Skocz do zawartości
Przemek_M

tunze comline doc skimmer 9004

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W końcu po odpaleniu drugiego zbiornika morskiego postanowiłem zakupił odpieniacz wewnętrzny Tunze 9004. Po przeczytaniu licznych komentarzy, które wskazywały, że sprzęt jest cichy, mam niestety problem, że po włączeniu odpieniacz chodzi jak mały ciągnik. Czy ktoś jest w stanie mi pomóc, czy to jest normalne i w miarę pracy ten model wyciszy się, czy to jest wada i muszę zareklamować? Na jednym opisie znalazłem, że dopiero po trzech tygodniach ten konkretnie odpieniacz wyciszył się. Mam wrażenie, że oryginalny odpieniacz w Reefmax chodził o wiele ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieżko coś powiedzieć, każdy coś innego uzna za głośno. Mój od początku działał...powiedziałbym bym "normalnie" i poziom hałasu jest według mnie akceptowalny. Jednak chyba czytałem o przypadkach, że po kilku dniach zaczynał chodzić ciszej.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym problem chyba, że każdy inaczej opisuje głośność, ponieważ znalazłem opis, gdzie użytkownik takiego sprzętu martwi się czy w ogóle mu działa co dziennie, ponieważ oprócz piany, którą tylko widzi nie słyszy w ogóle tego odpieniacza. Mam pytanie, czy jesteś zadowolony z tego dopieniacza, czy może lepiej szukać czegoś innego do zbiornika 80x40x40?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam tego odpieniacza i jestem zadowolony. Od samego poczatku pracuje tak samo - wg mnie dziala cicho. W ciagu dnia jest nieslyszalny. Nie spie w pokoju, w ktorym stoi akwarium jednak kiedy w pokoju jest cisza nie ukrywam, ze slychac jego prace, przy okazji obiegowke wiec ten halas sie naklada. 

Czy da sie przy tym spac? Pewnie pierwsze dni bylyby ciezkie - kwestia przyzwyczajenia i indywidualnego uczulenia na halas podczas snu :) 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten odpieniacz, jak go uruchomiłem to byłem mocno rozczarowany, jednak po kilku dniach pompa chodzi trochę ciszej. Nadal to najgłośniejszy element akwarium i nie sądzę że jest coś cichszego w tym zakresie cenowym i wielkościowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Przemek_M napisał:

Właśnie w tym problem chyba, że każdy inaczej opisuje głośność, (...)

są apki na fona do mierzenia dB. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem patrząc na jakość, cenę i wielkość jako odpieniacza wewnętrznego lepiej poczekać parę dni i mieć nadzieję, że się wyciszy? Czy dobrze zrozumiałem? Czy coś lepszego polecacie>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Przemek_M napisał:

9001 będzie za mały do akwarium 128l (może ten będzie cichszy?)

Zależy co w nim chcesz trzymać. Pewnie da radę, ale ja brałbym większy.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie widze sensu kupowania kolejnego i to slabszego odpieniacza. Najpierw porownaj prace swojego 9004 z innym u kogos w akwarium. Bedziesz wiedzial czy Twoj pracuje prawidlowo czy moze faktycznie cos jest z nim nie tak. 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobaczę. z porównaniem będę miał problem ponieważ wszyscy u mnie znajomi mają hydory.

a jeżeli chodzi o db ile powinien mieć ten odpieniacz? czy ktoś mierzył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi na pytanie ile powinien mieć dB ten odpieniacz, to raczej nie znajdziesz. Głośność też jest postrzegana róznie, zależy od wrażliwości człowieka na ten parametr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze mną nie ma problemu co do głośności, problem jest z drugą połową, która nie podziela hobby bo za głośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Przemek_M napisał:

ze mną nie ma problemu co do głośności, problem jest z drugą połową, która nie podziela hobby bo za głośne

wszyscy tak mamy ;-)


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja dopiero od paru dni mam zalany baniak i w panelu T. 9012, również rozczarował mnie jego głośność, choć nie mam porównania więc czekam może się wyciszy. Przed zakupem wiele czytałem pochlebnych opinii dotyczących tych odpieniaczy dlatego się zdecydowałem. Wiele osób pisało o głośnym zasysaniu powietrza i mikrobombelkach, a okazuje się że najgłośniej u mnie działa wirnik - odpienacz po prostu buczy.

Obecnie jest to najgłośniejszy element akwa.

Pompy obiegowej (blaum) i cyrkulacji (Jebao CP25) w ogóle nie słyszę, głośniejszy jest spływ wody do panelu niż cyrkulacja i obieg.


Akwa - 220l (90bok x 90bok x 120bok x 55wys. w trójkącie) + panel; Pienidło - Tunze 9012; Obieg - Blau Reef Motion 1K DC; Cyrkulacja - Jebao / Jecod Cross Flow Pump CP-25; Słoneczko - maxspect razor 160w 16000k

http://89450fa7a2f3c516f0b89d71210135bcu1603a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie to samo, dzisiaj po powrocie do domu całe akwarium było w mikrobombelkach, czytałem że sprawę załatwia gąbka, którą można dokupić, ale nie wiem co zrobić z głośnym działaniem. Też będę czekał, ale znalazłem post gdzie to trwało 3 tygodnie, mam nadzieję że tutaj zadziała się szybciej. Inaczej będę musiał go zareklamować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma niesłyszalnych odpieniaczy, przynajmniej ja nigdy takiego nie widziałem. A jestem trochę przewrażliwiony na tym punkcie - lubię jak w nocy jest cisza.

Ja obecnie mam w swoim akwa tunze 9001 i na początku był dość głośny, dodałem mu drugi tłumik i się troszkę wyciszył, później zacząłem kombinować z zanurzeniem i udało mi się go ustawić tak że, stał się dość cichy. Nadal słychać ale jest do zaakceptowania. No i z każdym tygodniem jest odrobinę ciszej (na razie minęły 2).

Moje przemyślenia na temat głośności odpieniaczy:

w zasadzie są tu trzy źródła hałasu - pompa, zasys powietrza i samo body odpieniacza z pianą w środku. Najgorszy przypadek to pompa - najlepiej sprawdzić ją wyciągając z odpieniacza - bez dopływu powietrza - jeśli terkocze albo buczy to lipa, prawdopodobnie nic się z tym nie zrobi, można modlić się żeby się wyciszyła po kilku tygodniach ale gwarancji nie ma.

Zasys powietrza można wyciszyć zakładając dodatkowy tłumik (te firmowe zwykle są za słabe) lub dając długi wężyk np. za okno.

No i ostatnia sprawa samo pienienie w korpusie - tu sporo zależy od tego jaka jest piana (sucha/mokra), od głębokości zanurzenia i od konstrukcji odpieniacza - mam wrażenie że ten czynnik zazwyczaj się poprawia po kilku dniach/tygodniach. Można też w niektórych modelach kombinować z ustawianiem głębokości zanurzenia lub ilością powietrza.

 


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dzisiaj doszło dziwne jakby metaliczne brzęczenie w środku odpieniacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zmierzylem głośność swojego 9004. W akwa zostawiłem włączony tylko odpieniacz. Pomiar robiłem na wysokości kubka na pianę jakieś pół metra od odpieniacza w nocy przy totalnej ciszy w pokoju. Na apce w telefonie wskazuje średnio 36 decybeli podczas pracy, a przy wyłączonym odpieniaczu w pokoju jest 17. Spróbuj powtórzyć pomiar u siebie. Może nie jest to super naukowe podejście ale przynajmniej da ci jakiś punkt odniesienia. 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.