Skocz do zawartości
@Pawel

Mespilia globulus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, chce zakupić Mespilia globulus.

W jednym z tematów znalazłem, że może zjeść zoa. Była to pojedyncza wzmianka. Czy to prawda?

Czy naprawdę aż tak przewracają korale? Dopiero będę zasiedlał zbiornik koralowcami, ale najpierw chciałem porządnego czyściciela. Trochę szkoda jakby zdemolował później zbiornik :)

Jak to wygląda u Was w zbiornikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globulusy raczej nie powinny żreć korali, u mnie jest już drugi i nic nie rusza, zoa także :). Jeśli korale będą poklejone, nic nie poprzestawia. Dla mnie jeżowiec to podstawa, w podobnym litrażu oprócz globulusa mam jeszcze Tripneustes gratilla (znacznie większy od globusika) i nie stwarzają żadnych problemów ;).

 


"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dobrze przyczepione korale to looZ :) wiadomo jak idzie to jak kombajn ja mam mespile średnica ok 15cm i diademe średnica ok 25cm i nie mam problemu ale korale mam poklejone do skały.  Co do zjadania zoa nie zauważyłem by miało takie coś miejsca 


f718499c1c8cef6730f9fd03c8125cab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szkło "dojrzewa" to szkoda zwierza - będzie głodować.

U mnie łazi i przeciska się przez skałki z koralami skrobiąc wapienne. Gdyby nie były przyklejone - poprzewraca, przyklei do siebie co podejdzie: slimaki kawałkami korali itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Zoa nie rusza, ale a'propos tego, co pisze @Arturro, zerknij sobie w mój wątek - moja Mespilia nosi na sobie od pół roku szczepkę Zoa xD I fakt, jak idzie, to jak czołg, ale korali przyklejonych do skały nie rusza. I nic w baniaku za bardzo nie uszkadza. Za to czyściciel niezastąpiony - je wszystko: zielone, nitkowate, brunatne, cyjano, wapienne i detrytus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

To macienfajne te jeżowce. Mój idzie jak kombajn. Mam nowe zoaski te co zjadł. Rozszczepiłem na dwie kolonie dla bezpieczeństwa. Właśnie przed chwilą szedł i zatrzymał się na szczepce isis hippuris i kawałek ramienia wyjadł do szkieletu :( znowu 3 dni będzie się regenerowała hehe. Ale diadema. U kumpla widziałem globukusa to fakt wszystko co nie przyklejone leżało.

Edytowane przez laszek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie globullus nosi na sobie szczepki Nigtmare Palythoa - dość cenne dla mnie, porobiłem szczepki na skałkach na wymianę z innymi forumowiczami, to ten przyszedł poodrywał wszystko i teraz nosi na sobie chyba z 5 szczepek ładnych czerwonych palysów - mobilne Palysy są całą górę ma w "kwiatkach" - i o dziwo nic im to nie szkodzi i nawet rosną - wypuszczają nowe mordki, jak tak dalej będzie z nimi łaził to będzie cały zarośnięty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One chyba lubią się przystrajać w zooa. Moje 2 globullusy też cały  czas noszą kupki zoantusów. Te zoa są otwarte. Nie wygląda na to że im to przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chciałem zoa na małych skałkach posadzić, a tu pójdzie taki, zoa zniknie, skała zostanie biała jak piasek, śladu nie będzie :)

Ale chyba mu zaufam. Ładny jest i chwalony za robotę. Może trafi się kolega bez sympatii do zoasów. 

Co do żywienia to mam sporo glonów. Obecnie. Nie wiem jak będzie później. Coś jeszcze podjada, czy tylko gloniska i ile ich macie, że u was czuje się jak na prawdziwej rafie? ^_^

Akwarium ma dwa miesiące. Żyje w nim pięć turbo i dwie karmione krewetki lysmaty amboinensis. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

U mnie zjada to co zlapie kolcami przy karmieniu ryb dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_Q nawet się nie zastanawiaj. Bardzo ładny i chyba najmniej problematyczny jerzowiec. Ja mam swojego ponad miesiąc i lata po całym akwarium. Ciągle się coś do niego klei, a jak zejdzie na piach to cały biały się robi. Globulus ma macki wszędzie do okoła i łapie wszystko co ma w zasięgu. Ja swojego poglaszcze czasem pipetą i wszystko co trzyma puszcza na ziemię.

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.