Jump to content
michalzgierz1989

Korale w Akwarium z większymi ustnikami i chetonikami

Recommended Posts

Temat dla osób które tak jak ja na pierwszym planie stawiają obsadę rybną, i do niej warto by dobrać takie korale które nie będą przez nie zniszczone, warto by zebrać te gatunki w jednym miejscu ułatwiło by to obsadę zbiornika w bezkręgowce osiadłe.

z moich obserwacji wynika że ryby omijają wszystkie odmiany Briareum, Capnelle,Sinularie, Rhodactisy, Pavone, Pseudogorgoni

Xenia niestety bywa podskubywana dlatego tutaj nie ma gwarancji że np Auriga jej nie będzie uszkadzała, o Zoasach i Grzybowieńcach w akwarium z Ustnikami można zapomnieć, no ale tutaj piękne kolory tych korali zastąpią nam pięknie ubarwione Ryby,  a jest ich spore grono i można sobie wybrać bajecznie kolorowe

 

część się śmieje z tych programów które są emitowane na Animal Planet HD i Nat Geo Wild, ale ma to sens jeżeli ktoś zamawia taki zbiornik z samymi rybami i (Rafą z plastiku) najczęściej nie ma pojęcia najmniejszego jak się takimi Bezgręgowcami opiekować, więc żeby nie niszczyć zasobów naturalnych i zabijać nie potrzebnie Korali z hodowli wybierają sztuczną Rafę,

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fajny temat. Ja zrezygnowałem z sps i lps właśnie na rzecz ryb:) Niestety cała obsada padła na ospę po przeprowadzce. Ale mając w akwarium Centrophyge bicolor, pomacanthurus navarhus, chaetodon: kleini, auriga, trifasciatus, mogę powiedzieć że sinularia nie łapie się do zestawienia. Mało tego u mnie oprócz chaetodon kleini skubał ją nawet borsuk:) Ryby nie ruszały rhodactisa, ani capnelli. Koło pavony chaetodoty trochę się kręciły ale nie robiły jej szkody. Też chętnie poznam opinie innych, bo jak minie kwarantanna w zbiorniku to na pewno wpuszczę chaetodony i ustniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest laszek

Siganus lo vulpinus u mnie skubie - pachyclavularia (briarerum), xenie, capnella turkusowa

Jeżowiec - lobophyton to jego przysmak

Share this post


Link to post
Share on other sites

U mnie dzisiaj ustnik priamidowy Polylepis podskubał euphylia paraancora :( jedną główkę trochę przetrzebił aż tkanka pływała w zbiorniku :/ smutne ale skubany tak się prosi o jedzenie bo akurat była pora karmienia a ja miałem godzinę opóźnienia z uwagi na podmiankę :) ale myślę że szybko odrośnie te kilka polipów. Ogólnie to mało on wcina korali raz na 3 dni mu się zdarza coś skubnąć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja chcę akwarium FO 2500 litrów postawić, własnie idol, cheatodony w głównej mierze i moja parka chelmonów :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

u  mnie imperator zjada tylko zoa , za to Cream angel, Auriga, Kleini  wcina catalphylie, euphylie, acany i zoa. a borsukowi swojego czasu smakowała Echinophyllia.

Edited by Morsik (see edit history)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.

Kupiłem Aurige na Aiptazje .Miałem plagę , którą zlikwidował dosłownie w tydzień. Przy okazji wpierniczył mi Eupchylię i kraba którego miałem ze trzy lata.

Mam pytanie właśnie o kraba czy to jego robota czy padł z innego powodu. Czy krewetkę też może wsunąć czy raczej nie?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Przy Chaetodonach niestety trzeba założyć, że będą jadły wszystkie koralowce, poczynając od tych najdroższych :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.