Skocz do zawartości
M@ti

Słabe przyrosty korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam problem z przyrostem korali. Przez pierwsze 4 miesiące korale wystrzeliły w górę, a teraz przez 5 miesięcy nic się nie dzieje. Słyszałem o wyjałowieniu się zbiorników ,więc zastosowałem biogro ,które zostało mi polecone. Stosuje je przez ponad miesiąc ,ale bez poprawy. Co mam w tym wypadku robić? 

 

 

 

Edytowane przez M@ti (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biogro, to bakterie, to masz na myśli? Jeże myślimy o wyjałowieniu zbiornika to w kategoriach mikro i makro elementów. Pytanie o jakich koralach mówisz, jakie są parametry wody? Może świetlówki już są wypalone. Czynników jest wiele, bez opisu zbiornika trudno coś zasugerować, bo trzeba by wróżyć z fusów:rolleyes:


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki szort opis by pomógł , karmienie /litraż/co lejesz /fota .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad akwa jest pokrywa z ledami. Korale jakie mam i przestały rosnąć to euphyllia, zoa, callustrea fluo, pavona. Parametry wraz z Ca, Mg, KH w normie.

Koralom daję jedzonko w proszku od aquaforestu. Akwa ma 130l, a do niego leję tylko biogro po 7ml z każdej butelki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podmiany 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto teraz i z przed paru miesięcy 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podmiany robię co tydzień po 15%.  A co do fotki z przez paru miesięcy nie wiem czy znajdę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, M@ti napisał:

Nad akwa jest pokrywa z ledami. Korale jakie mam i przestały rosnąć to euphyllia, zoa, callustrea fluo, pavona. Parametry wraz z Ca, Mg, KH w normie.

Koralom daję jedzonko w proszku od aquaforestu. Akwa ma 130l, a do niego leję tylko biogro po 7ml z każdej butelki.

A jakie rosną?

Bo euphylie to wrażliwe korale.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie żadne. Euphyllia urosła o 6 główek i na tym koniec. Jest już tak parę miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, M@ti napisał:

W tym momencie żadne. Euphyllia urosła o 6 główek i na tym koniec. Jest już tak parę miesięcy.

Co się zmieniło od momentu kiedy wszystko rosło?

 


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się ogromne ilości apitazji z którymi powoli ja oraz 2 krewetki nie dają sobie rady. Myślę nad zakupem jeszcze 2 lub 3 krewetek. 

Myślałem o restarcie na wodzie z dojrzałego zbiornika. Czy to dobry pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Zrobisz restart, za jakiś czas znowu ten sam problem i znowu restart? Lepiej znaleźć przyczyne. Może mikroelementów brak. Te proszki dla korali to nie tak do końca sukces jak reklamują. Napewno coś w tym jest ale stosowałem kilka rróżnyxh i raczej szalu nie ma. Lepiej wyjdzie fitoplankton lub zooplankton jak dla lpsów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem ,że daję również zooplankton 2 razy w tygodniu. Biogro zawiera bodajże mikro i makro elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bla bla bla  parametry , foto i opis akwa 

co pytamy to ty coś dopisujesz ;) 

napisz raz a porządnie  

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, M@ti napisał:

Zapomniałem ,że daję również zooplankton 2 razy w tygodniu. Biogro zawiera bodajże mikro i makro elementy.

Proszę Cię ,  chyba żartujesz teraz . Wygląda to jakbyś się droczył lub nie mial czasu by opisać dokładnie swój zbiornik . Nie da się poważnie podejść do tematu przy takim skąpym i wymuszonym pisaniu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładny opis mojego akwarium jest na moim innym temacie o samym akwarium. A o zooplanktonie zapomniałem ,ponieważ pierwsza butelka .której używałem się skończyła ,a kolejnej jeszcze nie zamówiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Założyłeś temat nowy w którym chcesz żeby Ci pomóc w problemie.

Są chętni do pomocy ale Ty tak na prawdę jej nie chcesz bo nie odpowiadasz na pytania i nie udzielasz precyzyjnych odpowiedzi.

A ostatni Twój post jest tego najlepszym dowodem.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie dostałem żadnej konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Napisałem wszystko o moim akwarium tylko w więcej niż w jednej odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj konkretnie jakie masz parametry wody,moze sol za uboga stosujesz?

I z tego co znalazłem, to twoje akwarium na 130l pojemności ma tylko 35 w swiatła,może tu jest pies pogrzebany?

 

 

Edytowane przez Peniek (wyświetl historię edycji)

Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz telefon z aparatem? To wstaw zdjecie swojego akwarium tak jak Cie prosza.

Parametry w normie to jakie?

Jakby bylo dobrze to by przyrosty byly.


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ktokolwiek wydedukował co jest nie tak , musi wszystko dokładnie wiedzieć jak wygląda , co lejesz w jakich ilościach i dlaczego .Piszesz parametry w normie  , czyjej , poprostu je podaj  .Już na początek wszedłem na temat twojego baniaka , i co , a to że nic tam nie ma  .Znalazłem za to sporo postów z problemami  w stylu tego posta .Poza tym to jak to wygląda ,piszesz jest źle a czemu to sobie poszukajcie w moich postach ? .

To co chcemy jest podstawą próby znalezienia problemu .Nie ma gotowej odpowiedzi bo jest setki opcji .

 

Ps : Co zmieniło się w czasie od wzrostu do problemów , co zmieniłeś .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez z ciekawosci wszedlem na posty kolegi I jedyny dzial w ktorym wystepuje to szpital I ciagle problemy.

Ja juz zidentyfikowalem problem jaki ma to akwarium - wlasciciel.

 

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No2-0 No3-0 Po4-0 SiO2-0 Ca-400 Mg-1400 KH-8 PH-8 zasolenie-1.023. Do akwarium leję tylko biogro w ilości 7 ml każdego preparatu oraz 3ml zooplankton 2 razy w tygodniu. Karmie korale firmy aquaforest oraz daję 1 kostkę mrożonki na dzień. Biogro leję jako bakterię oraz zooplankton dla koralowców. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Arturro napisał:

Jak się pytałem o akropory to nie było takiego tłoku pomocników :rolleyes:. I wiem już dlaczego, za dużo napisałem :D

Acry to bardzo delikatny wysublimowany temat. Inna liga. ;)


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.