Skocz do zawartości
Rito

easy reefs Easybooster - rozcieńczanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ma ktoś może doświadczenie z rozcieńczaniem tego preparatu przed podaniem do akwarium ? Ze względu na to że mam małe akwarium a koszt pomp dozujących które dozują bardzo precyzyjnie i rozłożą dawkę 0.2ml na kilka razy jest masakrycznie wysoki wpadłem na pomysł rozcieńczenia płyty i taki rozcieńczony podłączyć do pompy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cienko to widzę ,pewnie jest zabezpieczone "konserwantem"  .Po rozcieńczeniu już nie będzie działał i raczej się popsuję .

 

ps: Dokładna pompa już od 800 pln , fakt sporo ... Ale może skarbonkę postawić i uskładać przyda się nie tylko do fito . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, SU1 napisał:

Cienko to widzę ,pewnie jest zabezpieczone "konserwantem"  .Po rozcieńczeniu już nie będzie działał i raczej się popsuję .

 

ps: Dokładna pompa już od 800 pln , fakt sporo ... Ale może skarbonkę postawić i uskładać przyda się nie tylko do fito . 

Możesz podać linka? Bo znajdowałem tyko takie 2tyś +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz dawkę rozłożyć na 20 razy :thumbup: , no tyle że kropla to min 0.05 .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opcja rozrobienia ale na sterylnie???

Trochę wiedzy, jałowa strzykawka z igłą, butelka wody do wstrzykiwań(czyste, sterylne h2o). Powinno się udać. Ten preparat i tak nie zawiera żywego fito. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Easy reefbooster jest w postaci zelu i jakos mialbym chyba opory przed jego rozrabianiem,ale jak najbardziej jestem zainteresowany tematem i bede go sledzil...Jesli chodzi o ten doser Coral Box to juz znalazlem za 180E u siebie,jednak wciaz sie zastanawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Iceberg ten żel też jest na bazie wody więc z rozrobieniem nie będzie problemu. Jedynie kwestia osadu i konieczności mieszania przed podaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastanawiam jak to bedzie,kiedy kupie dozera,gdyz w tej chwili podaje strzykawka i jezeli nie dam bezposrednio do pompy to bardzo ciezko sie ten zel rozpuszcza...Bede musial podpatrzec jak u innych to jest rozwiazane i ewentualnie umiescic koniec wezyka w pompie cyrkulacyjnej...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wyjeżdżam na wczasy,rozpuszczam sobie reefbooster i podaję dozownikiem. Do pojemnika z pokarmem wkładam  małą pompkę ,która mi to co jakiś czas miesza. Dozownik ustawiłem na dozowanie 1xdziennie wieczorem 20ml. Po 12 dniach nie było widać ani czuć  aby się popsuł.


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu jest wyzwanie dla naszych rodzimych producentów... albo wymyslic niewielkie urządzenie do mieszania i chłodzenia płynnych pokarmów, jak fito czy reefbooster, które będzie można włożyć chocby zwykłego pojemnika na makaron razem z pokarmem i ten pokarm podawać pompa dozującą, albo wymyslic taki pokarm, który się nie rozwarstwia, nie psuje i nadaje się do pomp dozujących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji tego specyfiku jest załącznik jak dostosować fabryczne opakowane do pompy dozujacej. Niestety u mnie to się nie sprawdziło ponieważ że względu bardzo małe dawki preparat zasycha w wężykach i guzik z tego całego dozowania. Dlatego raczej pozostaje strzykawka .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób może zasychać? Wężyk musi być zanurzony w wodzie to nie wyschnie.


1c1fb02a32483bedd7431a039a4ca6fcu1456a1309.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest przedstawione podlaczenie tego fitoplanktonu do pompy dozujacej i dalej bezposrednio do pompy obiegowej albo cyrkulacyjnej...   http://www.easyreefs.com/en/easybooster_en.html

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Walker napisał:

W instrukcji tego specyfiku jest załącznik jak dostosować fabryczne opakowane do pompy dozujacej. Niestety u mnie to się nie sprawdziło ponieważ że względu bardzo małe dawki preparat zasycha w wężykach i guzik z tego całego dozowania. Dlatego raczej pozostaje strzykawka .

Zaczynałem od kropli na dobę , nigdy nic nie zaschło . .

 

58 minut temu, Iceberg napisał:

Tutaj jest przedstawione podlaczenie tego fitoplanktonu do pompy dozujacej i dalej bezposrednio do pompy obiegowej albo cyrkulacyjnej...   http://www.easyreefs.com/en/easybooster_en.html

 

Tylko  "ucieka" przy takim podłączeniu . Widać to zresztą na przykładzie drugim w linku który podesłałeś , w rurce przy pompie już sama woda  .Pewnie nie ma problemu  bo i tak trafia do bańki , ale start z grubej rury jak się przesączy z 20 cm rurki .A i tak się zastanawiam czy się  w tak umocowanej rurce coś nie zagnieździ .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiek to jak proponujesz rozwiazac polaczenie,moze masz jakies zdjecie?...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wężyk wisi nad lustrem wody przy  wlocie  do pompy obiegowej ,kapie kropla ,pompa wciąga . Żadnych problemów .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczynałem od kropli na dobę , nigdy nic nie zaschło . .


Ja też od kropli i niestety zasychało a o wsadzeniu do wody nie ma mowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, zielony mintaj napisał:

Wersja Nano jest dopiero od kilku dni dostępna :-)

Dokładnie weszła całkiem niedawno z pokarmem , który właśnie testuję ;) 

https://erybka.pl/product-pol-16648-easy-reefs-easySPS.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.