Skocz do zawartości
Kamas

Jak nauczyc zoltka jesc z klipsa?

Rekomendowane odpowiedzi

Macie jakies sposoby zeby nauczyc zoltka jedzenia alg z klipsa?

Fajnie skubie skalke, zajada sie artemia ze spirulina i czosnkiem ale klips nie przypadl mu do gustu. Nie chce za dlugo trzymac klipsa w wodzie zeby parametry nie polecialy. 

Kombinowac cos czy poczekaz az w koncu sam zalapie?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Algi nori nie rozwalą Ci parametrów.

A żółtek sam zaskoczy


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z parametrami :) Pakujesz klipsa z algami i niech sobie kilka godzin wiszą. Jak nie zje, to wyciąg i następnego dnia nowe. Nie dajmy się zwariować, Nie pakujesz przecież całej tafli 30x30 :) JA zawieszam pod czyścikiem tunze, i im bardziej namoknięte, tym lepsze ;)

Edytowane przez Leel00 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko, nie panikuje jak wisi kilka godzin ale przez 24h nic nie skubnal to wyrzucilem. Bede wkladal nowy kawalek w klips i tak do skutku. Na szczescie swietnie radzi sobie z mrozonkami i glonami na skale. Moze nie byl nauczony jesc z klipsa, z reszta jest malutki :) Kwestia czasu i ogarnie, a chudy nie jest 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek możesz spróbować gumką przymocować do kamyka. Potem wieszać na klips ale nisko, poniżej połowy wysokości akwarium. Mój żółtek ma coś w rodzaju lęku wysokości, woli nie wypływac powyżej poziomu skał. Algi mogą spokojnie calu dzień wisieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie zawiesilem ponizej polowy wysokosci akwarium, dam mu jeszcze chwile a jak nie zlapie o co w tym chodzi to poprobuje ze skalka i gumka. 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak wrzucam klips z algami to pasek 10x5cm idzie w max 7-10 min nawet krewetki skubią i nie musiałem nikogo uczyć aby jadły z klipsa same się naucza jak posmakują. Według mnie weź trochę urwij namocz i rozetrzyj w palcach zeby w wodzie pływały resztki jak skubnie raz z toni potem będzie szukał skąd to poleciało i przyzwyczai się do klipsa jak i inne zwierzaki chociaż u mnie od pierwszego włożenia klipsa ryby wiedziały o co kaman (2 x błazen, żółtek, hepcio, 2 x chromis, salarias, lysmanta amboneisis i 2 x kaukenthali)

  


Blue Lagoon II [200L w obiegu] -> http://nano-reef.pl/...blue-lagoon-ii/

24215be9f10266e9ed82b8bafd0f7b0bu301a872.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zalapal. Powiesilem ponizej polowy wysokosci akwarium, ponacinalem na paski. Szybciej zmiekly mozliwe, ze wlasnie kawalek sie urwal posmakowal i od tego czasu wie ktoredy na stolowke :) Jest na prawde malutki ale ogarnal. Co nie zmienia faktu, ze artemie uwielbia z czego blazny juz nie sa tak zadowolone 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super! Takie wieści bardzo cieszą :) Do ryb prosto z oceanu trzeba podchodzić z cierpliwością. W swoim środowisku nie znają szyb, czyscikow, klipsow czy mrożonek i dla mnie jest to niesamowite, jak większość z nich potrafi się blyskawicznie zaadaptować do nowych warunków w niewoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przy okazji? dajecie 1 rodzaj alg nori czy za kazdym razem podajecie inne? Pytam, bo mam teraz brazowe z czosnkiem ocean nutrition i zastanawiam sie czy nie dokupic jakichs innych, lepsze czerwone czy zielone?


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój żółtek lubi tylko zielone. Do czerwonych nawet nie podchodzi, ale próbuj różnych. Każda rybka ma swoje preferencje. Ważne, żeby mu zapewnić częsty dostęp do pokarmów roślinnych. Mój lubi jeszcze płatki warzywne. A za płatkami z chlorella to prawie wszystkie moje rybki przepadają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pokolce nie przepadają za norii, trochę poskubią  i pozostała cześć wisi, aż się rozpuści i fruwa po całym akwarium. Wieszam w rożnych miejscach akwarium i na różnych wysokościach i efekt jest taki sam. Ale uwielbiają spirulinę w płatkach i raz dziennie ją dostają. Spirulinę uwielbia równie centropyga, błazenki i chrysus. Centropyga mnie nie dziwi, ale błazenki i chrysus już tak:o


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.