Skocz do zawartości
Gothmog

Gobiodony

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dwa gobiodony mogą być w 200l akwa? Chciałem zakupić jednego Okinawae i jednego Histrio. Czy może kupić dwa takie same?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogą być nawet w 20 l.   Kup dwa takie same. Zmieniają płeć w dwie strony, więc  jak się nie zagonią na początek to będziesz miał parkę


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam jednego i lubi drażnić czy podskubywać polipy prostych spsów. Drugi raz bym się zastanowił czy go kupować. No i trzeba go dokarmiać bardzo drobnym pokarmem bo np artemia wydaje się dla niego za duża i go wypluwa.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo chciałbym mieć te rybki, ale za bardzo boję się o SPSy...


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ja mam histrio, jestem zadowolony. Potrafi złapać granulkę 1,5mm i opędzlować :) pocieszna rybka. Lubi przesiadywać w xeni i sarcphytonach i lobophyyonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam histrio, jestem zadowolony. Potrafi złapać granulkę 1,5mm i opędzlować [emoji4] pocieszna rybka. Lubi przesiadywać w xeni i sarcphytonach i lobophyyonie.


A możesz cyknac fotkę tego gobiodona?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój zwykle siedzi na pavonach :) czasami na montiporach, koralą to bardzo nie przeszkadza. Je artemie i płatki.
30b5418747612006a75ebcc2e72d0a1e.jpg
c67220daee9b6e52021dbe59da6c43b9.jpg
aa8b3f9be80ab37a8234fd5e85ad0a01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okinawae sobie daruj przy spsach. Kupiłem kiedyś kilka sztuk i to była rzeź polipów.

Pzdr


BK 250, 4 x SOW-20, LED 800W, TEC III NG, Deltec PF 601, ZEOvit-Filter Easy Lift Magnetic M

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek
1 godzinę temu, Gothmog napisał:

 


A możesz cyknac fotkę tego gobiodona?

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka
 

 

large._20170515_223402.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to konkurs na spostrzegawczość?
Kurczę chyba jestem ślepy, ja tu żadnej ryby nie widzę :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Cyknąłem teraz na szybkości z lampą z telefonu, zobaczyłem mordke w xeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy to konkurs na spostrzegawczość?
Kurczę chyba jestem ślepy, ja tu żadnej ryby nie widzę [emoji4]

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Pomogę :)
80113dc0c4471c40d872421c5910caf4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzi mordka w xeni :) 

Edit: lukasz mnie ubiegl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
okinawae sobie daruj przy spsach. Kupiłem kiedyś kilka sztuk i to była rzeź polipów.
Pzdr


Czyli tak jak u mnie. Przewnego razu zacząłem się zastanawiać dlaczego mi tak słabo polipują do póki nie przypatrzyłem się z boku co rybki robią jak nikt nie patrzy hehe

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam okinawae...kupiłem jednego bo czytałem na forum, że jak są dwa to podgryzają spsy do "kości" aby złożyć ikrę. Mój jedynak dopadł akrę, tj. zamieszkał na niej i cały czas się do niej przytulał, nie podgryzał ale ślizgał się po niej jak samiec zapładniający ikrę. Po kilku dniach na akrze powstały ścieżki bez tkanki... po dwóch tygodniach śmierć korala.

...Żółty sku..wiel.. ale go kochamy.

Mój je artemie ale  tylko żywą (nauczyłem go przy wyłączonym obiegu)  po 10 razy wypluwał  i smakował zanim połknął. Teraz je normalnie, ale w akwa mieszka tylko z rainfordi więc nie ma konkurencji przy karmieniu. Mrożonek nie chce połykać. Dziś jak wyłączyłem pompę i wlałem wrotkę to skubał jak błazen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jestem ślepy :)
Chociaż teraz zanim widziałam podpowiedzi też go zauważyłem. To znaczy że jestem ślepy na jedno oko :)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okinawe to mały gnojek. Dobrze, że jest taki mały bo z jego krwiożerczością to chyba nie możnaby wchodzić do morza tam gdzie występuje. Najlepiej trzymać go z koralami miękimi. Tych nie podgryza. Co do LPS - ów to bywa różnie. Catalaphylia jardinei to było najlepsze miejsce jego przesiadywania. Wyrywał i wypluwał kawałki tkanki w miejscu gdzie ta łączy się ze szkieletem wapiennym. Zgon korala nastąpił szybko. Nigdy nie usiadł i nawet się nie zbliżył do Euphylii glabrescens. Nie zjada pokarmu suchego. Gdy mu podać drobniutki pokarm w sam raz dla niego np. bosminy i jednego wielkiego mysis to i tak będzie tarmosił, gryzł a potem dławił się tym wielkim. Taka to już natura tej jakże sympatycznej i pięknej rybki. Nikogo i niczego się nie boi (podobno jest trujący) zawsze w pierwszym rzędzie i zawsze na widoku. U mnie tworzy dobraną i nierozerwalną parę z ...... Ecsenius stigmatura. Już nie mogę doczekać się tarła;) To takie moje obserwacje tej rybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Okinawe to wredna rybka. Ślizga mi się po akrach i w widoczny sposób ma to wpływ na ich kondycję.
2 dni próbuję go odłowić i przenieść do baniaka z miękkimi. Skubaniec nie daje się...
Ma ktoś jakiś patent?  


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

W nocy jest osowiały i najczęściej "siedzi" na szybie.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie siedzi w akrze. Próbowałem go wyjąc razem ze szczepką ale tak śpiący to nie jest... zwiał.

 


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy Histrio też tak wredny jest? Mam kilka sps'ow i szkoda by mi było ich, a aż tak mi na tych rybkach nie zależy. Jak nie te srojtki to pterapogony kupię.

Wysłane z mojego XT1650 przy użyciu Tapatalka


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.