Skocz do zawartości
khazad93

Jaki dozownik akwarystyczny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od pewnego czasu zacząłem lać Ballinga ale z ręki i powoli zaczyna mnie to nużyć. Postanowiłem zakupić dozownik tak w okolicach 600 zł. Zgłębiłem trochę tematu i zastanawiam się nad dwoma opcjami : Aqua Medic Reefdoser Evo 4 i Aqua Trend Doser AT1. Ktoś ma, używa takiego sprzętu? Czytałem artykuł Testera o AT1 i wygląda to przyzwoicie ale kusi mnie Evo 4 ze względu na 4 pompy. Wiem że jebao robi swoje dozowniki ale po przeczytaniu wątku o tych dozownikach straciłem nimi zainteresowanie. Jeżeli ktoś ma inną propozycję to chętnie wysłucham :) Nie chciałbym naciągać budżetu ale nie stać mnie na kupowanie dwa razy. Raz tanio a potem dobrze ;)

Dzięki za pomoc i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...Ja niedawno zakupilem Coral Box WF 04 i jestem bardzo zadowolony.Jest super dokladny i dozowanie zaczyna sie od 0.1,sterowany wifi,sam dzieli dawki w zaleznosci od ilosci razy na dobe i jest bardzo maly gabarytowo,wiec latwo go upchnac...Na YT masz pare filmikow o nim.


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda ten dozownik. Szkoda tylko ze nie można go kupic w Polsce tylko trzeba targać z zza granicy. Boję się ze w razie jakiś problemów z działaniem trzeba będzie odsyłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam  Coral Box WF 04 , warty każdej złotówki .Bije wszystko pod względem obsługi + dokładność 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Aqua Medic Reefdoser Evo 4 z uwagi na oddzielny sterownik, który możesz umieścić w wygodnym dla siebie miejscu i ustawianie dawek jest bardzo wygodne. Mam już prawie 6 m-cy i nie ma do czego przyczepić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaka minimalna dawka jest dla Evo 4? Na stronie producenta nie mogę tego znaleźć.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khazad,dawka minimalna to 1 ml do tego dozera i jezeli potrzebujesz tylko do Ballinga to jest wystarczajacy,ale jakbys chcial podawac np.Easy reef phyto i to w dawkach rozlozonych na 24-godziny to jedyne co mozesz zrobic to lac raz dziennie a ja postanowilem sobie dozowac 24 razy na dobe zeby planton byl caly czas w zbiorniku...Podobnie jest z jakimis preparatami,ktorych podaje sie bardzo malo,np. 1-dna kropla i Coral Box tutaj sie idealnie sprawdzi...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio widziałem zajefajny dozownik, ale zapomniałem nazwę. Dozownik ma 4 pompy i tacę magnetyczną na której ustawia się pojemniki z dozowaną cieczą. W pojemniku jest mieszadełko, które uruchamia się przed podaniem cieczy. za***iste rozwiązanie, no ale i koszt ok 1000 zeta o ile się nie mylę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, wiesiektbg napisał:

Ostatnio widziałem zajefajny dozownik, ale zapomniałem nazwę. Dozownik ma 4 pompy i tacę magnetyczną na której ustawia się pojemniki z dozowaną cieczą. W pojemniku jest mieszadełko, które uruchamia się przed podaniem cieczy. za***iste rozwiązanie, no ale i koszt ok 1000 zeta o ile się nie mylę

 

Jest to dozownik firmy ARKA biotechnologie z niemiec :) dodatkowo ma pamięć tego ile płynu jest w rurce i może po dozowaniu cofnąć cały płyn znów do pojemnika - bajka dla niefoto jak się to ustawi w mini lodóweczce pod akwarium można dozować płynne jedzenie, które ulega normalnie zepsuciu - zooplanktony rozcieńczone - drobne mrożonki i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, khazad93 napisał:

Fajnie wygląda ten dozownik. Szkoda tylko ze nie można go kupic w Polsce tylko trzeba targać z zza granicy. Boję się ze w razie jakiś problemów z działaniem trzeba będzie odsyłać.

Jest to nowość na naszym rynku dlatego jeszcze go nie widziałem w polskich sklepach. Ale z pewnością niedługo się pojawi. Na niemieckich forach go zachwalają a kupić możesz go poprzez ebay.pl tylko z zagranicy.

Z odsyłaniem jest tak samo jak z rzeczami na aliexpress czasem lepiej jest reklamować za granicą niż u naszych sprzedawców


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tymi wszystkimi informacjami i chyba zdecyduję się na Coral Box. Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz. Jak z częściami do niego? To znaczy w pompie perystaltycznej wężyki neoprenowe ulegają zużyciu. Czy wężyki dostępne w Polsce będą pasowały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ten dozer na Fishstreet i maja tam tez wezyki i czesci,poza tym chyba nie ma co sie obawiac jezeli chodzi o serwis,gdyz filie tej firmy sa w Europie a i sama firma urosla na tyle ze nie moze robic w konia klientow,jezeli chce miec dobre imie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iceberg a poradziłeś sobie z ustawieniem tego dozownika? W innym wątku pisałeś że miałeś problemy i ciekawy jestem jak się to skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, khazad93 napisał:

Iceberg a poradziłeś sobie z ustawieniem tego dozownika? W innym wątku pisałeś że miałeś problemy i ciekawy jestem jak się to skończyło.

Wiesz,nie przypominam sobie bym mial jakies problemy z ustawieniem,chodzilo moze o kalibracje,gdyz robilem ja wedlug instrukcji na 1ml i 10 ml z tym ze po tych 10-ciu wracalem znowu do 1 ml i sie nie zgadzalo a w opisie nie ma nic o tym by nie wracac do tego 1 ml po raz drugi a kiedy nie wrocilem dawki zadane zgadzaly sie idealnie...To byl chyba jedyny problem,ktory napotkalem i szybko rozwiazalem?Inna rzecza ktora zawalilem byl plyn,ktory postawilem ponad dozerem i plyn sie przelal,wlecialo mi kolo 200 ml NO3PO4X,myslalem po prostu ze pompa dozera ma jakas blokade i nie dziala tak jak zassany wezyk,ktory postawimy nad plynem...Ogolnie programowanie tego dozera jest bardzo proste i intuicyjne,nawet dla kogos takiego,ktory boji sie wifi i androidow...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekonałeś mnie. Zamówię ten dozownik a jak przyjdzie to podzielę się przemyśleniami w wątku o nim. Dzięki wszystkim za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa przyszła i dziś znalazłem czas żeby się z nią pobawić. Wszystko wyglada elegancko ale od razu zaczęły się schody. Mój telefon nie wykrywa sieci z dozownika. Mam jabłko 7. Z lampa JEBAO nie było problemów a tu jednak są.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.