Skocz do zawartości
volf

lampa led szybka decyzja

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym brał tez z kolorowymi diodami  i dobrze zeby miała z 3 wentylatory z tyłu te lampy mocno sie grzeją nowsze modele chyba maja własnie po 3 wentylatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, myślałem o kolorowej tylko mają mało niebieskiego i użytkownicy pisali ze kanał biały, który jest na jednym pokrętle z kolorem musieli skręcić prawie do zera żeby było niebiesko. Wyjeżdżam na kilka dni to najwyżej się wstrzymam i jeszcze przemyśle.

Początkowo myślalem o lampie z kolorem tylko podobno jest żółto blado w akwa.

https://pl.aliexpress.com/item/2014-Dimmable165W-LED-Coral-Grow-Light-Full-Spectrum-Aquarium-LED-Lighting-Reef-Coral-LPS-SPS-3/32217160503.html

 

Edytowane przez volf (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem i nawet kiedyś pytałem ale kolega który używał stanowczo doradził, chcę normalną standardową lampe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką chinkę ale jeszcze z kolorami . Co do niebieskiego fajnie swieci w ustawieniu BLUE 100% RESZTA w Twoim przypadku WHITE 30-40%. Wtedy będzie ładny błękit w baniaku. Te pozostałe jednak dają sporo bieli. Pierwsze foty mojego baniaka z takimi ustawieniami możesz zobaczyć u mnie w galerii 100% na 40% . To zdjęcie 

 

Edytowane przez Alfik1980 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób , prosty , koloru tam kilka sztuk , jak ci się nie spodoba zasłonisz te parę led i po temacie .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. Odradził :) . A co było nie tak ??? 


Akwarium OW 120x60x60 + Sump 80x50x45h + Dolewka 40 l. / Deltec APF 600 na NJ 800 // Obieg Jebao DCT 8000 // Cyrkulacja 2 x Jebao RW 8 // Lampa Led Lumini glisten 150r2 + 120r1 // Grzałka Jager 250 wat // Sentry ATO //

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Su1, Nie chodzi mi o te kolorowe czerwone zielone ledy tylko że za malo niebieskich.  W kilku starszych tematach czytałem ,że tak jak pisze Alfik1980' ludzie skręcali biały kanał prawie na minimum żeby zrobić mocny błękit, czyli to co lubię. Dlatego zastanawiam się nad lampą z pierwszego postu gdzień jest 30szt. niebieskich.  Nigdy nie używałem takich lamp i jestem w kropce którą wybrać. 

Kajtek77' te żarówki bardzo szybko się palą,  i są brzydkie jak...no wiesz co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Kajtek77 napisał:

Tzn. Odradził :) . A co było nie tak ??? 

Cyt : Korale słabo się miały , jak zdjąłem mocno czerwonego, to odżyły .

Żeby nie było nie twierdzę że jest "zakaz" montażu czerwonych led , bo w przypadku np założenia białych 30 000K to czerwonego raczej bym dołożył .W "profi" lampach tez bywają , tyle że na lampę 100W często dwie czy trzy sztuki są .

volf 

Jop 30 do 20 to faktycznie sporo bieli .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, volf napisał:

Tak, myślałem o kolorowej tylko mają mało niebieskiego i użytkownicy pisali ze kanał biały, który jest na jednym pokrętle z kolorem musieli skręcić prawie do zera żeby było niebiesko. Wyjeżdżam na kilka dni to najwyżej się wstrzymam i jeszcze przemyśle.

Początkowo myślalem o lampie z kolorem tylko podobno jest żółto blado w akwa.

https://pl.aliexpress.com/item/2014-Dimmable165W-LED-Coral-Grow-Light-Full-Spectrum-Aquarium-LED-Lighting-Reef-Coral-LPS-SPS-3/32217160503.html

 

Biały jest z kolorem to fakt ale jak nie chcesz białego duzo to z kolorem i tak masz lepiej bo np dasz niebieskie na 100% a białe na 20 % a  kolorem dasz np na 35% bo nie bedzie tak biało poza tym kilka fioletowych diod jest prawie niebieskie :D 

A powiem Ci ze jak sie trochę znasz to myślę ze bez problemu wymienił byś sam diody białe na niebieskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było wczoraj klikać kupno z rozpędu i było by po sprawie, a teraz się człowiek zastanawia. Lampa ma być do planowanego akwa szer. 50cm. wiec wybór na ali raczej niewielki, jedynie te kwadratowe klocki. No nic, wybiorę pewnie jedną z tych dwóch drogą losowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.