Skocz do zawartości
wojtassm

Poznań - sklep z życiem morskim inny niż Aquamedic

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, wojtassm napisał:

no prosze Cie Krzysztof. Jak w mięsnym sprzedawczynie walnie Ci kotletem w twarz to będziesz kupował dalej? Nie będziesz, tylko pojdziesz do drugiego mięsnego 100 metrów dalej. Więc złe porównanie zrobiłeś. Natomiast z powyższych wiadomości wynika że reszta tych sklepó to jakaś kompletna klapa. Ja potrzebuje czegoś więcej niz błazenka (choć je mam i są jedynymi z ulubionych:) ), a reszta sklepów w Poznaniu ma albo błazenki albo skalary:)

 

Nie cieknie ten sump? Masz adres tego szklarza? 

hm ja bym olał sklep ale nie cos czym żyje jakby co kupie koralowce od Ciebie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, chwialek napisał:

Bądź twardy... Akwarium da się szybko zlikwidować ale słonej wody z głowy i serca człowieka się już nie da usunąć. Akwarium morskie - to nieuleczalna choroba... Więc głupoty na bok. Ja do Poznania mam 150km do Bydgoszczy 100 do Wawy 200 do Łodzi 60 więc się da...

no właśnie stąd się wzięła ta cała dyskusja bo bronię się rękoma i nogami by nie rezygnować:) Łatwiej zrezygnować z fajek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, wojtassm napisał:

no prosze Cie Krzysztof. Jak w mięsnym sprzedawczynie walnie Ci kotletem w twarz to będziesz kupował dalej? Nie będziesz, tylko pojdziesz do drugiego mięsnego 100 metrów dalej. Więc złe porównanie zrobiłeś. Natomiast z powyższych wiadomości wynika że reszta tych sklepó to jakaś kompletna klapa. Ja potrzebuje czegoś więcej niz błazenka (choć je mam i są jedynymi z ulubionych:) ), a reszta sklepów w Poznaniu ma albo błazenki albo skalary:)

 

Nie cieknie ten sump? Masz adres tego szklarza? 

Akwarium morskie - Acanthurus-lineatus
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-morskie-acanthurus-lineatus-CID103-IDijSXl.html

 

przegladnij ogłoszenia p. Darka

 

w razie czego tez się pisze na korale od  Ciebie ;)

Edytowane przez elektryk2e (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podam Tobie jutro,  mam gdzieś telefon zapisany. Sklejony z szyby 8mm, lekki,  nic nie cieknie od sierpnia. W sampie masz niski poziom wody,  przegrody,  więc ciśnienie na szkło żadne.  Co do sklepów to wybrałem się ostatnio do Jadwigi Morskiej. Może daleko ale większość drogi autostradą.  Rabaty dostałem takie, że zwróciły się bramki, paliwo, kupiłem kilka fajnych lps i sps. Jednym słowem,  fajna i ciekawa wycieczka.  Polecam 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uderz w stół.. myślałem ze morszczakow w Poznaniu wielu nie ma.. a tu prosze.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, elektryk2e napisał:

Akwarium morskie - Acanthurus-lineatus
https://www.olx.pl/oferta/akwarium-morskie-acanthurus-lineatus-CID103-IDijSXl.html

w razie czego tez się pisze na korale od  Ciebie ;)

wow... taki egzemplarz w AM to pewnie 700PLN. Koledzy... z tymi koralami spokojnie:) Obym to ja się zwrócił do Was po korale, a nie do Was z pozostałym sprzętem:) Akwa do niedawna było fish-only

16 minut temu, krzysztof0805 napisał:

Podam Tobie jutro,  mam gdzieś telefon zapisany. Sklejony z szyby 8mm, lekki,  nic nie cieknie od sierpnia. W sampie masz niski poziom wody,  przegrody,  więc ciśnienie na szkło żadne.  Co do sklepów to wybrałem się ostatnio do Jadwigi Morskiej. Może daleko ale większość drogi autostradą.  Rabaty dostałem takie, że zwróciły się bramki, paliwo, kupiłem kilka fajnych lps i sps. Jednym słowem,  fajna i ciekawa wycieczka.  Polecam 

 

 

 

 

serio czekam na te namiary i z góry dziękuje:) Mogę wrzucić w google ale jak znam Wildę to tam szklarzy będzie kilkudziesięciu:) A ta JM jest po ktorej stronie Łodzi jadąc od nas?

hmmm... ostatnio przywiozłem z AM ukwiała Stichodactyla'e. Kosztowal po rabatach 315PLN. W JM regularna cena 249PLN... już mi się podoba:)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, wojtassm napisał:

wow... taki egzemplarz w AM to pewnie 700PLN. Koledzy... z tymi koralami spokojnie:)

lineatus - raczej nie aż tyle chociaż wszystko zależy od faktycznej wielkości ryby i kosztów związanych ze sprowadzeniem... Do swojego systemu bym go nie wpuścił. A zdjęcia w Kobiernie są WYSIWYG (to co widzisz to kupujesz)?

Na korale się nie piszę - bo się nie poddasz to hobby dla wytrwałych... Dasz radę.

JM to raczej kawałek dalej niż Łódź ;) taki niewielki - miejscowość Radzyń Podlaski.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, chwialek napisał:

JM to raczej kawałek dalej niż Łódź ;) taki niewielki - miejscowość Radzyń Podlaski.

f...k... nie wiem skąd mi się ta Łódź wzięła. Pewnie dlatego, że jest w polowie drogi do JM z Poznania;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, chwialek napisał:

lineatus - raczej nie aż tyle chociaż wszystko zależy od faktycznej wielkości ryby i kosztów związanych ze sprowadzeniem... Do swojego systemu bym go nie wpuścił. A zdjęcia w Kobiernie są WYSIWYG (to co widzisz to kupujesz)?

Na korale się nie piszę - bo się nie poddasz to hobby dla wytrwałych... Dasz radę.

JM to raczej kawałek dalej niż Łódź ;) taki niewielki - miejscowość Radzyń Podlaski.

zdjęcia są z netu ale Pan Darek ma naprawdę spore egzemplarze, same krewetki czyszczące ma przynajmniej raz większe niż AM czy AN czasem zakup jeden rybki zwróci się przy dojeździe te 210km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Poznaniu jest jeszcze aqua nature. Byłem ostatnio i mają trochę na stanie.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mathom napisał:

Na Niecałej ? Maja normalne godziny otwarcia ? bo na street view nic nie widać...

Maj, mają: pon-pt: 12-19, soboty: 10-14 . Adres to chyba nie jest Niecała 10, tylko Niecała 10/10. To jest w mieszkaniu? Na to wygląda patrząc na street view

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest w bloku w piwnicy, dzwonić domofonem pod 10. Lokal nie duży ale przytulny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś się wybierał zobaczcie prosze czy maja Clarkii, jaki duży jaka cena i jaka kondycja.

Dzieki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero po świętach, bo najlepiej pasi mi sobota, a w tą najbliższą rzecz jasna nieczynne. Chociaż może tą pierwszą wizytę złożę im wcześniej niż sobota, bo maja fajne godziny otwarcia. Można sobie podjechać po godzinach największych korków:) Dam znać jak będą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w kobiernie u p. Darka, zrobiłem małe zakupy.

czlowiek naprawdę pasjonat, ponad 10.000L  w obiegu. Duży wybór miękkich korali, sporo Euphylii troszkę SPS. 

Czlowiek zajmuje się tym jako hobby wiec trudno wymagać żeby miał przemiał jak w sklepach. 

Na rybach się nie skupiałem, interesują mnie koralowce na te chwile.

aby nie robić reklamy, zainteresowanym wyślę na maila zdjęcia baniakow. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, elektryk2e napisał:

aby nie robić reklamy, zainteresowanym wyślę na maila zdjęcia baniakow. 

 

ja poproszę. Chętnie obejrzę jak to wygląda:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, elektryk2e napisał:

Byłem w kobiernie u p. Darka, zrobiłem małe zakupy.

czlowiek naprawdę pasjonat, ponad 10.000L  w obiegu. Duży wybór miękkich korali, sporo Euphylii troszkę SPS. 

Czlowiek zajmuje się tym jako hobby wiec trudno wymagać żeby miał przemiał jak w sklepach. 

Na rybach się nie skupiałem, interesują mnie koralowce na te chwile.

aby nie robić reklamy, zainteresowanym wyślę na maila zdjęcia baniakow. 

a co mówiłem sam robię tam zakupy i ilością i jakością obsługi prócz AM reszta wymięka dziś byłem w AM i było miło jak nigdy i ...nigdzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.04.2017 o 21:32, wojtassm napisał:

no właśnie. Myślę ze są szanse, że w sierpniu niejaki BB odpiszaena maila że zamówione sumpy są gotowe. Mają wtedy sezon ogórkowy. XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Ja gościa po prostu nie kumam. Tez mialem takie wrazenie jakie Ty masz. Faktycznie wydawał się super, ale moze dlatego, że miałem zapłacic jakieś 10kPLN za akwarium i 100kg skały. Sam mi tą skałę układał w zalanym akwarium, wydawał się nawet sympatyczny i taki, że tak powiem... swój chłop. Nie wiem co mu się teraz stało. Albo udawal że jest spoko, albo mu zwyczajnie padło na łeb:)

Proszę rozdzielać kwestię opinii o sklepie od wycieczek osobistych i publicznego obrażania (kogokolwiek) za pośrednictwem forum(używanie jakichkolwiek inwektyw).

Proszę potraktować to jako ostatnie upomnienie.

 


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiści masz raje Przemek. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać, ale pewne słowa padły i żebym stanął na rzęsach to kijem Wisły nie cofnę. Sytuacja wyprowadziła mnie z równowagi, ale jaka by to nie była sytuacja, nie dawała mi ona prawa do obrażania kogokolwiek.  Jedyne co mogę zrobić to oficjalnie przeprosić Pana Barka. Zresztą zawsze uważałem go za bardzo przyzwoitego i miłego człowieka co z niektórych postów można było wywnioskować. A człowiek się łatwo nie zmienia… jak jest sympatyczny to jest taki przez całe życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mijają 3 miesiące od założenia baniaka więc po świętach zrobiłem objazd po sklepach w celu rozpoznania, a konkretnie szukania ocellarisów nominowanych do miana pierwszych rybek w zbiorniku ;)

Niestety nie było ich ani w AM ani w AN, dla formalności zadzwoniłem jeszcze do reef-poznan ale faktycznie nie ma tam życia w tej chwili.

Swoją drogą chwaliłem ostatnio Aqua Nature ale chyba przechwaliłem niestety :/ Blado wygląda morszczyna w AN, widać że dawno nie było dostawy, zbiorniki coś pustawe. Co prawda klient szukający błazenków to raczej nie klient w krawacie szukający jakiś wyjątkowych "smaczków" ale porównując ilość i wybór życia w ciągu ostatnich kilku wizyt to ostatnio coś kiepsko.

W AM jak już wspominałem wcześniej błazenków nie było i widać że trochę czasu już minęło od ostatniej dostawy ale to co było wyglądało spoko. Oczywiście to zupełnie inna kategoria wagowa niż Aqua Nature, pooglądałem fajne miękasy, kupiłem ślimaki i podjąłem decyzje że nie czekam na dostawę i pierwsze morskie ryby kupię poza Poznaniem ;) .

Trochę miotałem się między Bydgoszczą a wyprawą do Kobierna, ostatecznie wybrałem Kobierno. Na miejscu sporo ryb, na pewno więcej niż wystawionych przez pana Darka na olxie, jako świeżak ze skromnym litrażem nie szukam niczego specjalnego ale warto zadzwonić i spytać jeżeli ktoś szuka czegoś bardziej oryginalnego. Ryby ruchliwe, na moje jeszcze niezbyt doświadczone oko wyglądały zdrowo, żadnych trupków (a widok trupków w sklepie już nie jest mi obcy :/ ). Koralowce - dużo ładnych, słusznych rozmiarów miękasów zwłaszcza grzybowieńców i zoa, fajne konkretne skałki przypominające to co można zobaczyć w AM, na twardziele za bardzo nie zwracałem uwagi oglądałem jedynie caulastree i euphyllie, ładne spore główki. Inne LPSy i SPSy też były ale to nie mój target :). Kupiłem Blazenki i dwie krewetki Lysmata seticaudata, wszystko siedzi u mnie w zbiorniku i ma się dobrze (tfu tfu odpukać), krewety nawet nie są aż tak bardzo nieśmiałe. Jedyny minus to odległość, która przekłada się na czas dojazdu. Wyprawa z Poznania, wyjazd z miasta w tygodniu w godzinach szczytu, trochę dłuższa niż 10 minut  ;) wizyta w sklepie i powrót to jakieś 5 godzin poza domem. Oczywiście tylko czas jest problemem bo koszt paliwa ze względu na ceny i fakt kupienia zdrowych zwierzaków praktycznie znika :) . Jeśli miałbym wybrać się po jakieś konkretniejsze koralowce lub po ryby z pewnością nie będę się już zastanawiać gdzie jechać.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.