Skocz do zawartości
Nailo

Pierwsze akwarium i na start solniczka 72l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ruszyłem z akwarium pierwsze zalane wodą i na start solniczka :)

Miala być kostka ale widziałem kilka prostopadłościanów więc zdecydowałem się na niego 60x30x40 

Na dany moment w akwarium 45l wody z aktywnego zbiornika reszta moja na soli Blue Treasure SPS Sea Salt 

4.5 kg żywej skały 1.5 suchej w planach jeszcze z 2-3kg żywej 

1kg żwiru koralowego

Odpieniacz i Kaskada chińczyk na dojrzewanie 

Grzałka 100w 

Po 2 dniach od startu wygląda jak poniżej. 

http://www59.zippyshare.com/v/GknVneYw/file.html

http://www89.zippyshare.com/v/jXmj0t1M/file.html

http://www63.zippyshare.com/v/YybdL2E4/file.html

http://www93.zippyshare.com/v/vLUfi3OW/file.html

W drodze belka z 2x24 T5 

I okleina na akwarium tak więc narazie świeci przez nie słońce ;x

Jakieś sugestie cokolwiek zapraszam do komentowania narazie szału nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękna hodowla aiptasie, walcz z tym póki jest możliwość wyjęcia skały.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko co robić jak dopiero wystartowałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o metodach walki i tęp zanim rozrośnie się jeszcze bardziej.


577ef1154f3240ad5b9b413aa7346a1e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze by były krewety lub berghia ale za wcześnie na życie :) zostaje strzykawka i jazda 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zawsze manualnie, bo jeszcze ma możliwość wyciągniecia skały


Telechina - Nowości oraz recenzje chińskich telefonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ze zdrowego działającego zbiornika :) czekała w wiadrze z wodą jakiś dzień dwa max :)

Z apti zaczynam walkę zakupiłem zestaw harcerza strzykawa z igłą i walczę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam tak na prawdę ten mit żywej skały to już przesada! wystarczy sucha skala przy dzisiejszych bakteriach to tylko naciąganie na koszty a za te zaoszczędzone pieniądze to lepiej dołożyć  do lepszego sprzętu!!.Startowałem na żywej i na suchej i już nigdy więcej żywej a zwierzaki na gapę i tak przyjdą ze szczepkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, JAC napisał:

Witam tak na prawdę ten mit żywej skały to już przesada! wystarczy sucha skala przy dzisiejszych bakteriach to tylko naciąganie na koszty a za te zaoszczędzone pieniądze to lepiej dołożyć  do lepszego sprzętu!!.Startowałem na żywej i na suchej i już nigdy więcej żywej a zwierzaki na gapę i tak przyjdą ze szczepkami.

Nie startowałem na żywej ale na suchej i tak jak kolega pisze nie chciani goście przywędrowali ale troszkę było taniej przy starci :) Dojrzewanie dużo dłuższe ale cóż począć;)

 

 

2 godziny temu, kanio10 napisał:

O jaaaa... skąd masz tą skałę? Radzę ja wyjąć i kupić coś zdrowego a nie taki las chwastów. Ewentualnie piekarnik 220°C i jazda

Wydaję mi się, że całkiem dobry pomysł. Wyczyścić wyparzyć, dobre bakterię i startować jak z suchą skałą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zostanę przy tej skalę jeśli będzie straszny syf to zrobię restart :) przy takiej dojrzeje szybciej :) 

Nie mam niestety zdjęć akwarium z którego była skala ale było w nim tona korali które naprawdę ładnie się pompowały i życia które miało się  bardzo dobrze :) akwa całkowicie skomputeryzowane. 

Dopiero zaczynam przygodę z morskim więc napewno popełnię tonę błędów. Dlatego też by popełnić ich jak najmniej wrzuciłem temat tutaj i liczę na wsparcie doświadczonych :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I za każdym razem wypiekanie skały jak się aitazja pojawi? a pojawiać się może na każdej nowej szczepce. Radziłbym powalczyć, pouczyć się póki błędy nie biją po kieszeni.

 

Poza tym jeżeli ukwiał jest na skale to pewnie jest też na piasku i szybach. kilka dni po czyszczeniu pojawi się spowrotem.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie widziałem tylko na skale walczę z nią wrzątkiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny zbiorniczek , skałki masz ze Zgierza ? 

ps. mogłeś dać znać że rezygnujesz z mojego zestawu . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz,

Okazało się ze dostałem cześć akcesoriów i muszę tylko w lampę zainwestować :) i jako iż chciałem ruszyć jak najszybciej nie pomyślałem o napisaniu na OLX ;) i tak ze Zgierza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By nie śmiecić i nie robić kolejnych tematów zapytam tu.

Będę potrzebował obsadzić ekipę czyszcząca w najbliższej przyszłości co możecie doradzić do takiego zbiorniczka :)

Zaznaczając że chciałbym by w ekipie pojawił się pustelnik niebieskonogi bo najzwyczajniej w świecie mi się mega podoba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach niestety bez światła ponieważ przyszło uszkodzone ;) (ale już jest ok od dziś zaczęło świecić)  w akwarium pojawiło się coś po za aptasia to coś zwane jest briareum
foto poniżej. Chyba czas kupić i zrobić testy

20424729_1566071433454873_301986066_o.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było.

Od tego czasu trochę się zmieniło :> końcówka walki z cyjano, parametry się ustabilizowały, pojawiła się też pierwsza obsada.
Na dany moment wygląda to jak poniżej.
Do oświetlenia planuje dorzucić belkę led z sama aktynika mimo że wszystko rośnie chciałem samym wieczorkiem na godzine dwie wrzucać same ledy 
Docelowo chce dołożyć jeszcze dwie rybki jedna napewno babka kopiąca a druga hmm własnie szukam pomysłu może doradzicie :)
Na dany moment :
2x błazenek
1x garbik chyba Chrysiptera cyanea
1x Escenius bicolor
2x Lysmata kuekenthali > zmieniam je ponieważ wyczysciły mi do zera aptasie na Lysmata amboinensis  lub Lysmata debelius
1x Calcinus elegans + 1x Calcinus laevimanus
2x Cerithium caeruleum + jakieś turbo + babylonia
1x Colobocentrotus atratus (jeżowiec idealny)

Z korali na dany moment 
Xenia pulsująca 
Gorgonia Eunicea
Pseudogorgonia
Pavona
Monitopora czerwona 
Rhodactis zielony
Discosoma zielona i supermen
Duncanopsammia axifuga
Clavularia fluo
Wiekszość jako szczepki więc sie rozrasta powoli
Po pierwszym dojdzie ładny Quadricolor plus docelowo chciałem kilka euphyli i może tubastrea jak znajde i goniopore
A poźniej już tylko zwieksze litraż jak się to rozrośnie :D
No i jak wyżej szukam jakiejś ładnej niedużej rybki podrzućcie coś ciekawego
Film w trakcie kuracji chemicleanem dlatego też jeszcze widać cyjano i napowietrzanie :) 

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tam masz za sprzęt, że tyle bąbelków puszcz do wody? Lysmata kuekenthali lepiej zostawić w akwarium, bo może do końca nie wyjadły aiptasi. Belkę LED będziesz robił sam, czy jakiś gotowiec? Ciężko coś podpowiedzieć, może pseudochromis fridmani? Lub zostawić tyle ryb co masz, bo do większej ilości potrzebna jest wydajna filtracja, a u Ciebie to ona chyba nie jest wydajna? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do bombelkow wideo jest w trakcie kuracji chemicleanem :) dlatego napowietrzam :) krewety juz dawno zjadly i zapomnialy o aptasi :) chcialbym gotowca kupic z sama aktynika lub moze ktos zrobi niedrogo :> nie potrzeba mi wiele na dany moment :D tyle zeby ladnie wieczorem swiecilo :> 

Najlepiej pasowałoby mi cos podobnego do tego http://allegro.pl/belka-oswietleniowa-60cm-led-slim-wymienne-moduly-i5247244929.html 
tylko z sama aktynika :) może ktoś w tej cenie jest na forum w stanie cos takiego zrobic ?:> 

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do kolegi CNA lub https://sklep.seafrags.pl/lampy-led-sirius-nano/928-sirius-nano-lampa-led-na-zamowienie.html i poproś o same diody royal blue i actyniczne, może zrobi węższą lampę z mniejszą ilością LED jednokanałową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dogadalem się z CNA :) jakosc przemawia do mnie by zmienić swoją lampę na jego :D ale to jak będzie zastrzyk $$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz miał fajną estetyczną lampę, a możesz napisać o jakiej mocy będzie i z jakim układem diod?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nailo napisał:

Dogadalem się z CNA :) jakosc przemawia do mnie by zmienić swoją lampę na jego :D ale to jak będzie zastrzyk $$

też polecam lampę od CNA:)


IMG_6499.thumb.JPG.f2b8bb71553cbb14e9886a7a0f6407c6.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.