Skocz do zawartości
Tomwar

Pierwsza solniczka 80l + sump

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdopodobnie refraktometrem jest źle skalibrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę robił podmiane i testy tak że sprawdzę jeszcze raz porównam z powyższą tabelą i napiszę, mam nadzieję że no3 też się poprawiło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, maciej01 napisał:

Prawdopodobnie refraktometrem jest źle skalibrowany.

Refraktometr jest dobrze skalibrowany, był kalibrowany płynem do tego przeznaczonym. 

Dziś przed podmiana wody zasolenie utrzymywalo się pomiędzy 1,023 - 1,024 natomiast na przedzialce z prawej strony refraktometr wskazywał 31 być może to jest ten drugi odczyt z tabeli. 

Niestety no3 dalej na poziomie 50, PO4 0, No2 - 0

Jeżeli chodzi o zasilenie to czym się mam sugerować i na co zwracać uwagę, jeżeli w tabeli prawidłowe wartości są inne, albo jak dążyć do tego żeby wyniki pomiaru były takie jak w tabeli 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz za niskie zasolenie. Refraktometr pokazuje w Specific Gravity i porównaj to jeszcze raz z tabelką, którą wcześniej wkleiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, maciej01 napisał:

Masz za niskie zasolenie. Refraktometr pokazuje w Specific Gravity i porównaj to jeszcze raz z tabelką, którą wcześniej wkleiłem.

Po ostatnich podmianach już jest ok,  Specific Gravity wskazuje 34 natomiast zasolenie jest pomiędzy  1,024-1,025 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby trzymać zasolenie na stałym poziomie. Tak jak masz teraz może być, trzymaj się tych 34% i będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mija 3 miesiące od startu, trochę czasu minęło od ostatniego posta w baniaku też się pozmieniało, przybyło życia :),

Parametry w normie tylko no3 około 20 się utrzymuje.... może z czasem spadnie.

Załączam kilka fotek, zachęcam do oglądania, każda uwaga będzie dla mnie cenna jako dla początkującego :) 

10986879_DSC_0743.JPG

10986878_DSC_0720.JPG

10986874_DSC_0731.JPG

10986870_DSC_0725.JPG

10986869_DSC_0724.JPG

10986875_DSC_0722.JPG

10986877_DSC_0733.JPG

10986880_DSC_0737.JPG

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea Ci schodzi, dunka też w nie najlepszej formie. Ogólnie pozbylbym się tych glonów zielonych że skały bo za jakiś czas będzie z nimi problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Rafael31 napisał:

Caulastrea Ci schodzi, dunka też w nie najlepszej formie. Ogólnie pozbylbym się tych glonów zielonych że skały bo za jakiś czas będzie z nimi problem. 

Caulastrea tylko przez chwilę dobrze się miała później zaczęła marnieć....., dunca jest u mnie od 5 dni nie wiem jak rozpoznać, że marnieje bo już pierwszego dnia ładnie się otwierała i pompowała...... może jakaś podpowiedź ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duncansumia źle nie wygląda. Może po za tym, że wygląda jak by brakowało lub są zamknięte dwie główki, bo trudno ocenić na 100% ze zdjęcia. U mnie sprawdza się miejsce w mniejszym przepływie wody i ciut słabszym oświetleniu, nie w pełnym raczej na skraju akwarium. W niektórych miejscach widać valonie. Spróbuj pozbyć się jej ręcznie jak dasz radę, delikatnie odrywaj tak, żeby nie rozgnieść. Lub kup jakiegoś naturalnego wroga krab mitrax, percnon.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dunca jak ją kupiłem miała tylko 3 główki, pozostałe nie polipowały, valonie przy podmianach odrywam ręcznie bo rośnie szybko, właśnie się zastanawiam nad mitraxem, być może jutro tzn już dziś pojadę go zakupić, acz kolwiek boję się żeby mi przemeblowania nie robił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie mitrax właśnie zrzucał szczepki i nie był specjalnie zainteresowany valonią, ale jest dużo głosów, że jest skuteczny. Już go nie mam bo nie przeżył którejś tam wylinki, nie wiem z jakiego powodu. Teraz kupiłem percnona i ten coś tam skubie valonie, nie zrzuca korali i jest dość widoczny, chodzi po szybach jak pająk. Nie mogę powiedzieć jaka będzie skuteczność na 100% bo mam go dopiero od 1,5 tygodnia, ale widać, że valonie skubie. Na zagranicznych forach też jest opisywany, że jest skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ogarnę temat i na pewno wzbogacę moją obsadę o kogoś kto zajmie się glonami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.