Skocz do zawartości
kamsolik

Skała syntetyczna

Rekomendowane odpowiedzi

Jaką skałę syntetyczną polecacie na start zbiornika?

Czytałem, że są różnej jakości, stąd pytanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie w zbiorniku od 8miesięcy 5kg RRR. Start i dojrzewanie przebiegło bez problemów. Od początku parametry NO3, PO4 zerowe. Plusem jest jej lekkość, no i kolor, nie rzuca się w oczy w stosunkowo młodym zbiorniku. Jest twarda, nie kruszy się sama z siebie a jednocześnie dosyć prosto można ją "dopasować" wystarczy śrubokrętem odłamywać niepożądane kawałki W swojej strukturze zawiera coś co przypomina muszle czy kawałki odciśniętych glonów przez co tym bardziej sprawia wrażenie naturalnej. A dodatkowo zawiera dużo zagłębień przez co łatwo do niej mocować korale. No i już na sam koniec dodam, że 5kg wystarczyło aby stworzyć przestrzenną konstrukcję w akwarium 50x40x50. 

A kupowałem na coralhouse.pl i ich sklep też mogę polecić. 

Tak można...

Edytowane przez dadario (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem MR  w akwarystyczny24 i jestem mega zaskoczony jakością -porowatość czystość . 

No i stosunek ceny do jakości :) kupuję 20kg suchej skały więc objętościowo wychodzi super . 

Obecnie moczę w RO i badam codziennie TDS

 

image.jpg

image.jpg

image.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też będę zakładał na MR

6 minut temu, rafik73 napisał:

Obecnie moczę w RO i badam codziennie TDS

Rafik robiłeś może testy na samym początku na azot i fosfor? Jeśli tak podziel się wynikami.

 


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO3 i PO4 ? Skala jest sucha i moczona w RO . 

PO4 mam niewykrywalne małą Hanką po 3 dniach moczenia . 

Coś tam oddaje bo na TDS jest 0,53 jak dojdzie do maxa ( przestanie się podnosić ) zrobię podmianę wody RO i zobaczę ile znów się podniesie . 

Sądzę , że PO4 i NO3 się nie podniesie . Chyba , że mi gołębie narobią do wiaderek na balkonie :) 

 

image.jpg

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez startowałem na Marco rock.wymoczyłem z cyrkulatorem i bakteriami ati colony i obylo się bez zieleni.tylko ja mocżyłem w solance w domu i odp temp żeby bakterie dały rade.tydzień moczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja nie moczyłem nic i ani grama glonu ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, sosna napisał:

Tez startowałem na Marco rock.wymoczyłem z cyrkulatorem i bakteriami ati colony i obylo się bez zieleni.tylko ja mocżyłem w solance w domu i odp temp żeby bakterie dały rade.tydzień moczenia

MR to nie syntetyk przecież, to naturalna skały oczyszczona biologicznie, wydobywana gdzieś tam gdzie były kiedyś oceany.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Moljzesz napisał:

MR to nie syntetyk przecież, to naturalna skały oczyszczona biologicznie, wydobywana gdzieś tam gdzie były kiedyś oceany.

Wiemy :) ale dzięki 

http://korale.pl/real-reef-rock-bryly.html

A znasz może definicję dla skały syntetycznej ?? I czy taka wogóle istnieje ? Skoro RRR też jest wykonywana z naturalnych składników . 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
34 minuty temu, rafik73 napisał:

A znasz może definicję dla skały syntetycznej ?? I czy taka wogóle istnieje ?

 skała która nie powstała w naturalnych warunkach

inaczej mówiąc ... sztuczna / wyprodukowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, startowałem na podobnej rrr od Krzysztofa Tryca na mrożonej krewetce i bakteriach Colombo . Minęło 3,5 msc. zero glonów. Co do samej skały prezentuje się efektownie, skałki ładnie się zaczepiają i są porowate

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szklana konstrukcja lub ceramika pokryta szkliwem ;) 

Co do ilości skały ,itp.  to zależy jaką chcesz mieć konstrukcję w zbiorniku 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnT nie każdy ma wyobraźnię i fantazję jak Ty. 

@kamsolik do takiego zbiornika około 8% wody więc niech będzie około 40kg

Ale mam pytanie. Czemu tak wysokie szkło??? W praktyce będziesz miał problem z sięgnięciem dna a i światła na dole będzie mało... Jeśli nie masz jeszcze szkła zamówionego to zastanów się czy nie będzie lepszym wyjściem 135x65x55 głębia i powierzchnia dna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kamsolik napisał:

A jaki wymiar zbiornika?

150x50x50 

Planuję jeszcze z 3 kawałki dokupić 

Edytowane przez rafik73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.