Skocz do zawartości
Ura

Płytka rafa z mangrowcem 250L

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

U mnie po zakupie żółtka okazało się że na płetwach i oku ma "coś białego" i znowu użyłem herbtany i znowu po 4 dawce zniknęło... Zatem polecam.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długiej batalii z Ospą - wygrałem, jak narazie od 7 dni nie widzę oznak ospy - walczyłem UVką odpaloną prawie non stop 10W na 250 litrów wody - sprzęt Delteca, Polylepis czysty nawet te z oka mu zeszły, a bałem się że oślepnie biedak bo miał mętne oko i kropy na oku i to duże, bałem się wżerów w oko ale nic zeszło ładnie - do tego karmiłem jedzeniem z witaminami i czosnkiem i hufa firmy Ocean Nutrition - i przestałem je płukać by nie wywalać witamin i dobrych tłuszczów do ścieków.

Urozmaiciłem mu przy okazji dietę bo mrożonek mam całą masę, pozostałe ryby mają się dobrze.  Straty poniosłem dość spore bo parę Mandarynów Wspaniałych, do tego Iglicznia i Pictichromis odeszły na wieczną rafę :(

Jak bym odrazu zastosował UV to by było lepiej zdecydowanie.

Niestety po kuracji chyba mi skoczyło mocno No3 - kupiłem dziś nowy test i wychodzi 50 na salifercie - barszcz jak nie wiem :/  jestem trochę zły, bo poprzedni test miałem reef analitics i chyba mnie oszukiwał na niskim zakresie, kupiłem jako używany - sprzedawca nie był w stanie mi powiedzieć kiedy go otwierał i lipa - wychodzi na to ze miałem skopany test - korale jednak rosną - monitipory rosną goniopora rośnie i blastomussa rośnie - w sumie dziwne to jest , Po4 raczej mam niskie - jutro kupię nowy test to zrobię kontrolę, bo ten na Po4 oczywiście też używany od tego samego sprzedawcy :/ eh ale dodaję regularnie Rowę Phos więc myślę że ona daję radę, test ledwo się zabarwia - ale kontrolę trzeba przeprowadzić koniecznie.

Teraz się zastanawiam czy zawsze miałem takie mega wielkie No3 czy to tylko kwestia tego że UVka chodziła i wymieliła wodę z wszystkich bakterii. No nic chyba koniec kuracji UV - będzie sobie wpięta na wszelki wypadek, mam nadzieję że ospa nie wróci a jak wróci to znów trzeba będzie odpalić lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie robiłem żadnej aktualizacji tak więc teraz będzie spora aktualizacja wraz z nowymi fotkami - tym razem lustrzanka a nie jakieś tam telefony, obiektyw dziwny bo f1.4 i manual - cieżko się ostrzy na 1.4. 

Tak więc zwalczyłem wreszcie ospę poprzez odpalanie UV na noc, i jest spokój - do obsady trafiło sporo nowych korali, między innymi proste SPS z rodzaju Montipora oraz Stylophora, fajne Monti Rainbow oraz Montiopra Superman, do tego doszła Euphylia Golden Torch z Bali oraz Fioletowa Goniopora, zielona Anthelia, trochę fluo miękkasów - robi się kolorowo i fajnie, Zoa się ładnie rozrastają.

Niedawno dokupiłem też Tridacna Maxima w ładnych niebieskich kolorach, niestety wkurza ją ciągle duży jeżowiec który obgryza muszlę O_O - muszę go przeganiać rurką, chyba głodny.

fotki w poście poniżej.

 

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dodać foty do galerii i z niej wstawić link, lub z zewnętrznego hostingu jako BBC code. Wtedy od razu widać zdjęcie, a nie sam link, w który trzeba klikać. 

Ja korzystam z www.imgur.com

A jak tam mangrowiec? U mojego doczekalam się drugiej pary liści :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_Z0C3729.jpg.387a9c5805ba684a09a8e142b35

_Z0C3730.jpg.07f013442331f14b110e1d02ccb

_Z0C3732.jpg.31a86701503cc3f63d0afea9c83

_Z0C3735.jpg.2727f6b095609f27f979a9189c8

_Z0C3740.jpg.c0f457bc5c4d4cbfb6aa97cd6d2

 

Ok ogarnąłem dodawanie fotek,  przy odrobinie wolnego czasu dam zdjęcie Tridacny.

Co do Mangrowca - to u mnie też jest druga para liści i na razie coś nie rośnie.

Słabe zdjęcie bo trochę daleko od szyby jest i ślimak ją drażni przez co się trochę zamyka.

_Z0C3743.jpg

Edytowane przez Ura (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu tak cichutko? Jak się miewa tridacna? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, Nik@ napisał:

Co tu tak cichutko? Jak się miewa tridacna? 

 

W sumie to przez natłok pracy nic nie napisałem,   ale napracowałem się też w akwarium :)

niestety mój mangrowiec z niewyjaśnionych przyczyn padł - tzn uschły mu liście zupełnie i zmarniał w kilka dni, może krewetki mu podgryzały korzenie czy coś bo nie miał ich w w piasku tylko na skałce, tyle piachu a ja go nie posadziłem tylko czekałem żeby korzenie urosły :)

Duży jeżowiec Diadema znalazł nowy dom, u mnie było mu już za ciasno i niestety ustnik jak się rozpędził to czasami się na niego nadziewał łuskami i później był cały odrapany :( tak więc trzeba było jerzyka oddać.  Został jeszcze jeden Globulus ale on jest malutki i ma słonność do dekoracji szczepkami zooa :)

Zabrałem się też za odmulanie w partiach tych ogromnych połaci piachu które mam - trochę mi szkoda było mikro życia czyli kiełży oraz malutkich wężowideł, no ale trudno nie spadające No3 na poziomie 50 musi mieć jakąś przyczynę, i myślę że może to być pokład detrytusu w dolnych warstwach piachu, gdzie słabo przekopują jedynie ślimaki, bo rozgwiazda biega po wierzchu. 

Odessałem 20 litrów brunanto-szarej wody zrobionym własnoręcznie odmulaczem z butelki soku pomarańczowego z biedry, ładnie obraca piachem i wylatuje tylko najlżejsza frakcja czyli ten pył i detrytus. Kilka takich akcji przy podmianach i wyczyszczę tam gdzie nie ma skał, a pod skałami ?  hmm zrobiłem wielki błąd bo postawiłem sobie skałę na piachu a skała była prosto z fachtu więc pewnie sporo z niej wypadło w ten piasek.

Tridacna ma się całkiem dobrze otwiera się i ładnie filtruje wodę, tylko makabrycznie się kręciła, posadowiłem ją na takim płaskim kawałku starej muszli, z myślą że się przyczepi, a gdzie tam, dopełzła od tego dobre 4 centymetry i dodatkowo obróciła się o 180 stopni - teraz jest na piachu ale nie dotyka byssalem piasku - nic się nie zainteresowało i nic nie podgryza byssla - tylko ustnik kilka razu próbował podgryźć samą tkankę małża - paskud.

Zamówiłem Tridacnie podstawkę pod tridacny rozmiar S od Arca Biotechnologie - bo totalnie nie mam siły na lepienie czegoś, zobaczymy czy będzie chciała na tym siedzieć, czy znów będzie grymasić i się kręcić. 

a i jeszcze krewetki mi podgryzły dwie moje nowe szczepki Stylophory - mam nadzieję że szybko odrośnie, ustnik gryzie sinularie ultra fluo fiji - ale tak skubnie od niechcenia i płynie dalej, ona chowa polipy na chwilę i znów się otwiera. 

A i jeszcze jedno od kolegi @Deklus zakupiłem Quadricolora różowego bardzo ładnego , zrobiłem mu nrokę na stopę ze starej sporej muszli przyklejonej na tą okazję do skały klejem , i co  polazł na drugi koniec skały tak że go mało co widać :) i tam siedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Czy te stylopory podgryzaja Ci sexy shrimp?  Bo jezeli tak, to ciezko je juz bedzie odzwyczaic jak zaatakowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dokup mangrowca, bo teraz się tytuł tematu nie zgadza :)

Moje mangrowce są w sumpie, wciśnięte między dwoma skałkami, tez nie są w piachu. Na razie dają radę.

Jak będziesz miał chwilę to wrzuć jakieś zdjęcia malza i całości akwarium.

Tez powinnam odmulic piach, tylko mam tak nawalone szczepek, że musialabym to wszystko wyjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13 września 2017 o 01:39, laszek napisał:

Czy te stylopory podgryzaja Ci sexy shrimp?  Bo jezeli tak, to ciezko je juz bedzie odzwyczaic jak zaatakowały.

Wreszcie mam trochę czasu by odpisać, stylophor nawet nie podgryzają miały focha na parametry ale teraz jest OK, a jedną z nich niestety parzy mi koral Montastrea

Dnia 13 września 2017 o 07:14, Nik@ napisał:

To dokup mangrowca, bo teraz się tytuł tematu nie zgadza :)

Moje mangrowce są w sumpie, wciśnięte między dwoma skałkami, tez nie są w piachu. Na razie dają radę.

Jak będziesz miał chwilę to wrzuć jakieś zdjęcia malza i całości akwarium.

Tez powinnam odmulic piach, tylko mam tak nawalone szczepek, że musialabym to wszystko wyjąć.

Jakoś mi przeszło z tymi mangrowcami :) słabo mi idzie spryskiwanie ich codziennie wodą - nie nadaje się na takie ogrodnictwo :P 

małża niestety mi zjadły wieloszczety ale o tym już pisałem - paskudy zaatakowały z piaskowej zasadzki.

co do odmulania to trochę pomyłka bo niestety masa zwierząt znika i przez jakiś tydzień jest nie zamieszkała strefa w piasku, mija trochę czasu nim przyjdą znów wężowidła i inne stworki piaskowe, chyba lepiej się skupić na bakteriach w piach, w kropelkach oraz zróżnicowanej faunie piaskowej - ślimaki, rozgwiazda itp


Ustnik Polylepis szarżuje po tym akwa jak szalony strasząc przy okazji Magnificę, chyba trochę rośnie i zjada jedzenia za czterech.
Wczoraj dokupiłem trochę rybek, odważyłem się po jakiś czasie po pladze ospy wreszcie coś dokupić, kupiłem 2x Decora - nie widać ich siedzą gdzieś w skale, oraz dwa garbiki Chrysiptera Rex - fajna rybka taka różowa, trochę się ganiają z moim Dascyllusem, i jednej uszkodził trochę oko - ale myślę że się zagoi - mam UV prawie 24h - poza czasem kiedy dodaję bakterie. 

Do tego kupiłem najzwyklejszą krewetkę bokserkę - może trochę zredukuje populację wieloszczetów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Polecam chysusa. Są dni że woda cały czas mleko bo tak kopie. Zauważyłem , że po kamieniu jak pływa pózniej między koralami i nic nie znajduje zaczyna robić burzę piaskową. Mam mało piasku. Ciekawe jakby kopał u Ciebie. A z tym odmulaniem. Faktycznie wężem tylko poza syfem drobne życie wywala. Na filmikach często pokazują, że przewalają piasek jakimś "patykiem". Co ma wylecieć to leci w filtry, spływ a życie zostaje. A przy okazji koralowce pojedzą. Nie ma opcji, żeby coś im nie wpadło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłem ICP - to już 3 po zastosowaniu Cupri Sorb pięknie mi wyzerowało Cu ale cholerka skoczyło mi i to sporo :

Sn - Cyna - na 21,70 mikrogramów na litr

Zn - Cynk 2,52

Al - Aluminium - 18 mikrogramów - klasyka u wszystkich prawie.

Krzemu pełno - gąbki się cieszą i rosną jak pokręcone 

 

przekroczenie w Molibdenie :

35,8 mikrogramów na litr - jednak używane raz na jakiś czas mikro z buteleczki to za dużo :) starczą same strongi do ballinga od AF

Jod - za mało zdecydowanie - to już wiem czemu mi Scleronepthya nie polipuje dobrze, niby jest w strongach Jod ale lipa nie daje rady, wielki odkryty zbiornik robi swoje jod wyparowuje expresem - dodatkowo wykańczając moją tarczycę :/  mam Hashimoto i Jod mi nie służy. Trudno poleje jodu a dla tarczycy się zastosuje więcej leków - raczej akwarium nie zlikwiduje :) co najwyżej wyprowadzę zbiorniki z sypialni i dam je do osobnego pokoju z dobrą wentylacją.

ICP.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Skąd Sn? Domyślasz się?

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u mnie też sn w kosmosie. Ale u mnie chyba byla zabrudzona probka. Przy moim sn 195 i miedzi 17,6 bezkregowce nie powinny żyć, a mają się swietnie. Chyba że marinlab coś namieszał, bo w ostatnim okresie wszytkim tak wyszło dużo za dużo. Cupri Sorb od tygodnia leży w panelu i ni huhu nic a nic się nie zabarwia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie pp 2 tygodniach wogóle się nie zabarwił ale Cu qtedy spadło z 45 do 26. Także przy Cu 45 bezkręgowce żyły wszystkie :) czyli bez paniki.

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz jak ściągnąć cyne w dół? Nie znalazlem nigdzie testu a icp wyszło 195. Boję się że zwiększenie ilości węgla wyjałowi za badzo zbiornik. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2018 o 01:40, dla syna napisał:

A wiesz jak ściągnąć cyne w dół? Nie znalazlem nigdzie testu a icp wyszło 195. Boję się że zwiększenie ilości węgla wyjałowi za badzo zbiornik. 

 

Totalnie nie mam pojęcia jak ją ściągnąć w dół, chyba tylko podmiany i normalnie węgiel, zastanawiam się skąd to jest i tak sobie przypomniałem że w między czasie byli monterzy założyć nowy elektroniczny licznik wody - taki z automatycznym odczytem, może to z niego ta cyna wylazła - bo to licznik prosto z fabryki z jakimiś elementami elektroniki w środku zapewne jest jakiś czujnik obrotów tego wiatraczka w środku. 

Co do cuprisorbu to u mnie się nie zabarwia, tylko zbrązowiał - jak purigen ale nic nie ma niebieskiego w sobie, zbił mi Cu do zera siedzi juz w akwa ponad pół roku i nie wiem czy wyjmować toto czy zostawić.

Pada mi niestety zielona Cyphastrea w akwarium, i nie wiem czy to przez za małe Ca czy za mały Jod czy przez awarię grzałki - przez chwilę miałem w akwarium 28 stopni, jodu podaje więcej, i podbijam Ca.

Do obsady doszły :

- arrow crab - cudak, bardzo fajnie poluje na wieloszczety

- Pictichromsi Diadema - ma za zadanie redukcje populacji ślimaków turbo

- Gobiodon Okinawae - bardzo zabawna rybka, zawsze chciałem mieć

- Lysmata Debelius - krewetka ma czyścić ryby i podjadać apitasie 

 

muszę jakąś aktualizacje zdjeć zrobić bo sporo korali doszło i ładnie rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Ura napisał:

 

Totalnie nie mam pojęcia jak ją ściągnąć w dół, chyba tylko podmiany i normalnie węgiel, zastanawiam się skąd to jest i tak sobie przypomniałem że w między czasie byli monterzy założyć nowy elektroniczny licznik wody - taki z automatycznym odczytem, może to z niego ta cyna wylazła - bo to licznik prosto z fabryki z jakimiś elementami elektroniki w środku zapewne jest jakiś czujnik obrotów tego wiatraczka w środku. 

Co do cuprisorbu to u mnie się nie zabarwia, tylko zbrązowiał - jak purigen ale nic nie ma niebieskiego w sobie, zbił mi Cu do zera siedzi juz w akwa ponad pół roku i nie wiem czy wyjmować toto czy zostawić.

Pada mi niestety zielona Cyphastrea w akwarium, i nie wiem czy to przez za małe Ca czy za mały Jod czy przez awarię grzałki - przez chwilę miałem w akwarium 28 stopni, jodu podaje więcej, i podbijam Ca.

Do obsady doszły :

- arrow crab - cudak, bardzo fajnie poluje na wieloszczety

- Pictichromsi Diadema - ma za zadanie redukcje populacji ślimaków turbo

- Gobiodon Okinawae - bardzo zabawna rybka, zawsze chciałem mieć

- Lysmata Debelius - krewetka ma czyścić ryby i podjadać apitasie 

 

muszę jakąś aktualizacje zdjeć zrobić bo sporo korali doszło i ładnie rosną.

U mnie cyna jest z pompy obiegowej aquanova. Konstrukcja i użyte w niej materiały powodują wydzielanie się cyny do wody. Otrzymałem też info, że nie mam się co przejmować ilością cyny pod warunkiem utrzymania w górnej wartości normy jodu i strontu w wodzie, aż do momentu, kiedy cyna zacznie spadać do odpowiednich wartości. I coś w tym jest bo montipora, ktora miała lecieć do kibla (Łysa jak kolano), drugi tydzień z rzędu odbudowywuje tkankę. Z powieszchni główki od zapałki na której była tkanka a polipy i tak nie polipowały, zaczęła polipować i tkanka odbudowała się na powierzchni ok 2cm kwadratowych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, dla syna napisał:

U mnie cyna jest z pompy obiegowej aquanova. Konstrukcja i użyte w niej materiały powodują wydzielanie się cyny do wody. Otrzymałem też info, że nie mam się co przejmować ilością cyny pod warunkiem utrzymania w górnej wartości normy jodu i strontu w wodzie, aż do momentu, kiedy cyna zacznie spadać do odpowiednich wartości. I coś w tym jest bo montipora, ktora miała lecieć do kibla (Łysa jak kolano), drugi tydzień z rzędu odbudowywuje tkankę. Z powieszchni główki od zapałki na której była tkanka a polipy i tak nie polipowały, zaczęła polipować i tkanka odbudowała się na powierzchni ok 2cm kwadratowych. 

To ciekawe u mnie akurat jod jest bardzo nisko - muszę sobie opracować dawki bo mam ogromne parowanie baniak płaski i płytki do tego sezon grzewczy i odparowuje prawie 10 litrów RODI dziennie. Może u mnie jak podbije Jod też będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo u mnie paruje ok 1l rodi dziennie. Jodu dodaje 1ml dwa razy w tygodniu a strontu 1ml na tydzień. 

DSC_0094.JPG

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, dla syna napisał:

Oooo u mnie paruje ok 1l rodi dziennie. Jodu dodaje 1ml dwa razy w tygodniu a strontu 1ml na tydzień. 

DSC_0094.JPG

I rozumiem że mierzysz jod co 2 dni? I sprawdzasz jego ubytek, lub nadmiar?I według tego dostosowujesz odpowiednią dawkę. 

Ja jodu kropie 1 krople raz na tydzień. 

Tylko dlatego że go mam,jak się skończy to go lał nie będę, mam go w mikro ati. 

Nigdy nie mierzyłem go, jednak po dłuższym nie wylinkowaniu krewetek stwierdziłem że trzeba im pomóc, i dodałem trochę. Nie widzę jakiej kolwiek potrzeby na siłę dodawania jodu bo mamy go  i innych zasilaczach mikro.np.balling, ati itd... 

Od 6 lat rosną mi spsy, lpsy,  nie robiłem ICP nigdy, bo twierdzę że to strata kasy, jak powiedział nano kaczor i tak mało kto potrafi odpowiednio zinterpretować ich wyniki. 

Więc sądzę że lanie jodu po to żeby jod em obniżać inne pierwiastki wogole nie ma sensu. 

A lanie jodu bez konkretnego powodu, może narobić wam więcej szkód niż pożytku.  

Strontu brak można zaobserwować gdy ktoś ma np parazoa. Ale to inna historia. 

 Nadmiar jodu =Cyjano, zdychanie krewetek(przez zbyt częsta wylinke) tkanka u sps. 

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Icp wyszło 0,22 mikro jodu. Poleciały spsy wszystkie szczepki ok 30 szt. Po uzupelnieniu zgodnie z zaleceniami jest o niebo lepiej. Po dwóch miesiacach mam zrobić icp ponownie od momentu zaczęcia podawania, aby ustalić odpowiedni poziom i dawkę do utrzymania właściwego poziomu. Czyli dokładnie jeszcze miesiąc został. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, dla syna napisał:

Icp wyszło 0,22 mikro jodu. Poleciały spsy wszystkie szczepki ok 30 szt. Po uzupelnieniu zgodnie z zaleceniami jest o niebo lepiej. Po dwóch miesiacach mam zrobić icp ponownie od momentu zaczęcia podawania, aby ustalić odpowiedni poziom i dawkę do utrzymania właściwego poziomu. Czyli dokładnie jeszcze miesiąc został. 

Nie wierzę że 30szt,szczepek poleciało przez jod. 

Pokaż no ten wykres ICP z przed miesiąca. 

 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, bober6662 napisał:

I rozumiem że mierzysz jod co 2 dni? I sprawdzasz jego ubytek, lub nadmiar?I według tego dostosowujesz odpowiednią dawkę. 

Ja jodu kropie 1 krople raz na tydzień. 

Tylko dlatego że go mam,jak się skończy to go lał nie będę, mam go w mikro ati. 

Nigdy nie mierzyłem go, jednak po dłuższym nie wylinkowaniu krewetek stwierdziłem że trzeba im pomóc, i dodałem trochę. Nie widzę jakiej kolwiek potrzeby na siłę dodawania jodu bo mamy go  i innych zasilaczach mikro.np.balling, ati itd... 

Od 6 lat rosną mi spsy, lpsy,  nie robiłem ICP nigdy, bo twierdzę że to strata kasy, jak powiedział nano kaczor i tak mało kto potrafi odpowiednio zinterpretować ich wyniki. 

Więc sądzę że lanie jodu po to żeby jod em obniżać inne pierwiastki wogole nie ma sensu. 

A lanie jodu bez konkretnego powodu, może narobić wam więcej szkód niż pożytku.  

Strontu brak można zaobserwować gdy ktoś ma np parazoa. Ale to inna historia. 

 Nadmiar jodu =Cyjano, zdychanie krewetek(przez zbyt częsta wylinke) tkanka u sps. 

Aaa ilość podawania jodu jest wstępnie obliczona poprzez ilość odparowanej wody oraz parametrów odpieniacza. Oczywiście pewnie pi razy drzwi razy oko. Dlatego bedzie robiony drugi test icp

5 minut temu, bober6662 napisał:

Nie wierzę że 30szt,szczepek poleciało przez jod. 

Pokaż no ten wykres ICP z przed miesiąca. 

 

Druga strona, chyba trzeci post. Tam jest wklejony zrzut z ekranu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.