Skocz do zawartości
remii

Spływ i rewizja na jednej rurze.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Tak sobie myśle żeby wpiąć się rewizją do rury spływowej za zaworem. 

Co o tym myślicie? 

Ma ktoś takie rozwiązanie?

Pompa tunze 2400l/h, rura 25mm.


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, remii napisał:

Witajcie.

Tak sobie myśle żeby wpiąć się rewizją do rury spływowej za zaworem. 

Co o tym myślicie? 

Ma ktoś takie rozwiązanie?

Pompa tunze 2400l/h, rura 25mm.

To już by nie było że spływ i rewizja , to byłby podwójny spływ . Po to się robi rewizje że w razie zatkania zaworu ratuję nas rewizja ( z niedławionym spływem) .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, marcinsoroka napisał:

a  co miałoby to na celu?

Ograniczenie orurowania w szawce, względy estetyczne, praktyczne i techniczne;)

 

8 minut temu, SU1 napisał:

To już by nie było że spływ i rewizja , to byłby podwójny spływ . Po to się robi rewizje że w razie zatkania zaworu ratuję nas rewizja ( z niedławionym spływem) .

To nadal będzie spływ i rewizja bo mam zamiar wpiąć sie trójnikiem w rurę spływową za zaworem.

 


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kombinuj, puść dwie rury do samego dołu.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, remii napisał:

 

To nadal będzie spływ i rewizja bo mam zamiar wpiąć sie trójnikiem w rurę spływową za zaworem.

 

To gdzie ten zawór będzie ? Zaraz pod kominem czy jak , bo jak już w szafce ,to ile tej rury zaoszczędzisz 30-40cm ? 

Niema co kombinować, puść dwie rury zaraz obok siebie i też będzie ładnie i estetycznie 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris81 napisał:

To gdzie ten zawór będzie ? Zaraz pod kominem czy jak , bo jak już w szafce ,to ile tej rury zaoszczędzisz 30-40cm ? 

Niema co kombinować, puść dwie rury zaraz obok siebie i też będzie ładnie i estetycznie 

Nie chodzi o oszczędnośc.

Gdzie bedzie zawór niema żadnego znaczenia. Może być nawet u sąsiada. Ważne że wpięcie rewizji w rurę spustową będzie za zaworem!

Chodzi mi konkretnie o to, czy macie jakąś wiedzę lub  praktykę jak to będzie działać. A działać będzie napewno.

Nie zadaję pytania w dziale "dla nowicjuszy" więc posty w stylu nie kombinuj proszę sobie darować.

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może strasznie siorbać. Miałem rewizje podłączoną w trójnik za zaworem, ale zamieniłem to na  normalną rewizję. Nie dało sie tego regulować, efekt był jak w siorbiącym zlewie dwukomorowym. U mnie był problem z przebiciem stropu - 50cm + zabawa w sapera (podłogówka)...


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, remii napisał:

Witajcie.

Tak sobie myśle żeby wpiąć się rewizją do rury spływowej za zaworem. 

Co o tym myślicie? 

Ma ktoś takie rozwiązanie?

Pompa tunze 2400l/h, rura 25mm.

Coś się chyba kroi Remii coś tam szykujesz?

"Ciągnie Wilka do lasu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem takie rozwiązanie u kolesia w Trójmieście z 10 lat temu.

Niestety po 1. nie mógł stosować skarpet filtracyjnych (a warto mieć taką możliwość), ponieważ gdyby się przytkała, to rewizja nic nie da - jest na tym samym wylocie.
Po 2. siorbanie... Siorbało dosyć intensywnie. Później jeszcze robił jakby "syfon" z rurek przed wpięciem do spustu za zaworem, ale przepustowość była rzecz jasna mniejsza i w końcu zrobił normalnie prostą rurę rewizji do sumpa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za zaworem wpięte to fakt działać będzie standardowo , ale gdy długość rury od wpięcia będzie wystarczająca żeby zaciągać powietrze przez rewizję to cicho nie będzie .


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowy problem będzie jak Ci ślimor lub coś innego wpadnie do spływu w kominie. Nie będzie siorbania, zawór u sąsiada nie pomoże bo woda na podłodze będzie.

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Danielj napisał:

Podstawowy problem będzie jak Ci ślimor lub coś innego wpadnie do spływu w kominie. Nie będzie siorbania, zawór u sąsiada nie pomoże bo woda na podłodze będzie.

 

Połączenie za zaworem , więc "ślimak"... nic nie zmieni .Co nie zmienia faktu że taki układ będzie zaciągał powietrze z rewizji .

Edytowane przez SU1 (wyświetl historię edycji)

summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, o innej sytuacji pomyślałem. Pomieszałem :P 

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że musiałbyś za tym połączeniem dać większą rurę, żeby zapełnić podobny przepływ cieczy.

Mechanika/przepływy płynów w kwestii rewizjii mają duże znaczenie. Każde kolanko itp wpływa na przepływ końcowy. Najlepsza rewizja jaką można zrobić to prosta rura w dół. Każde kombinowanie zredukuje Ci maksymalny możliwy przepływ.

Tak jak wszyscy Ci radzą - lepiej rewizję zostawić w spokoju. To jest jedyna rurka która jest w stanie zabezpieczyć akwarium przed przelaniem wszystkiego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to mi chodzi. Bedzie działać, ale jak widac może byc głośno mogą byc problemy z regulacją itp.

Myślę że wiele czynników ma tutaj wpływ.

Np. Inaczej będzie się zachowywac takie rozwiązanie u Piotrka gdzie spływ był pociągnięty piętro niżej i woda spadała z wysokości np.2-3m , a inaczej gdy spływ jest zaraz pod akwa i woda leci z wysokości 60cm.

Inaczej bedzie gdy trójnik będzie wpięty w pionie a inaczej gdy w poziomie. Pamiętacie może jak były wpięte trójniki?

średnica rury spustowej oczywiscie im większa tym lepiej.

Dzieki za konkretne porady:czapkizgłów:)

11 godzin temu, Adamo79 napisał:

Coś się chyba kroi Remii coś tam szykujesz?

"Ciągnie Wilka do lasu"

Oj ciągnie ciągnie.

Adam prawie wszystko już pokrojone. tydzień dwa i solimy.

"nosił wilk wilka razy kilka":Mistergrin

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, remii napisał:

Inaczej będzie gdy trójnik będzie wpięty w pionie a inaczej gdy w poziomie. Pamiętacie może jak były wpięte trójniki?

średnica rury spustowej oczywiście im większa tym lepiej.

 

Trójnik wpięty był w pionie około 40 cm od dna akwarium, potem rura szła jeszcze ponad 1 metr w dół, a następnie przechodziła/i w 5 m leżak,  wszystko na rurach 50mm

dsdsds.PNG


Oddam/zamienię sarco na cokolwiek miękkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie. Woda wpadająca do rury pionowej spada w dół i zachowuje się jak wodospad, natomiast w rurze poziomej płynie sobie po prostu jak strumyk :)

Piotrek takie rozwiązanie musiało "siorbac" dlatego że trójnik był zamontowany na spływie pionowym i woda spadała w dół.

W poprzednim zbiorniku miałem trójnik założony na spływie poziomym. Góra trójnika była otwarta i podawałem tam odciek z reaktora. ku mojemu zdziwieniu woda płynęła tam sobie cichutko bez żadnego hałasu.

U mnie trójnik byłby w poziomie i chyba zaryzykuje. najwyżej będę przerabiał

hydraulika2.png

Tak to mniej więcej u mnie by wygladało.

Edytowane przez remii (wyświetl historię edycji)

100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej średnicy chcesz dać rure ? I przy jakim przepływie? Zastanawia mnie czy jak się by nawet w części przytkała to czy ogarnie odbiór wody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Średnica i przepływ jak w pierwszym poście. 25mm i 2400l/h.

 


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Rury poklejone, zalane i wszystko działa! Jest cichutko, nic nie siorbie.

Układ zachowuje się tak samo jak na osobnych rurach. Słychać go dopiero wtedy gdy woda przelewa się rewizją.

Teraz cała woda, obojetnie czy płynie spustem czy rewizją, jest kierowana wprost pod wlot pompy odpieniacza.

Także czasami warto trochę pokombinować:)

20171126_130743.jpg

20171126_130530.jpg


100x40x60h, Sunpower 6x39w, Vertex omega 130, 6045 + RW8,  Tunze 1073.020, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.