Skocz do zawartości
BzykU

Fotowoltanika

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, nanokaczor napisał:

To nie pisz głupot że to jest opłacalne.

We wszystkich moich wpisach o instalacjach PV pisałem dokładnie że mam założone na dotacje i dzięki temu mam pozytywny bilans tego, i raczej namawiałem do szukania takich dopłat i nie wydawania na to swojej gotówki. Chyba gdzieś był temat w off-topach gdzie nawet liczyłem ile to tam wychodzi miesięcznie mniej od rachunku za prąd i jaki jest bilans tego - ano taki że wychodzi opłacalnie tylko przy dotacjach, i przy sporych instalacjach.  Teraz mam tak że oszczędności opłacają bank BoŚ (kredytowanie prosumenta) i zostaje mi pare groszy dosłownie 30 zł czy coś koło tego, ale po dołożeniu dodatkowych 3 kW z tego nowego funduszu w którym zapłacę bardzo niewiele za tą moc bilans mi wzrośnie znacząco. 

Nigdy w życiu bym nie zamroził takiej gotówki nawet jak bym miał, bo są lepsze inwestycje dla gotówki, a jeśli chodzi o kredyt to tutaj już fajnie idzie bo samo się spłaca oszczędnościami na prądzie - co mam zapłacić energetyce to idzie do banku a panele siedzą na dachu i tak - no chyba że ktoś ukradnie :) po spłacie kredytu będzie szło na czysto, obliczyłem że spłata całośći maszynerii będzie po 7 latach, przy zwiększeniu mocy po 5 latach i po sprawie. Już dwa lata za mną. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ura .

Fajnie że opisujesz to z wlasnego doświadczenia, bo takie opinie sa bardzo ważne.

Wygląda na to iż jednak w tej fazie w której jest większość prosumentów wydaje się być lukratywna .

Z tym z którymi rozmawiam też są bardzo zadowoleni.

I jest to fakt .

Chyba że wszyscy oszukują bo muszą, czyli wydali i teraz musza się z tym męczyć i nie potrafią się przyznać.

Do tego dochodzi jeszcze jedna sprawa.

Oby nie było tak jak z wiatrakami. !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Ura napisał:

Chyba gdzieś był temat w off-topach gdzie nawet liczyłem ile to tam wychodzi miesięcznie mniej od rachunku za prąd i jaki jest bilans tego - ano taki że wychodzi opłacalnie tylko przy dotacjach, i przy sporych instalacjach.  

Podziel się linkiem, chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda temat wydajności takich ogniw ? 

O ile spada co rok/5 lat czy to jakoś na godziny używania ? 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, AnT napisał:

Jak wygląda temat wydajności takich ogniw ? 

O ile spada co rok/5 lat czy to jakoś na godziny używania ? 

od 0,5 % do 1 % spadku wydajności rocznie ale panele z roku na rok coraz tańsze, najdroższy jest inwerter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.03.2018 o 22:51, nanokaczor napisał:

Ja myślę, że tak jak wchodzę na OLX...  ludzie mają mnie za debila... 

Tego nie zrozumiałem ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
13 minut temu, BzykU napisał:

Tego nie zrozumiałem ?

ja niektórych jego wypowiedzi nie rozumiem już od jakiegoś czasu , a zwłaszcza "specyficznego" podejścia na innych forumowiczów

(sory za off-topa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, nanokaczor napisał:

Rozumieją to określone osoby. Na tym forum też. magiczne hasło >> f2...

Ktoś prócz Ciebie rozumie co wspólnego ze sobą ma fotowoltanika , " parę atomówek na afrykę " i .. nawóz do hodowania Fito ?

Konrad - serio .. weź się ogarnij bo raz kogoś obrażasz raz piszesz jakieś głupoty a raz ... po prostu mylisz tematy w których pisałeś

6 godzin temu, nanokaczor napisał:

To się nazywa wykorzystywanie czyjejś pracy dla własnych korzyści. 

od tego jest forum dyskusyjne by dzielić się wiedzą/doświadczeniami a więc ... o czym tym razem "marudzisz" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Sam weź się ogarnij. Nie mów co mam myśleć, co mam robić, jakim być. Ja akurat zrobię to co będę chciał i będę taki jaki będę chciał i nic ci do tego. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@nanokaczor, ty tak często edytujesz posty, że trudno nadążyć.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Forum daje taką możliwość to korzystam. Jak ci się nie podoba to nie czytaj. A jak uważasz że to łamie regulamin to zgłaszaj do moderatorni. Aureliusz natomiast był marnym filozofem - jego cała filozofia to coś w stylu - "dobrze być dobrym bo tak jest dobrze"... Wielka mi mądrość... 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, nanokaczor napisał:

Forum daje taką możliwość to korzystam. Jak ci się nie podoba to nie czytaj. A jak uważasz że to łamie regulamin to zgłaszaj do moderatorni. 

A jak tobie się nie podoba to się nie wypowiadaj.

Bo naprawdę gówno nas to obchodzi że ktoś Ci wisi kase. 

A teksty tego typu 

Cytat

I ty mi tłumaczysz, że to jest ekonomicznie opłacalne a sam zarabiasz na "obowiązkowym" żebractwie czyli na pozyskiwaniu dotacji i to z moich podatków.... 

Po prostu zazdrościsz że komuś udało się dostać hajs od tego pomylonego kraju?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Ten kraj to Rzeczpospolita Polska. To moja ukochana ojczyzna a nie żaden "pomylony kraj". I nie wypowiadaj się za wszystkich bo mówisz tylko i wyłącznie w swoim imieniu. 

Ja natomiast mogę wyrazić swoje myśli. Nic ci do tego. Jak ci się nie podoba to nie czytaj. 

 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
33 minuty temu, nanokaczor napisał:

Nie mów co mam myśleć, co mam robić, jakim być. Ja akurat zrobię to co będę chciał i będę taki jaki będę chciał i nic ci do tego. 

popatrz na siebie i na to jak się odnosisz do użytkowników

i nikt ci nie mówił jaki masz być itd. - więc nie wkładaj nam w usta swoich słów - tłumaczymy ci jak jesteś odbierany - a co z tym i jak zrobisz to Twój problem

18 minut temu, nanokaczor napisał:

Forum daje taką możliwość to korzystam.

i np. obrażasz kogo chcesz a potem kasujesz swoje wypowiedzi i udajesz że nic się nie stało ? - zapominasz tylko że widać kto co i kiedy edytował

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, nanokaczor napisał:

Ten kraj to Rzeczpospolita Polska. To moja ukochana ojczyzna a nie żaden "pomylony kraj". I nie wypowiadaj się za wszystkich bo mówisz tylko i wyłącznie w swoim imieniu. 

Ja natomiast mogę wyrazić swoje myśli. Nic ci do tego. Jak ci się nie podoba to nie czytaj. 

 

Idź podaj rękę kaczorowi, bo się nadajesz jak i on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, nanokaczor napisał:

 Aureliusz natomiast był marnym filozofem - jego cała filozofia to coś w stylu - "dobrze być dobrym bo tak jest dobrze"... Wielka mi mądrość...

co to ma wspólnego Fotowoltaniką ?

i zapomniałeś dodać że wyrażasz wyłącznie swoją opinię bo przecież odrobinę wyżej ...

15 minut temu, nanokaczor napisał:

 I nie wypowiadaj się za wszystkich bo mówisz tylko i wyłącznie w swoim imieniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A ty @silvia naprawdę lepiej już nie mów co ja myślę i co ja wiem a czego nie wiem bo nie masz o tym zielonego pojęcia.  Sam mnie wielokrotnie obrażałeś i w dodatku tego nie ukrywałeś. 

A tak poza tym to nie rozumiem dlaczego ja nie mogę panować nad treściami, które opublikowałem i to mi się nie podoba.  I żebyś się za bardzo nie podniecał to wyobraź sobie że wiem ze posty się nie kasują... 

Zazdrość? Czego mam zazdrościć? 50 - 100 tys zł to nie jest jakaś nie osiągalna kasa. Rozumiem jak ktoś by miał drewniany morski jacht - tego to można zazdrościć. 

Gdyby fotowoltaika była opłacalna to te ogniwa by były na każdym dachu. Co to jest bowiem 50 koła na domu? To marne grosze w porównaniu z kosztami ziemi i kosztami budowy domu. Tym bardziej w Warszawie gdzie marny kawałek ziemii kosztuje milion PLN. Sprzedajesz działkę i masz na elektrownię...  Gdyby to było tak opłacalne to na każdym dachu w Warszawie były by ogniwa. Jest to dość spora powierzchnia.  Mało kto w to inwestuje bo to poprostu jest marna inwestycja. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, nanokaczor napisał:

A ty @silvia naprawdę lepiej już nie mów co ja myślę i co ja wiem a czego nie wiem bo nie masz o tym zielonego pojęcia.  Sam mnie wielokrotnie obrażałeś i w dodatku tego nie ukrywałeś. 

Szczerze to nikogo nie interesuje co myślisz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, nanokaczor napisał:

 Sam mnie wielokrotnie obrażałeś i w dodatku tego nie ukrywałeś.

przykłady ? albo choć JEDEN PRZYKŁAD ?

1 minutę temu, nanokaczor napisał:

A tak poza tym to nie rozumiem dlaczego ja nie mogę panować nad treściami, które opublikowałem i to mi się nie podoba.

LOL MAX opublikowałeś coś i masz do kogoś jakieś pretensje ?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
3 minuty temu, elespero napisał:

Szczerze to nikogo nie interesuje co myślisz. 

Szczerze nikogo nie interesuje co myślisz i co piszesz. 

 

@silvia naprawdę nie chce mi się z tobą gadać bo to nie ma sensu. Nie mam na to czasu żeby siedzieć i klepać głupoty.  .

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, nanokaczor napisał:

A ty @silvia naprawdę lepiej już nie mów co ja myślę i co ja wiem a czego nie wiem

a .. gdzie tak mówiłem ? podasz przykład ? znów mnie z kimś pomyliłeś - jak pisałem .. ogarnij się bo serio nie idzie cie zrozumieć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, silvia napisał:

przykłady ? albo choć JEDEN PRZYKŁAD ?

LOL MAX opublikowałeś coś i masz do kogoś jakieś pretensje ?

 

 

szkoda słów na takich ludzi. 

Koty, kaczory i ich myślenie że coś osiągnęli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, nanokaczor napisał:

@silvia naprawdę nie chce mi się z tobą gadać bo to nie ma sensu. Nie mam na to czasu żeby siedzieć i klepać głupoty. 

czyli jesteś po prostu KŁAMCĄ - bo nigdzie cie nie obrażałem

pomyliłeś mnie z kimś (nie pierwszy zresztą raz)

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.