Skocz do zawartości
Tomwar

Pierwsza solniczka 80l + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 16.11.2017 o 18:17, maciej01 napisał:

Kiedy zalewasz?

Właśnie wczoraj udało mi się zalać baniak, nadal testuje i ustawiam światło, dziś rano musiałem już uzupełnić wodę sporo odprowało, zastanawiam się czy jechać jutro z wodą na testy czy jeszcze zaczekać żeby mieć porównanie za jakiś co się zmieniło, jutro dodam fotki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie szkoda kasy na robienie testów zaraz na starcie. Jak chcesz to zrób je za tydzień, dwa, ale to jest Twoje akwarium i zrobisz jak będziesz chciał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, maciej01 napisał:

Według mnie szkoda kasy na robienie testów zaraz na starcie. Jak chcesz to zrób je za tydzień, dwa, ale to jest Twoje akwarium i zrobisz jak będziesz chciał.

Może jednak się wstrzymam z testami na razie i spokojnie pozwolę mu dojrzeć, na chwilę obecną mam tylko żywą skałę i cyrkulatorem staram się ją z każdej strony w miarę możliwości oczyścić, myślę że po niedzieli odmulaczem ściągnę syf wodę przeleję przez watę z powrotem do baniaka wleję i zasypię go piachem https://erybka.pl/product-pol-158-Natures-Ocean-Bio-Activ-Live-Natural-White-9-07kg.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tej firmy piasek, tylko samoa pink. Piasek wsyp jak najszybciej, bo nie ma co przedłużać dojrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, maciej01 napisał:

Mam tej firmy piasek, tylko samoa pink. Piasek wsyp jak najszybciej, bo nie ma co przedłużać dojrzewania.

To w takim razie jutro zasypie akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko najpierw odessij syf tak jak planowałeś :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, maciej01 napisał:

Tylko najpierw odessij syf tak jak planowałeś :).

No wiadomo :) jeszcze rano cyrkulator w różne miejsca poprzestawiam żeby jak najwięcej go wyleciało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapomnij jutro wstawić zdjęcia, tak jak kilka postów wyżej obiecałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciej01 napisał:

No i nie zapomnij jutro wstawić zdjęcia, tak jak kilka postów wyżej obiecałeś.

Będzie na bank nawet kilka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc odpaliłem zbiornik 29.11.2017 dziś zasypałem piaskiem wygląda tak:

10163366_DSC_0373.JPG10163367_DSC_0368.JPG10163365_DSC_0370.JPG10163368_DSC_0369.JPG10163364_DSC_0371.JPG

Wydaje mi się, że mam za mało skały,

Edytowane przez Tomwar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały masz za mało raczej na pewno. Ja bym dołożył tak około jeszcze dwa razy tyle i zrobił wyższą konstrukcję na  30-35cm. Wydaje mi się, że masz trochę za dużo piasku. Lampa też trochę za wysoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skały dołożę będę miał od kolegi z działającego zbiornika, co do piasku przy czyszczeniu pewnie i tak sporo poleci tak że z czasem ubędzie, a lampa jest na oryginalnym uchwycie i jak dla mnie nie jest za wysoko na razie maksymalne świecenie ma na 60% i jest wystarczające, jak będzie obsada + korale to wtedy się ewentualnie podkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start 29.11.2017

Dzień 5

No to zaczęło się dojrzewanie, z czystej ciekawości zrobiłem sobie dwa testy Salifert na NO3 i PO4 i wyszło mi NO3 - 100 PO4 - 0,1  mam nadzieję, że z czasem NO3 będzie spadać.

10179056_1.JPG

 

10179055_2.JPG

Przepraszam za jakość zdjęć robione telefonem komórkowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołóż jak najszybciej skały i niech dojrzewa z docelową ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem skały i już mi się lepiej podoba skała z działającego zbiornika.

10182294_3.JPG

10182295_4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych tych zdjęciach z poprzedniego posta nie było widać, że już dołożyłeś skały. Na pewno teraz wygląda lepiej niż na samym początku. Teraz pozostaje przeczekać dojrzewanie i może pod koniec roku dasz pierwsze korale jak parametry pozwolą :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i lipa z dołożoną skałą :( na początku myślałem, że jest tam tylko jedna róża, którą chciałem wyłupać, ale jak się dokładnie przyglądałem odkryłem ich jeszcze kilka malutkich, dlatego skałę usunąłem ze zbiornika, tak że czeka mnie raczej zakup nowej skały....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co się przejmujesz, póki nie ma ich dziesiątek to żadna awaria, kup wundermanni i po kłopocie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie startuje aqwa dojrzewa i po prostu na starcie nie chciał bym mieć już aiptasia, czy jest możliwość, że teraz róża się może zacząć pojawiać na skałach które były wcześniej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepotrzebnie usunąłeś skałę za jakiś czas kupisz krewetki i po kłopocie tak jak pisze elektryk2e. Kupisz szczepki korali i z nimi też możesz przynieść aiptasie. I też je usuniesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, maciej01 napisał:

Niepotrzebnie usunąłeś skałę za jakiś czas kupisz krewetki i po kłopocie tak jak pisze elektryk2e. Kupisz szczepki korali i z nimi też możesz przynieść aiptasie. I też je usuniesz?

Po prostu na samym początku nie chciałem żeby mi się to rozpleniło bo zanim zbiornik dojrzeje i wsadzę cokolwiek to trochę czasu upłynie, a po tym czasie nie chcę walczyć z różą tylko na spokojnie coś dokładać teraz mam już nową ładną skałę która też się nie źle prezentuje :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie uszkodziłeś tamtych aiptasi to raczej nie rozmnożyły się w tak krótkim czasie, ale zawsze istnieje taka możliwość. Ta nowa skała nie ma na pewno aiptasi? Aiptasie mogą być ukryte i zauważysz je za kilka dni, tygodni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, maciej01 napisał:

Jak nie uszkodziłeś tamtych aiptasi to raczej nie rozmnożyły się w tak krótkim czasie, ale zawsze istnieje taka możliwość. Ta nowa skała nie ma na pewno aiptasi? Aiptasie mogą być ukryte i zauważysz je za kilka dni, tygodni.

Nie uszkodziłem wyjąłem cała, a z nową to czas pokaże. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zaglądając do aqwa miałem taką niespodziankę :)

Musiała wyjść z piasku lub skały. 

_20171210_184422.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.