Skocz do zawartości
bobson

Akwarium 100l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu noszę się zamiarem postawienia 100l kostki. Potrzebuje porady jaki sprzęt dobrać do filtracji jakie oświetlenie ile skały, piasku jaka sól i jaka obsada zwierząt i korali mogę tam upchnąć  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od tego:

Jestem w trakcie zakładania. Poczytałem i pomogło. Po tych tematach możesz przewertować forum. Tematów, pytań i odpowiedzi sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, poczytaj forum sprobuj sam cos wymyslic, a my to ewentualnie ocenimy i skorygujemy. Od poczatku na latwizne to zle wrozy :) Sledzenie forum zdecydowanie rozszerza wiedze nt akwarystyki morskiej :)


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, jak pyta nowicjusz to otrzymuje odpowiedzi jak powyżej ( w najlepszy wypadku), a jak nowicjuszka to  tak to wygląda:

 

i to pewnie jeszcze nie koniec :)

 


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiadałem się w tamtym wątku więc mam czyste ręce :)

Uważam tylko, że czytanie forum obserwowanie zbiorników innyh powoli Ci 

wyrobić sobie na ten temat opinie. Nie podajesz żadnych szczegółów - sump, panel, kaskada,

jaki budżet, jaka planowana obsada itp ? 

 


333375eadbb608d26a4bf0cc0be7a994u1584a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, piotr7 napisał:

Ciekawe, jak pyta nowicjusz to otrzymuje odpowiedzi jak powyżej ( w najlepszy wypadku), a jak nowicjuszka to  tak to wygląda:

 

i to pewnie jeszcze nie koniec :)

 

To kwestia sprecyzowania pytania. @bobson zadał takie (chaotyczne) pytanie na które znajdzie odpowiedź momentalnie po wejściu na dział dla początkujących, a @Żabka87 zapytała o sprzęt. 

Edytowane przez Pawel_Q (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki trochę off top, jak wpadacie na forum nie czytając podstawowych informacji na temat prowadzenia akwarium dla Świeżaków to lepiej wziąć firmę która zrobi wszystko od A do Z jeśli nie ma nawet chęci co by podstaw w tej kwestii przewertować i mieć jakieś zdanie na ten temat, ja jeszcze swojego morszczaka nie mam, natomiast mam zdanie i zadałem 90% mniej pytań związanych z ..................., bo wszystko jest trzeba tylko poszukać a nie wszystko na "tacy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja każdemu młodemu w tej dziedzinie pomogę w zakresie swojej wiedzy i umiejętności.

Jeśli chcesz kostkę, wybierz rozmiar 45x45x45 - masz 91 litrów wody brutto, czyli 82 litry netto.
Jeśli masz możliwość postawić 50x50x50 - byś miał ładniejszą kostkę. Wtedy pojemność 125 brutto, a netto - 110 litrów około.

Fajną lampkę led, dwa małe cyrkulatory i najlepiej spad do sumpa


Akwarium morskie 902 litry. Skała 52kg żywa i 40kg sucha. . Sól Royal Nature Ion Balanced Natural Sea Salt.

Oświetlenie 4x145W LED Pacific Sun METIS. Pompa obiegowa Jebao DCT 12000. Odpienicz WhiteSkim 250 by Sebastek. Dozownik Kore 5TH.

Cyrkulacja Maxspect Gyre XF-150.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę. Na start taki układ pozwala już na dużo a i koszty jeszcze nie będą tak boleć. Bo niestety pierwszy start kosztuje najwięcej. Zwłaszcza w przypadku niepowodzenia...

Poza tym daj sobie czas, przeglądaj forum, szukaj sprzętu z targowiska. Rozmawiaj z ludźmi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, piotr7 napisał:

Ciekawe, jak pyta nowicjusz to otrzymuje odpowiedzi jak powyżej ( w najlepszy wypadku), a jak nowicjuszka to  tak to wygląda:

 

i to pewnie jeszcze nie koniec :)

 

Zgodze się ,wertuje form i dokladnie to wyglada jak zauważył kolega.  Ja sam nie zadałem jeszcze ani jednego pytania ...:). Mimo że zbiornik  z morskim mam 9 miesięcy i jest to moj pierwszy slonowodny zbiornik.  Wiec polecam czytac, czytac I czytac ... Nie chwaląc się nie mialem ani jednej plagi :p.  Wiec da sie :))

 

Edytowane przez robert66653 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, bobson napisał:

Witam. Od dłuższego czasu noszę się zamiarem postawienia 100l kostki. Potrzebuje porady jaki sprzęt dobrać do filtracji jakie oświetlenie ile skały, piasku jaka sól i jaka obsada zwierząt i korali mogę tam upchnąć  

Jak szukasz gotowego zestawu który Ci ułatwi start to mam pół roczny zestaw blau.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.08.2017 o 13:56, bobson napisał:

Witam. Od dłuższego czasu noszę się zamiarem postawienia 100l kostki. Potrzebuje porady jaki sprzęt dobrać do filtracji jakie oświetlenie ile skały, piasku jaka sól i jaka obsada zwierząt i korali mogę tam upchnąć  

Tylko powinieneś napisać i kazdy inny zakładający taki temat ile chcesz kasy przeznaczyć albo ile możesz, i czy chcesz sumpa czy panel 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.