Skocz do zawartości
Coltrane

Coltrane -chapter 6 "rebirth"

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Walker napisał:

Nie dałeś fotek z płukania wiec się pogubiłem ;)

A tak na serio to przypadkiem nie jest tak że powinieneś wypłukać węgiel i kamienie a PM wsypać prosto z pojemnika bez płukania ;)

 

następnym razem dam więcej fotek, obiecuję poprawę ;)

z niepłukaniem PM niby tak ale ten rdzawy nalot... a ja mam nowego ładnego sumpa ;)


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki nalot? Przecież filtr AF ma gąbki więc nie powinno nic się wydostać, poza tym ten nalot nawet jeśli jest to szybko się wypłucze a pył z kamieni już niekonieczne ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Walker ma rację - Zeo Mix można płukać, Carbon można płukać ale Phosphate Minus.... ten brązowy nalot to część aktywna wkładu zatem płucząc PM obniżasz jego wydajność.

Swoją drogą nie wiem czemu tak dużo zeolitów dajesz do systemu teraz skoro w innym temacie piszesz, że borykasz się z niskim NO3.

Phosphate Minus rozumiem, że dajesz 500ml bo jego efektywność zmniejszasz przez płukanie w RO:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Debora napisał:

@Walker ma rację - Zeo Mix można płukać, Carbon można płukać ale Phosphate Minus.... ten brązowy nalot to część aktywna wkładu zatem płucząc PM obniżasz jego wydajność.

Swoją drogą nie wiem czemu tak dużo zeolitów dajesz do systemu teraz skoro w innym temacie piszesz, że borykasz się z niskim NO3.

Phosphate Minus rozumiem, że dajesz 500ml bo jego efektywność zmniejszasz przez płukanie w RO:)

faktycznie mało to przemyślane z mojej strony, dzięki Debora!


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie chude, nie wróże im zbyt długiego życia, chodź mam nadzieję że się mylę bo to piękne rybki , więc karm je często :)

Edytowane przez Artur85 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłopie... ładne. Ile ich bedzie?

Mysze sie wprosic na kawe/herbatę i obejrzec je z bliska bo tez chce miec drugie stadko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
O chłopie... ładne. Ile ich bedzie?
Mysze sie wprosic na kawe/herbatę i obejrzec je z bliska bo tez chce miec drugie stadko.
Pisał ile wystarczy poczytać jak jest się zainteresowanym...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Artur85 napisał:

Strasznie chude, nie wróże im zbyt długiego życia, chodź mam nadzieję że się mylę bo to piękne rybki , więc karm je często :)

nie ma tragedii i widziały gały co brały :D wiedziałem że nie będzie to waga ciężka w momencie jak je Przemek dla mnie przywoził ale sie uparłem i opcja jest taka że w razie czego nie będę stratny.
Nie ma co ukrywać że to trudna ryba, w sklepie czekały na mnie lekko ponad 2 tyg i chętnie jadły, trzeba być dobrej myśli i podziwiać bo są piękne ;)

1 godzinę temu, MaciejK napisał:

O chłopie... ładne. Ile ich bedzie?

Mysze sie wprosic na kawe/herbatę i obejrzec je z bliska bo tez chce miec drugie stadko.

jest 7 i chce jeszcze 7 innej odmiany ale najpierw te musze utrzymać i ewentualnie uzupełnić braki aby mi ich inne nie ganiały

 

Godzinę temu, fresz33 napisał:

Pisał ile wystarczy poczytać jak jest się zainteresowanym...

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

e tam, 17stron wątku i jeszcze nic godnego uwagi nie pokazałem wiec nie ma co wymagać aby każdy od deski do deski czytał.

10440730_20180102-IMG_0612.jpg

10440731_20180102-IMG_0613.jpg

10440732_20180102-IMG_0610.jpg

10440733_20180102-IMG_0598.jpg

 

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I oby tak dalej.

Ładne te anthiasy są. Nie Tak ładne jak jegomość, którego miałeś wcześniej, ale ładne.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, katani napisał:

I oby tak dalej.

Ładne te anthiasy są. Nie Tak ładne jak jegomość, którego miałeś wcześniej, ale ładne.

bo to są samice :) poczekaj aż wyłoni się samiec :wub:


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche obawiałem sie dzisiejszych pomiarów przy tak ostrym karmieniu mrożonkami ale widze ze 1 kropla AF probios, 3 krople AF No pro oraz AF110 robią robote !

NO3-0,5

fe8ffbbaecfbc07a1b47ded0108ad29c.jpg

PO4-0,02

f4c9f90877429ab4d62b466698dd39c6.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość laszek

Ile dajesz mrożonek że masz takie fajne no3? Ja od prawie pół roku nie mogę podnieść. A karmie 4x suchy plus 2 kostki mrożonek plus koralowce

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, laszek napisał:

Ile dajesz mrożonek że masz takie fajne no3? Ja od prawie pół roku nie mogę podnieść. A karmie 4x suchy plus 2 kostki mrożonek plus koralowce

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka
 

Suchy co najwyżej podniesie po4, chcesz mieć wykrywalne no3 to zamiast 2 kostek wal 3x2 na dobę. 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 kropla probios na caly system to troche mało.

Po co wiecej? Przez jakis czas wcale nie dawalem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ile dajesz mrożonek że masz takie fajne no3? Ja od prawie pół roku nie mogę podnieść. A karmie 4x suchy plus 2 kostki mrożonek plus koralowce

Wysłane z mojego LG-M200 przy użyciu Tapatalka




Obecnie daje 6-8 kostek, karmie ryby malo i czesto zeby je podtuczyć i przestawić na suchy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

10474138_20180106-IMG_0804.jpg

10474139_20180106-IMG_0765.jpg

10474140_20180106-IMG_0761.jpg

10474143_20180106-IMG_0738.jpg

10474144_20180106-IMG_0733.jpg

10474145_20180106-IMG_0729.jpg

10474146_20180106-IMG_0740.jpg

10474147_20180106-IMG_0800.jpg

10474149_20180106-IMG_0728.jpg

10474150_20180106-IMG_0722.jpg

 

 


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

upgrade sumpa zaowocował rozchwianiem biologii i inwazją dino :)

10518917_IMG_0832-2.jpg

dla potwierdzenia z kim mamy do czynienia 

 

 

pierwsze 24h zaciemnienia
10518916_26735786_10213843973350083_5671

po 48h zaciemnienia bez różnicy

10518915_26771885_10213851324573859_1558

szanuje zawodnika i na razie mu odpuszczam ;)

CDN


dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomku samo zaciemnienie nie pomoże. Musisz zastosować razem z zaciemnieniem tzw bombę bakteryjną czyli wlewasz dużo różnych szczepów bakterii i wkładasz węgiel aktywny. Jak kiedyś walczyłem z dino to Mirek z eReef polecił mi na 2500 litrów cytuję :


Walka z Dino: 1 Dzień
Wstrzymać podmiany wody  Do Sumpa włożyć 2kg węgla aktywnego, Szczelnie zaciemnić na 44 godz. akwarium, Wlać butelkę - 473ml Microbe-lift spec. blend, 12.5 ml Nitribiotic Bacteria Essential, 5x  BioDigest, 30 kropli ProBioS.


Po 44 godz.
Odsłonić akwarium, wlać 12.5 ml Nitribiotic Bacteria Essential, 2x  BioDigest 20 kropli ProBioS, Na trzy godz. włączyć światło same niebieskie i nakarmić ryby. Ponownie zaciemnić na prawie dobę.


Po następnych 20 godz.
Odsłonić akwarium, włączyć światło same niebieskie na 4 godz. w następnych dniach stopniowo zwiększać światło:

Ogranicz światło tylko do niebieskiego na 2-3 godziny dziennie przez 3-4 dni, a białe wyłącz całkowicie. Potem stopniowo co kilka dni zwiększaj długość święcenia o około godzinę. Jak dojdziesz do jakiś 8 godzin to zacznij tak sam z białym, aż dojdziesz do pełnego cyklu święcenia.

Gdy się do powyższego sumiennie zastosowałem po odsłonięciu akwarium Dina nie było piasek czyściutki aż miło było oglądać!

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek jesteś jednym z większych kombinatorów na forum ;]

Musisz dać trochę akwarium odpocząć od zmian.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, katani napisał:

Tomek jesteś jednym z większych kombinatorów na forum ;]

Musisz dać trochę akwarium odpocząć od zmian.

Katani Dino, cyjano, okrzemki czy glony to rzecz normalna przy dojrzewaniu akwarium.

Natomiast Ospa czy Montipora Eating Nudibranches  to przykład braku szczęścia

Takie małe niepowodzenia jak powyższe czy pęknięcie szyby w sumpie tylko wzmacniają człowieka i urozmaicają monotonię życia. Dzięki nim stajemy się silniejsi.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, katani napisał:

Tomek jesteś jednym z większych kombinatorów na forum ;]

Musisz dać trochę akwarium odpocząć od zmian.

no nie wmówisz mi że zmiana sumpa na większy była złym pomysłem ;) jak to robić to teraz jak mam same szczepki a nie pełne akwarium.
przeprowadzka wyszła bo musiała być, co ja więcej kombinowałem w tym szkle? poprostu dużo pisze na forum i tak się tylko wydaje. Korale rosną i pięknie polipują. Dziele sie z Wami wszystkim nie tylko ochami i achami jak jest super extra. Nie byłem też w stanie przewidzieć że sump mi pęknie i akcja się rozwlecze w czasie...

2 godziny temu, waldek123blau napisał:

Tomku samo zaciemnienie nie pomoże. Musisz zastosować razem z zaciemnieniem tzw bombę bakteryjną czyli wlewasz dużo różnych szczepów bakterii i wkładasz węgiel aktywny. Jak kiedyś walczyłem z dino to Mirek z eReef polecił mi na 2500 litrów cytuję :


Walka z Dino: 1 Dzień
Wstrzymać podmiany wody  Do Sumpa włożyć 2kg węgla aktywnego, Szczelnie zaciemnić na 44 godz. akwarium, Wlać butelkę - 473ml Microbe-lift spec. blend, 12.5 ml Nitribiotic Bacteria Essential, 5x  BioDigest, 30 kropli ProBioS.


Po 44 godz.
Odsłonić akwarium, wlać 12.5 ml Nitribiotic Bacteria Essential, 2x  BioDigest 20 kropli ProBioS, Na trzy godz. włączyć światło same niebieskie i nakarmić ryby. Ponownie zaciemnić na prawie dobę.


Po następnych 20 godz.
Odsłonić akwarium, włączyć światło same niebieskie na 4 godz. w następnych dniach stopniowo zwiększać światło:

Ogranicz światło tylko do niebieskiego na 2-3 godziny dziennie przez 3-4 dni, a białe wyłącz całkowicie. Potem stopniowo co kilka dni zwiększaj długość święcenia o około godzinę. Jak dojdziesz do jakiś 8 godzin to zacznij tak sam z białym, aż dojdziesz do pełnego cyklu święcenia.

Gdy się do powyższego sumiennie zastosowałem po odsłonięciu akwarium Dina nie było piasek czyściutki aż miło było oglądać!

dzieki Waldku za przepis, mam troche inny cynk na coś nowego, jak sie uda to dam znać i może to być rewolucyjną metoda.

Edytowane przez Coltrane (wyświetl historię edycji)

dużo zdjęć mojego akwarium https://www.facebook.com/tibireef/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam z niecierpliwością  aż przetestujesz, każda metoda która prowadzi do celu jest oczekiwana.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.