Skocz do zawartości
Nailo

Ciekawa rybka do zakoczenia obsady

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie 

Na dany moment 80l :
2x błazenek
1x garbik chyba Chrysiptera cyanea
1x Escenius bicolor
2x Lysmata kuekenthali > zmieniam je ponieważ wyczysciły mi do zera aptasie na Lysmata amboinensis lub Lysmata debelius
1x Calcinus elegans + 1x Calcinus laevimanus
2x Cerithium caeruleum + jakieś turbo + babylonia
1x Colobocentrotus atratus (jeżowiec idealny)

W planach babka kopiąca plus jakaś mała ładna ;> szukam hmm inspiracji coś polecicie ?

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Babka symbiotyczna z krewetką pistoletową.

to też planuje :) dodatkowo cos niedużego co jeszcze bedzie pływało sobie swobodnie w zbiornku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej się zastanowił czy filtracja uciagnie Tobie 6 rybek w takim litrażu? Co do decory i magnifiki to lubią wyskoczyć o czym przekonałem się na własnej skórze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da trochę lepszy odpieniacz i uciągnie. Gorzej jak rybki podrosną i się zaczną naparzać.

Mój garbik po roku zgodnego pływania zabił współtowarzysza.

P.


Takie tam 53L, 50x30x35, Koralia Nano, Tunze 9001,  kaskada HBL501, lampa LED, SPECTRA, 30W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może coś z: Elacatinus oceanops, Gramma loreto,  Gobiodon okinawae, Amblygobius rainfordi lub Chromis vanderbuilti?

A jak już masz garbiki to może jeszcze: Chrysiptera rollandi?

nemateleotris magnifica lub decora  - też ładne, ale trzeba ich kilka żeby się nie chowały po kątach, a kilka może się pobić.

Zresztą w takim małym litrażu trzeba uważać bo większość ryb może przejawiać agresję - bo jest ciasno. Trzeba dobrze karmić.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, rysio2000 napisał:

Trzeba dobrze karmić.

albo obserwować jak natura załatwia sprawę głodu :)

 


tu w sumie nie trzeba nic pisać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nemateleotrisy laaadne :> ale mysle czy sie nie bedą biły z bicolorem :)
Narazie najbardziej z propozycji pasują mi  
Elacatinus oceanops i Gobiodon okinawae oraz decora 
:> narazie szukam zobacze jak sie to potoczy chce zamknac obstawe wlasnie na babce i jeszcze jednej :) mysle ze styknie a mam sporo kryjowek wiec mysle ze spoko bedzie :)

Edit
Doradzano mi bym zainwestowal w jezowca bo jedna czesc skały jest strasznie porosnieta syfem co prawda to prawda mam jednego ;> i pytanie teraz zostawic go czy wymienic np na diademe :>>? Ponizej wideo jak mój czysciciel wyglada :>

 

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym włożyła jeszcze tylko elacatinus oceanops i nic więcej. Rybka jest mała, a czyści inne ryby z pasożytów jak doktorek, więc będzie pożyteczna, a przy tym jest bardzo ładna. 

W 80l nie ma z czym poszaleć. Najlepiej starac sie dobierac niewielkich rozmiarów rybki "funkcyjne".

Na babkę kopiącą to za mały litraż, one rosną około 10-12 cm. Najmniejsza z kopiących to chyba signigobius biocellatus, ale ta rybka jest bardzo trudna do utrzymania w akwariach. Szybko umiera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Nik@ napisał:

Ja bym włożyła jeszcze tylko elacatinus oceanops i nic więcej. Rybka jest mała, a czyści inne ryby z pasożytów jak doktorek, więc będzie pożyteczna, a przy tym jest bardzo ładna.

Najlepiej dobraną parę. U mnie taka parka pływa - super rybcie. Dużo pływają w toni, czyszczą nawet małe rybki - u mnie czyszczą garbika i magnifice.

Tylko musi być dobrana para bo inaczej się pozabijają. A nawet jak jest para to na początku może być między nimi agresja w małym akwarium.


było 450 l. (180x50x50).
jest 100 l. z panelem (80x50x35) - Setka ze śledzikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gobiodon okinawae jest nieco upierdliwa rybka ,będzie drażnił korale  bo zazwyczaj tylko w nich siedzi wyjątkiem jest pora karmienia wtedy na chwile wypłynie ,gdybym mógł go złapać to by dostał eksmisje :) ja nie polecam tej ryby .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gobiodona miałem i też nie polecam ;) jedno że rzadko ją było widać a dwa że drażni korale bo lubi na nich przesiadywać.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z małych rybek ja mam elacatinus punctitulatus. Kupiłam, bo wydawała mi się ładniejsza od oceanops i niby tez miała czyścić ryby. Ale nie czyści. Praktycznie nie pływa w toni, wychodzi tylko na jedzenie. Chciałam kupić parkę, ale w sklepie  mi odradzono. Podobno rybki z rodzaju elacatinus potrafią sie pozabijać nawet, jeśli dobiorą się w parę. Po roku się pokłócą i zostaje jedna. Nie wiem, czy tak jest w rzeczywistości, taką informację otrzymałam w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po 1,5 roku wspólnego życia to błazenki się pokłóciły, że został jeden, samica. Musiałem jej dokupić nowego samca i jak na razie żyje z nim w zgodzie od prawie 10 miesięcy, są praktycznie nierozłączni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, dewoitine.roman napisał:

Witam ponownie. Co do małej rybki może emblemaria pandionis lub priolepis nocturna. Roman

 

Bardzo fajne szczególnie ta pierwsza :> podobają mi się będę miał na oku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.