Skocz do zawartości
kamsolik

Pompa napowietrzająca

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje się, że zastosowanie takiej pompki może tylko dać dobre efekty. Przynajmniej w moim przypadku bo mam całe zaplecze zbiornika i sam zbiornik w osobnym pomieszczeniu, bez okien, bez dostępu świezego powietrza.

Chciałem kupić taką pompkę, ale z zaciągiem powietrza rurką, tak aby móc ją wystawić za okno.

Czy ktoś stosował coś takiego?

Czy znacie model takiej pompki, aby zaciągała powietrze np rurką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w najbliższym zoologicznym spytaj się o filtr do akw. słodkowodnego najprostszy do 40 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepiej powietrze z odpieniacza pociągnąć z za okna


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi Panowie i Panie jeśli są co zmienia powietrze z zewnątrz do odpieniacza czy to wpływ na jakiś parametr ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np stabilne ph


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety właśnie taka pompka z zoologika za 40  zaciąga powietrze sobą, a ja chce to wywalić za okno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kamsolik napisał:

Wydaje się, że zastosowanie takiej pompki może tylko dać dobre efekty. Przynajmniej w moim przypadku bo mam całe zaplecze zbiornika i sam zbiornik w osobnym pomieszczeniu, bez okien, bez dostępu świezego powietrza.

Chciałem kupić taką pompkę, ale z zaciągiem powietrza rurką, tak aby móc ją wystawić za okno.

Czy ktoś stosował coś takiego?

Czy znacie model takiej pompki, aby zaciągała powietrze np rurką

Podłączam się do pytania. 

Pompka napowietrzająca o której napisał Bart 7879 nie nadaje się; jest za słaba i zaciąga powietrze "wewnątrz".

 

Edytowane przez Arturro (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaję mi się, że takie pompki raczej nie istnieją zrobiłbym wentylatorek komputerowy na szczelnie z jakimś przewodem doprowadzającym, coś na zasadzie wentylacji wymuszonej, wszystko zależy od odległości, Arturro jeśli masz wentylację w tym pomieszczeniu to nawet wentylator ani pompka nie potrzebna trzeba tylko rurkę wywalić na zewnątrz różnica ciśnień załatwi sprawę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
27 minut temu, kamsolik napisał:

Niestety właśnie taka pompka z zoologika za 40  zaciąga powietrze sobą, a ja chce to wywalić za okno

 

Godzinę temu, Bart7891 napisał:

w najbliższym zoologicznym spytaj się o filtr do akw. słodkowodnego najprostszy do 40 pln

pol_pl_AG80A-FILTR-WODY-DO-AKWARIUM-600L

ta silikonowa rurka zaciąga powietrze - dasz dłuższą i po sprawie

 

można też pompkę "wywalić za okno" a do zbiornika samą rurkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompki potocznie brzęczyki, pracują na zasadzie szybkiego ruchu membrany, czyli wytwarza ciśnienie ale wydajność żadna, ponadto muszą mieć jakiś opór wytwarzający podciśnienie po stronie tłoczenia, bez obciążenia membrana pracuję po prostu lewa prawa nic nie pompując

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie powietrza z zewnątrz do zbiornika ma za zadanie zmniejszenie ilości rozpuszczonego Co2 w wodzie, Co2 zmieszane z wodą tworzy lekki kwas węglowy - który to z kolei obniża pH naszego akwarium, w stronę kwaśnego - co nie jest dobre dla morskiego ekosystemu.

Dla tego wystawiamy rurki od odpieniacza na zewnątrz, mniej Co2 a więcej tlenu który jest potrzebny w procesach biologicznych w akwarium, odpieniacz z wirnikiem igiełkowym zasysa powietrze w tysiącach litrów na godzinę takie małe pompeczki nie mają szans, dodatkowo kontakt bąbelków powietrza z wodą jest wydłużony, co zwiększa dyfuzję tlenu z bąbelków do wody, a najlepsze że mało tych bąbelków wylatuje do akwarium - koralowce nie lubią pływających w toni bąbli, które się do nich przyczepiają. Taka pompka będzie tłoczyć małą ilość powietrza i dodatkowo musiał byś zrobić jakąś kolumnę do napowietrzania wody i mieć jeszcze jakiś dobry dyfuzor - najlepiej spiek ceramiczny bo kostki lipowe szybko gniją w wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest bardzo głośna.Nie nadaje się do pomieszczeń w których na co dzień się  przebywa.Nie polecam.Miałem ją dosłownie tydzień i skorzystałem z możliwości zwrotu towaru.

Edytowane przez Sebastiano (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Arturro napisał:

OK.

Jaką masz obecnie ?

 

To jeszcze było za czasów kiedy miałem regał z krewetkami .Wtedy zakupiłem pompę atman hp8000.Mocna i bardzo cicha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Arturro napisał:

Szkoda, że nie ma "zaciągu" na który można założyć wężyk/rurkę wystawioną na zewnątrz.

 

No niestety.Nie ma ta pompa takich "udogodnień"Stosowana jest również w napowietrzaniu oczek wodnych więc prawdopodobnie może stać na zewnątrz.Może w tym przypadku będzie zaciągała powietrze z "zewnątrz" stojąc np. na parapecie za oknem lub na balkonie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukam jeszcze kamienia napowietrzajacego do morskich- podobno są, ale nigdzie nie mogę znaleźć?

Chyba, ze inny patent?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kamsolik napisał:

Szukam jeszcze kamienia napowietrzajacego do morskich- podobno są, ale nigdzie nie mogę znaleźć?

Chyba, ze inny patent?

Znalazłeś pompę ? podzielisz się wiedzą ? ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, kamsolik napisał:

Szukam jeszcze kamienia napowietrzajacego do morskich- podobno są, ale nigdzie nie mogę znaleźć?

Chyba, ze inny patent?

 

Wszystko co nie wejdzie w reakcję z wodą morska.  Możesz poszukać pod "dyfuzor co2"  szkło i płytka ze spieku ceramicznego z mikro porami - daje fajne bardzo malutkie bąbelki, umieszczasz na przyssawce blisko dna akwarium, i czasie kiedy bąble dotrą do powierzchni część powietrza rozpuści się w wodzie dotleniając ją lub nie w zależności jakie jest powietrze w pomieszczeniu z pompką - czy nie ma "zaduchu" spowodowanego dużą ilością domowników i słabą wentylacją pomieszczenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było że robię reklamy sklepom to daję link do jakiegoś bloga akwarystycznego o czyszczeniu szklanego dyfuzora - przynajmniej jest fotka żeby zobaczyć jak to wygląda :

http://underwaterworld.blox.pl/2011/08/Czyszczenie-szklanego-dyfuzora-CO2.html

ale jak w googlach wpiszesz dyfuzor co2 to pełno tego wyskakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.07.2017 o 18:13, kamsolik napisał:

Wydaje się, że zastosowanie takiej pompki może tylko dać dobre efekty. Przynajmniej w moim przypadku bo mam całe zaplecze zbiornika i sam zbiornik w osobnym pomieszczeniu, bez okien, bez dostępu świezego powietrza.

Chciałem kupić taką pompkę, ale z zaciągiem powietrza rurką, tak aby móc ją wystawić za okno.

Czy ktoś stosował coś takiego?

Czy znacie model takiej pompki, aby zaciągała powietrze np rurką

A może wężyk od odpieniacza za okno wystawić?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dale napisał:

A może wężyk od odpieniacza za okno wystawić?

 

Ja tak mam :) w sumie nie za okno ale dolot powietrza jest - mysz mnie wyręczyła i zrobiła sobie tunel pod oknem przebiła się przez piankę mocującą okno dalej przebiła się przez ocieplenie styropianowe aż do samej podmurówki :) w zimie wiało tym otworem jak niewiem - dlatego zatkałem srajtaśmą, ale teraz jak mam tam akwarium to jak znalazł, wsadziłem tam wężyk od odpieniacza - pasował idealnie, dwa minusy, robale wchodzą do tłumika odpieniacza, żuki, muchy, skorki itp - raz na jakiś czas wywalam, kolejny minus to w zimie mam wrażenie że częściej się grzałka załącza, pewnie od zimnego powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż sobie na koniec coś w kształcie butelki z uciętym dnem i wypełnij gąbką i węglem aktywnym. Będziesz miał przy okazji filtr zanieczyszczeń (mało wydajny, ale zawsze coś pomoże).


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.