w samochodzie w wodzie o temp 32 stopnie i ma się bardzo dobrze, co świadczy o jego kondycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko to się zgadza. Kupując coś od akwarysty masz praktycznie gwarancję, że zwierze jest w dobrej kondycji. Ale ile się takich przypadków zdarza, że ktoś się czegoś pozbywa? Lokalnie pewnie nie wiele. Do tego bez możliwości wyboru. Dlatego fajnie podjechać do sklepu gdzie ten wybór jest. I niestety ten wybór w Poznaniu mamy tylko w AM

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może zaskoczę - ale kupuję dość regularnie w AM - i nie narzekam, wybieram to co mi się podoba i wpada w oko. Zwyczajnie tak jak wszędzie trzeba wiedzieć na co się patrzy i czego się oczekuje. Co do przeżywalności ma wpływ wiele więcej czynników niż tylko "kwarantanna". Tak miałem zgony ryb i korali zakupionych w AM, oraz w innych sklepach z PL.

Co do zamykania drzwi - nie wiem nie spotkałem się z tym, być może dlatego iż nie przyjeżdżam 15-30 minut przed zamknięciem. Dodatkowo pisząc wiadomości priv po godzinach funkcjonowania uzyskuję odpowiedź, więc pracownicy nadrabiają wiele. Z "szefem" też miałem okazję rozmawiać i to chyba normalny człowiek. Wierzcie iż poznałem bardziej górnolotnych właścicieli sklepów. Co do asortymentu po dostawach - najczęściej jestem mile zaskoczony tym co spotykam w AM. Co do cen - wierzcie albo nie są wg mnie na normalnym poziomie biorąc pod uwagę "inność" niektórych osobników jakie przychodzą w dostawach.
(tu od razu zaznaczę iż nie mam nic wspólnego z firmą którą próbujecie napiętnować, jestem klientem, ale z racji pozytywnej opinii nie dostanę bonusowej zniżki)

Co do tematu kwarantanny - to trochę poza tematem samych sklepów w Poznaniu - myślicie że gdzie indziej jest tak rewelacyjnie? Wg mnie w wielu przypadkach to "kwarantanna"... Zerknijcie sami ile jest obiegów w sklepach ? Najczęstszy widok = regał, wspólny odpieniacz, obieg i ryby (jeden zestaw dla wszystkich)... "kwarantanna" 7 dni... daje tyle iż to co wymęczone transportem może padnie, a może przetrzyma. Ryba je w sklepie a w domu nie je ... spotkaliście się z tym? Musimy być świadomi i wiedzieć iż wprowadzając nowe życie każdorazowo wprowadzamy ryzyko do systemu, wprowadzając nową rybę mamy 50% szansy na powodzenie. Swoimi poczynaniami możemy dać dodatkowe kilka % szansy na przeżycie lub zmniejszyć tę szansę do 0. Co do pustyni - możecie wierzyć iż są bardziej bezrybne i bez-koralowe miejsca na mapie Polski.
 

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, chwialek napisał:

Co do zamykania drzwi - nie wiem nie spotkałem się z tym, być może dlatego iż nie przyjeżdżam 15-30 minut przed zamknięciem. 

no prosze Cię.... myśle, że to zamykanie drzwi zrozumiałeś właściwie... czyli nie tak jak napisałeś

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcę tez podzielić sie opinią bo odwiedziłem wszystkie sklepy o których wyzej mowa i tak:

AM-maja ceny z kosmosu np za Discosomie 1 grzybek Pani zażądała 80zl! gdzie w Kobiernie za 25 kupiłem i dostałem 5%rabatu = 22,5zł

błazenek blue AM-160zł w Kobiernie 80zł (bez rabatu:)

Aqua Nature- Pan z tego sklepu robi fajne wrażenie jednak zauważyłem że chwali tylko swoje (jak.... PIS) reszta najgorsza nawet koledzy po fachu którzy o nim wypowiadają sie w dobrych słowach! kupiłem kiedyś błazenka (w sumie trochę moja wina) bo widziałem ze dziwnie pływają w akwa i..padł na drugi dzień, żeby tego było mało zaraził mi Brooklynellą drugiego błazenka, pojechałem po 4 dniach do sklepu i..nie było żadnego błazenka (pływało ich z 30szt), stwierdził że wszystkie sprzedał i ze nigdy nie przytrafiło mu sie żeby ktoś z jego rybek zgłaszał padnięcie, a obok 2 inne rybki do góry nogami pływały. Oszukał mnie i już go nigdy nie odwiedzę.

RF- nie ma praktycznie wyboru kilka rybek i zero koralowców specjalnie dla mnie podniósł cenę wody DI z 0,5zł na 0,7zł bo jak stwierdził nie opłaca mu sie specjalnie jej "produkować"

Kobierno - tylko tam kupuje życie ceny dobre zycie widać że w dobrej kondycji, duzo ryby i sporo koralowców wstawiłem kiedyś fotki na forum ale zostały przez admina szybko usunięte.

Podsumowując zakupy robię tylko w Kobiernie minus taki trzeba się umówić jeśli sie jest przed 17, bo Pan Darek pracuje, jest żona która chodzi na popołudniówki na 14 ale ona tylko sprzeda bo za bardzo sie nie zna, wiem ze sprzedawane sa tam ryby tylko pryzmujące pokarmy, w RF tylko sól i sprzęt kupuje, Aqua Nature już nie odwiedzam bo zostałem po prostu zlany jak w żadnym innym sklepie (a wcześniej miałem słodkie) AM kupuje nawozy i tanie życie jeśli cena jest normalna. Dzwoniłem też kiedyś na Wilczy Młyn do Pana ale on chyba nie prowadzi sklepu stacjonarnego i wywnioskowałem że nie mam przyjeżdżać a na e-maile juz nie odpisywał.

Edytowane przez orthoptera (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było... mam jeszcze jakieś 15 ryb z AM które pływają już pewnie kolejny rok. Więc nie jest tak źle. Szacuję, że jest to jakieś 20% wszystkiego co tam kupiłem. W innych sklepach nie sprawdzałem. Może jest lepiej, może jest gorzej. Z tego co piszecie to przynajmniej z obsługą jest lepiej. Kupuje głównie w sklepach internetowych, a tym że mnie ktoś tak zlewa i nie odpisuje ponad 2 m-ce spotkałem się tylko w AM. To jest do nich podstawowy zarzut... resztę da się zaakceptować:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuję w AM od 5lat i nie narzekam. W sierpniu ub roku w AM zamówiłem akwarium  600 l,  samp i stelaż. Osobiście u właściciela. Zaproponował,  doradził,  wysłuchał moich uwag i dostałem to czego oczekiwałem.  Co do ryb to kilka mam od 5 lat, może 4 padły krótko po zakupie. Ceny korali trochę wysokie ale lubię ten sklep i zawsze miłą obsługę.  To opinia z moich doświadczeń. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wojtassm napisał:

żeby nie było... mam jeszcze jakieś 15 ryb z AM które pływają już pewnie kolejny rok. Więc nie jest tak źle. Szacuję, że jest to jakieś 20% wszystkiego co tam kupiłem. W innych sklepach nie sprawdzałem. Może jest lepiej, może jest gorzej. Z tego co piszecie to przynajmniej z obsługą jest lepiej. Kupuje głównie w sklepach internetowych, a tym że mnie ktoś tak zlewa i nie odpisuje ponad 2 m-ce spotkałem się tylko w AM. To jest do nich podstawowy zarzut... resztę da się zaakceptować:)

Widzisz podobne przejścia miałem w Aqua Nature co Ty w AM z tym że porównując oba sklepy AM widać że mają wiedze i doświadczenie pan z AN chciał mi wcisnąć preparat ziołowy za 45zł gdzie sam błazenek kosztuje 50zł w AM dostałem jedna kapsułkę za 3zł i dokładna instrukcje jak leczyć rybkę. Mimo wszystko zaopatruje sie przez neta a zycie kupuje w kobiernie i od użytkowników forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2017 o 21:26, krzysztof0805 napisał:

Kupuję w AM od 5lat i nie narzekam. W sierpniu ub roku w AM zamówiłem akwarium  600 l,  samp i stelaż. Osobiście u właściciela. Zaproponował,  doradził,  wysłuchał moich uwag i dostałem to czego oczekiwałem.  Co do ryb to kilka mam od 5 lat, może 4 padły krótko po zakupie. Ceny korali trochę wysokie ale lubię ten sklep i zawsze miłą obsługę.  To opinia z moich doświadczeń. 

no właśnie. Myślę ze są szanse, że zamówione sumpy będą kiedyś gotowe. 

 

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtas właśnie nie zrozumiałem i nadal trudno to zrozumieć bo tak jak pisałem nie spotkałem się z takim zachowaniem. Najprawdopodobniej zamknięcie drzwi przed klientem w godzinach funkcjonowania sklepu (nie zamknięcie na klamkę ale na klucz i udawanie iż tego pana nie obsługujemy) wierz mi było by moją ostatnią wizytą w danym miejscu.
Póki co z opcją "udajemy że nas nie ma i nie wiemy o co chodzi" spotkałem się w obecnie już nie istniejącym sklepie regionu Łódzkiego. Była to moja ostatnia wizyta w tamtym lokalu, jak się później okazało był to początek końca albo koniec początku plajty.

Przeżywalność z AM u mnie wygląda nieco lepiej (chyba bo nie prowadzę statystyk). Nie wiążę jej z miejscem zakupu a z zachcianką "muszę to mieć już teraz zaraz" (odczekując tydzień, mamy dwie opcje kupi ktoś inny i nie będzie lub padnie w sklepie). Zdaję sobie sprawę iż AM ma "frachty" i to niesie za sobą ryzyko przywleczenia choroby, ale zdaję sobie też sprawę iż kwarantanna to niestety niejednokrotnie w sklepach slogan reklamowy. Kupując i przeprowadzając aklimatyzację zapewne sprawdzaliście z jakiego zasolenia przerzucacie ryby i korale.

Ceny korali aż tak wysokie? - wg mnie w normie biorąc pod uwagę "inność", wielkość, czasami brak nazwy. Miękkich nie kupowałem. Za co ich cenię nie sprzedają mikroszczepek w mega hiper cenie 50-80zł a korale lub większe ich elementy za 200-300zł.

Euphyliowo - bo tak to nazywam niepowtarzalne (a w każdym razie nie miałem okazji widzieć repliki lub pierwowzoru w innym sklepie) - kto był wie o którym / których baniakach mówię.

PS - temat odbiegł od tytułu miało być o innym sklepie niż AM a tu poszło w stronę najstarszego - bo to chyba najstarszy z obecnie istniejących sklepów w poznaniu. (nie mówię o nowej siedzibie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwialek.... no odjechało od tematu:) Pewnie dlatego, że po przeczytaniu tych wszystkich postów wniosek mamy jeden: albo AM, ale wyjazdy po 100-200km do innych miast. Dla mnie jest to szczególnie dramatyczna sytuacja bo z jednej strony wiem, że chciałbym jechać do AM, a z drugiej wiem, że nie mogę. Po ostatnim potraktowaniu nie pozwala mi na to sumienie.

Więc najprawdopodobniej po latach rozstane sie z hobby. Zdarza się, że ludzie rezygnują. Byłem kiedyś po ukwiała u pewnego akwarysty pod Poznaniem. Likwidował hodowle. Wku.... ił się, bo na urlopie padła mu lampa i prawie całe życie padło. Widziałem zdjęcia... faktycznie było piękne akwarium. Jednak nie myślałem że z hobby będę musiał zrezygnować przez problem z AM. 2 miesiące temu jak z nim rozmawiałem o sumpach to by mi to nie przeszło przez myśl. Ale co robić. W sumie to nawet coś mi się zaczęly dzisiaj po głowie plątać myśli co zrobić z miejscemu po akwarium:)

Edytowane przez wojtassm (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady,  znalazłeś powód do rezygnowania z hobby :-) w mięsnym jak źle Cię potraktują to na wegetarianizm przejdziesz? :-) Co do sampa to w Poznaniu na dolnej wildzie skleił mi szklarz w/g mojego projektu za ok 200 zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bądź twardy... Akwarium da się szybko zlikwidować ale słonej wody z głowy i serca człowieka się już nie da usunąć. Akwarium morskie - to nieuleczalna choroba... Więc głupoty na bok. Ja do Poznania mam 150km do Bydgoszczy 100 do Wawy 200 do Łodzi 60 więc się da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, krzysztof0805 napisał:

Bez przesady,  znalazłeś powód do rezygnowania z hobby :-) w mięsnym jak źle Cię potraktują to na wegetarianizm przejdziesz? :-) Co do sampa to w Poznaniu na dolnej wildzie skleił mi szklarz w/g mojego projektu za ok 200 zł. 

no prosze Cie Krzysztof. Jak w mięsnym sprzedawczynie walnie Ci kotletem w twarz to będziesz kupował dalej? Nie będziesz, tylko pojdziesz do drugiego mięsnego 100 metrów dalej. Więc złe porównanie zrobiłeś. Natomiast z powyższych wiadomości wynika że reszta tych sklepó to jakaś kompletna klapa. Ja potrzebuje czegoś więcej niz błazenka (choć je mam i są jedynymi z ulubionych:) ), a reszta sklepów w Poznaniu ma albo błazenki albo skalary:)

 

Nie cieknie ten sump? Masz adres tego szklarza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.