Skocz do zawartości
mathom

Dolewka na wyjazd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam może i głupie pytanie. Muszę przygotować ok 50l wody na dolewkę na okres wyjazdu. Mam 2 baniaki po 30L, czy jak połącze je wężykiem i w jeden wsadzę pompę to woda się będzie wyrównywać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale wężyk musisz odpowietrzyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

naczynia połączone :)

(wężyk musi sięgać do dna w obu baniakach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja mam beczke plastikowa 60l z certyfikatem spozywczym,beczki takie sa niedrogie i warto sie w nie zaopatrzyc,szczegolnie gdy jedzie sia na wakacje...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, silvia napisał:

naczynia połączone :)

(wężyk musi sięgać do dna w obu baniakach)

Czepię się szczegółu ale sama zasada mówi że wężyk musi być zanurzony i milimetr pod lustrem to aż za dużo, nie musi sięgać dna. Przy łączeniu baniek z wodą do dolewki ze względów praktyczno-technicznych:) wężyk musi być możliwie najgłębiej bo wody będzie ubywać i nikt tego nie będzie kontrolował więc żeby wężyk nie został nad wodą i się nie zapowietrzył im głębiej tym lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Iceberg napisał:

Hej...Ja mam beczke plastikowa 60l z certyfikatem spozywczym,beczki takie sa niedrogie i warto sie w nie zaopatrzyc,szczegolnie gdy jedzie sia na wakacje...

spoko, tylko że pozostaje jeszcze problem z poziomem wody. sump mam na jakieś 45 cm od podłogi + 5 cm na wężyk w uchwycie. Zostaje 40cm na poziom wody w beczce. Dlatego myślałem o dwóch.

 

41 minut temu, dadario napisał:

Tak, ale wężyk musisz odpowietrzyć. 

? w jaki sposób ? zasiorbać wodę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Możesz dać trójnik, 2 końcówki do baniek - możliwie równiej długości, a trzecią zasysasz. Po odessaniu powietrza i napełnieniu go wodą wkładasz jakąś zatyczkę. wężyk 6mm pięknie zatyka się zwykłą strzykawką.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Stefan85 napisał:

 więc żeby wężyk nie został nad wodą i się nie zapowietrzył im głębiej tym lepiej.

dokładnie o to mi chodziło

 

3 minuty temu, mathom napisał:

? w jaki sposób ? zasiorbać wodę ?

dokładnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mathom napisał:

spoko, tylko że pozostaje jeszcze problem z poziomem wody. sump mam na jakieś 45 cm od podłogi + 5 cm na wężyk w uchwycie. Zostaje 40cm na poziom wody w beczce. Dlatego myślałem o dwóch.

 

Rozumiem,ja to zrobilem w ten sposob ze wezyk jest powyzej poziomu wody w beczce a dolewajaca sie woda oplukuje detektor ktory zapobiega przelaniu...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zasiorbac. Albo zanurzyć cały pod wodą tak aby nie było powietrza i zamykając końce przenieść do zbiorników...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, nauczony doświadczeniem nie kombinował bym przed wyjazdem. Poproś kogoś żeby uzupełnił poziom i to będzie najpewniejsze rozwiązanie.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpewniejszy sposób to ktoś z domowników który zostaje w domu, ktoś z rodziny lub zaprzyjaźniony sąsiad który może przyjść codziennie i dolać brakującą wodę. Najprostsze sposoby są najlepsze, najpewniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, ja jakbym wyłączył dolewkę, nie miałbym armagedonu w akwa, spalonej lampy i części podłogi. Ktoś jednak tak nad moim losem czuwa, bo dom stoi. Nie zostawisz akwarium zupełnie samego, więc chyba komuś nie zrobi różnicy dolać wody.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka


7de235a26562911269b91f0894bacc5bu1345a1188.png

Słone "Coś"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

50l wody na wyjazd to chyba na 2tyg na 250l akwarium,czy jesteś pewien że zostawisz akwarium osamotnione bo wiesz może to być jak wcześniej koledzy pisali "Kewin sam w domu" rubta co chceta drobna awaria czegokolwiek i juz masz problem.bamiak z wodą to 1/8 rozwiązania problemu.

Raz dziennie pokarm,poziom wody,stan temperatury sprawdzić czy pompa obiegowa działa itp ja rozumie wyjazd 3dniowy ale napisałeś 50l zabrzmiało groźnie :D stąd też ja osobiście bym prosił kogoś raz dziennie o nadzór, a ilesz to juz tu w archiwach czytalem jakie problemy byly po przyjezdzie tygodniowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oczywiście że nie zostawię samopas, ale wolę ograniczyć elementy do doglądania przez laików do minimum, czyli odpieniacz + karmienie. Zresztą do jedzenia mam karmnik. Oprócz pterapogonów wszystko wcina suche.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co roku na urlop robię manewr z czterema baniakami po 20l połączonymi rurką i wszystko jak do tej pory działa pięknie. "zaufania" osoba wpada tylko czasem zweryfikować sprzęt. Reszta wszystko automatyka. Nie ma co przesadzać - urlop akwaryscie też się należy. Dla świętego spokoju możesz sobie kamerkę w domu postawić (allegro 150zl) i jesteś na bierzeco.
Miłego wypoczynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyjeżdzalem na wakacje to obok baniaka wstawiłem beczkę 40l , dzień przed wyjazdem sprawdzałem sprzęt i karmilem ryby, korale. Nikogo nie prosiłem o dogladanie akwarium bo to potem może przynieść więcej problemów niż to wszystko warte. Po dwóch tygodniach nieobecności akwarium poza glonami na szybach w stanie idealnym.dodatkowo hexa zjadła wszystkie wirki :)

Oczywiście to co u mnie bylo ok. U Kogoś innego może przynieść odmienne skutki. :)

Edytowane przez jarek35 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Spoko, kamerka już jest. Też wydaje mi się że nawet jak raz dziennie ktoś przyjdzie to nic nie zrobi w przypadku np. awarii pompy lub braku prądu.


W przypadku braku prądu to nawet jak byś sam był w domu to niewiele pomożesz. A na ewentualnosci typu awaria pompy obiegowej zawsze możesz poprosić jakiegoś znajomego morszczaka który przy współpracy z Twoja "zaufania osoba" ugasi pożar przynajmniej tymczasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na wypadek braku prądu kupilam napowietrzacz na baterie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w razie braku prądu mam takie cacko za 300zl używam to ogółem 3razy do roku ale się przydaje tym bardziej że za nie długo jak bedzie baniek przyda się na pewno 1.5 Kw8415327_Screenshot_20170602-224227.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja w razie braku prądu mam takie cacko za 300zl używam to ogółem 3razy do roku ale się przydaje tym bardziej że za nie długo jak bedzie baniek przyda się na pewno 1.5 Kw8415327_Screenshot_20170602-224227.png

A czy na tym agregacie nie ma skoków napięcia ?. Bo przymierzam się do agregatu powstaje nowy baniak !?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie akwarium jak mialem 2lata temu raz użyłem ale to nie dużo ciągnie a teraz w ciągu jednego roku użyłem 3razy ale bez obaw. Ale do innych spraw akwarium dopiero stawiam drugie. On ma 1.5kw jak popiołem 1000w bez problemu

Edytowane przez Foto (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.