Skocz do zawartości
J.SMITH

Nowe duże akwarium na wypasie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

nie tylko - robią i żywe - ale .. ściągać ekipę zza oceanu .. zresztą kto bogatemu zabroni :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, no bez sensu, nie chodzi o kasę ale  nie są pewnie jedyni:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież bez sensu proponowanie jakiegoś sprzętu bo nawet kolega nie napisał co tam będzie trzymał a sprzęt dobiera się do obsady,kolega nawet nie wie co to sps-y tylko ma był łał.To może cały zbiornik grzybków kolorowych i będzie łał;)


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko mam trochę materiału do analizy jutro trochę poszperam jak by coś wam padło jeszcze do głowy to będę wdzięczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, J.SMITH napisał:

tak ale na plastikach:D

Ale wiedzy nie trzeba i na do datek nic nie padnie i serwis prostszy bez balinga , reaktorów i innej masy sprzętu 

Edytowane przez Darecki (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np tak wiem że nie ten wymiar ale coś w tym stylu jeśli chodzi o środek

f460c26be21299c12c266f346164b440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Darecki napisał:

(...)  i serwis prostszy 

haha - widziałem jeden odcinek jak czyścili te plastiki zwykłą szczotką z kibla .. tyle że nową :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego to akurat sprzęt minimalny albo i bez


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No bez bo tam są najprostsze koralowce.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażając nikogo - wybierz mentora i słuchaj jednej osoby - ja polecam Krzyśka (dzym) Darka bo ich miałem okazję poznać osobiście. Z osób które wypowiadają się w Twoim temacie Coltrane sprawia wrażenie iż chce pomóc i wie jak pomóc.  Zapewne jeszcze kilka osób sam zauważysz.

Słuchając wszystkich dojdziesz do stwierdzenia wiem że nic nie wiem :) własnych wybrańców poproś o zdjęcia baniaków z czasów gdy najbardziej się im podobał. W ten sposób wybierzesz właściwą drogę o ile oczywiście znajdą oni czas i chęci - bo wszyscy bywamy zagonieni. Czasami najlepszą metodą aby wiedzieć kogo słuchać jest podejście "pokaż cwaniaku co masz w baniaku"...
Pozdrawiam i życzę powodzenia w projekcie będę go z chęcią obserwował - o ile znajdą się zdjęcia na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Myślę że dobrze zostanie wydojony z kasy której ma nadmiar ;)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja bym zaczął od wybrania miejsca - z dostępem do wody i prądu bo nie wyobrażam sobie wleczenia węży czy latania z wiadrami ... oraz rozwalenia połowy domu żeby podciągnąć rury i kable

(i kanalizacji na odpływ wody)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję Ci weź helikopter i podskocz do stolicy jest tam np erybka czy do Sącza jest tam Damian może nie ma zegarka za 50000.... Ale na pewno Ci coś podpowie zobaczysz akwa wystawowe , co z czym się wiąże a nie widzimisię jutro chce pięknie akwa i koniec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, silvia napisał:

jak będzie dobrze serwisowany ... albo prowadzony na zeowicie (o właśnie kolega uprzedził :P ) - ale to trzeba wiedzieć co się chce - a z zerową wiedzą ... ale grubym portfelem trzeba znaleźć fachowca który wpadnie 2x w tygodniu - na godzinkę lub dwie

Jakie dwa razy w tygodniu? Dziennie dwa razy trzeba trząchać do tego pińćset buteleczek kropelka tego, kropelka tamtego trzeba przy tym siedzieć dziennie trochę, jakby to było takie łatwe to każdy by miał.

Może każdy poleci co innego, ten lubi tą firmę a ten tamtą ale na bank, dam se rękę uciąć że każdy się ze mną zgodzi że potrzebna jest wiedza i doświadczenie w tym sporcie, żaden sprzęt ci tego nie zastąpi.

Proponuję ci tak jak każdy z nas (tych szaraków) zaczynał od miekasów bo to najprostsze. Nie trzeba ballinga czy reaktorów, odpieniaczy kosmicznych bo parametry nie muszą być idealne. Wystarczy sprawdzać zasolenie, podmienić wode, uzupełnić dolewkę. I to się da serwisować myślę bez problemu. A może i się wciagniesz i pójdziesz dalej. Na pewno znajdziesz mnóstwo firm i ludzi którzy zedrą z ciebie kase coś ci wcisną, będziesz miał super sprzęt i drogie korale ale bez odpowiedniej wiedzy i opieki to padnie, pobaw się tą akwarystyką jak taki mały dziciaczek a nie od razu d*p i mam, d*p wszystko zdechlo, do kosza. Spodoba ci się zobaczysz ;)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z kimś kto ma duży zbiornik taki powyżej 3tys l zajedz podpytać zobaczyć dużo ci się wtedy rozjaśni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że tutaj Koledze nie zależy aby czegoś się dowiedzieć, nie chce wiedzieć i hodować ładnej rafy, rozwijać jej i interesować się jej życiem. On chce mieć ładny mebel który będzie element w 130m salonie. Tak aby znajomi robili wow... Moim zdaniem szkoda kasy i szkoda życia... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

A ja zycze powodzenia i wytrwalosci jak efekt wow minie i trzeba bedzie wykaraskac sie z problemow. Juz jedna osoba majac 2tys+ walczyla z dino i sledze temat. Wygrala ale jaka walka... Nienwierze ze serwisowane akwa 2 razy w tyg bedzie cacy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, dadario napisał:

Mam wrażenie że tutaj Koledze nie zależy aby czegoś się dowiedzieć, nie chce wiedzieć i hodować ładnej rafy, rozwijać jej i interesować się jej życiem. On chce mieć ładny mebel który będzie element w 130m salonie. Tak aby znajomi robili wow... Moim zdaniem szkoda kasy i szkoda życia... 

Szymon, nie koniecznie jest tak jak mówisz. Wszystko zależy od podejścia, jeden jest pasjonatem i hobbystą a drugi nie ma czasu się zajmować zbiornikiem ale chce posiadać takowy ze względu na jego walory estetyczne.Oba podejścia wg. mnie są OK. (Przykładem są amerykańskie gwiazdy: kina sportu itp. -czy myślicie że są w pełni świadomymi akwarystami?) 
Najgorzej jest wtedy gdy właściciel oszukuje sam siebie i swoich serwisantów że część rzeczy jest w stanie zrobić przy akwarium sam, po czym to zaniedbuje - jest to proszenie się o kłopoty...
Wiem o wielu dużych zbiornikach prowadzonych od A do Z przez zewnętrzny Serwis i wszystko hula jak należy. Zbiorników takich nie ma na tym forum, powód jest prosty ich właścicielom nie zależy na ich prezentacji.
myślę że podstawą jest zdecydować się na firmę z renomą i zdać się na ich dobór zarówno sprzętu jaki życia. Oczywiście należy to wszystko podeprzeć odpowiednią umową, tak aby każda ze stron wiedziała na "czym stoi"   


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Moljzesz napisał:

A ten super biała wanna z reaktorami ma 12 m-cy gwarancji więc chyba to nie jest najlepszy sprzęt ? Chyba że chodzi tylko o to żeby kosztował to polecam ;)

Widać, że nie miałeś styczności z tym sprzętem, swoją opinię wyrażasz co najwyżej na podstawie zdjęcia i tego co usłyszałeś od różnych "klakierów"... Szkoda bo myślę że bardzo miło byś się zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Skoro ktoś nie jest zapaleńcem i ma w nosie jak to działa i co się w środku dzieje - byle dobrze działało .. to chce mieć ładą "pralkę czy lodówkę" i jak coś nie "gra" to się wzywa serwis lub wywala i kupuje nowe - przypominam że akwarium żyje a gdyby nawet serwis był 2x dziennie to czyje to będzie akwarium ? serwisanta ? - wobec tego jak się tym pochwalić przed kolegami ? zobaczcie co kupiłem jakiemuś gościowi , pozwoliłem postawić u mnie w salonie i jeszcze mu płacę za to żeby miał fajną zabawkę (o tym że będzie mi łaził co jakiś czaspo domu też warto wspomnieć .. wątpliwa przyjemność zwłaszcza jak się ma żonę i dzieci a samemu się jest na wyjazdach)

(a może żona właśnie namawia na zbiornik bo chce poznać fajnego serwisanta ? :) żarcik taki - bez urazy )

43 minuty temu, rh1no napisał:

Widać, że nie miałeś styczności z tym sprzętem, swoją opinię wyrażasz co najwyżej na podstawie zdjęcia i tego co usłyszałeś od różnych "klakierów"... Szkoda bo myślę że bardzo miło byś się zaskoczył.

jaka jest przewaga tego że ta "wanna" jest z "plastików" a nie szkła ? (pytam poważnie) ... prócz tego że łatwiej ją wykonać 

jeżeli miałbym "wykartkować" ponad 13tysi za sumpa do zbiornika 1000l - to musiałbym upaść na głowę (i to z wysoka) bo co - jak postawie zbiornik 3 000l to 3 takie sumpy ? - no bez jaj  ps. w  projekcie brakuje komory na np. Rollermat'a - a co jak szaleć to szaleć :P 

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efekt wow minie, jak przyjedzie do pana Smitha znajomy, który ma swoje akwarium na wypasie, ale się na tym zna. I zobaczy miękasy lub łatwodostępne LPS.

Uśmiechnie się pod nosem, i powie, Masz super sprzęt, szacun, ale korale ze sklepu za rogiem, najniższa półka, poskąpiłeś na zwierzętach. I pójdzie fama, że masz lipę.

 

 

Do akwarium które robi wow dla mnie, trzebaby włożyć ryby i korale rzadkie, same trudnodostępne premium frags, Jak masz zegarek za 50000 czy za 500000 to nie wypada wkładać korali za 50zł bo to słabo wygląda.

 

A na premium fragi i premium ryby trzeba się "cokolwiek znać", żeby nie pozdychały i żeby dobrze wyglądały. Morszczyzna od wspomnianego Porsche różni się tym, że nie wystarczy postawić w garażu, żeby dobrze wyglądało.

 

Z szybkim startem też moim zdaniem nie ma problemu. Znajdujesz akwarium, które ci sie podoba, robisz ofertę nie do odrzucenia, przenosisz życie, wodę, skałę, piasek do nowego szkła.

Natomiast potem zaczyna się problem, bo trzeba o to dbać. We Wrocławiu nie ma firmy, która ogarnie ci serwis.

Najbliżej do ciebie masz dwie firmy w Bielawie. Masz 30km. Ale czy świadczą takie usługi? Pojedź, zapytaj.

@snocho buduje duże obiekty akwarystyczne. Ale to drugi koniec Polski.

 

Nawet jak znajdziesz firmę, która się zgodzi zrobić luksusowe akwarium, znadź kogoś, kto ma wg ciebie ładne akwarium, i poproś go mentoring/konsulting. Żebyś miał kogoś, kto będzie w stanie ci doradzić. Fajne, duże, dobrze wyglądające akwarium to cyna wśród znajomych, Ale nie warto dać się dymać, bo to wstyd, jak się ktoś zorientuje.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.