Skocz do zawartości
waldimas

zworka w zasilaczu tunze 6095 jaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jaki powinien być wlozony w zasilaczu bezpiecznik w tunze 6095 podlaczonej do multicontrolera 7096 bo w mojej jednej jak jest wlozony 24V to pompa zatrzymuje się na chwile i ponownie działa kilka sekund i ponownie się zatrzymuje i tak caly czas, jak wloze 22V to działa normalnie

w drugiej jest 24V i działa normalnie tzn pompa nie zatrzymuje się pompy ustawione  w trybie pulse only podlaczone do wejścia 1 i 2 w multikontrolerze 

 

dodam ze mam jeszcze 6055 i ta działa do bezpiecznika 17V powyżej nie rusza wcale co się moglo zrypac?

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Czy prędzej działała normalnie? Czy w innym trybie działa prawidłowo? Oprogramowanie masz najnowsze (trochę czasu już ma)? Resetowałeś kontroler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2x 6095 na kontrolerze 7096. Tylko nie bardzo rozumiem o jakim bezpieczniku w zasilaczu piszesz. 

Zatrzymywanie się pompy "w cyklu" może być kwestią ustawienia na kontrolerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz z kompa jak masz ustawione pompy na kontrolerze 

Podepnij do komp. i heja :) 

Może coś przestawiłeś 

 

Edytowane przez AnT (wyświetl historię edycji)

... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, waldimas napisał:

nikt nie posiada tunze 6095???

 

wszyscy jada na chinolu?

No nie każdy siedzi przed akwa 24h :P

mam 3x 6055, nie pamiętam na jakich bezpiecznikach działają...raz ustawione i śmiga...

nie pamiętam też czy w pulsonly można ustawiać minimalne wartości (jutro sprawdzę).

a zmierzam do tego, że gdzieś wyczytałem iż minimum dla pomp jakie powinno być ustawiane, to 30%.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij może od podstaw wartości bezpieczników podawane są w max obciążeniu prądowym, jeśli piszesz coś o napięciu to jakiś kosmos, nikt nie pomoże bo nie wiadomo w czym grzebiesz  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o ten przezroczysty bezpiecznik lub zworka jak kto woli wpinany do zasilacza sa one od 12V do 24V

pompy sa ustawione w kompie w trybie Only Pulse od 30 do 60% podpiete 2 pompy pod wejścia 1 i 2 w multikontrolerze pierwsza  działa normalnie a druga się zatrzymuje dzieje sie to zawsze po wyjściu z trybu karmienia nieraz jak się rozkręci to działa normalnie az znowu wlaczy się foodtimer

oprogramowanie instalowałem we wrześniu to chyba nowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz z pierwszego posta: na każdym bezpieczniku powinny chodzić tak samo.
Masz 3 zasilacze i do każdego komplet bezpieczników. Sprawdzałeś drugi identyczny bezpiecznik ?
Kiedy czyściłeś ośke pompy?

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na każdym zasilaczu chodzi tak samo

pompy były czyszczone 2 mies temu, mysle ze prawdopodobnie dzieje się cos z silnikiem pompy mam jeszcze 6055 i ta codzi tylko do bezpiecznika 18V jak wloze większy to pompa wogole nie startuje na 18 działa normalnie

 

moje wrazenie jest takie ze tunze to szmelc za wielkie pieniądze lepiej kupic tansze jebao i wymienić na nowe kiedy padnie bo cykl dzilania tych pomp jest podobny

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz na myśli bo moc bezpiecznika podaje się w A . Jest to po prostu "drut" który stopi się  po przekroczeniu nominalnego prądu .I zwiększanie jego wartości nie ma nic do niedziałania  urządzenia .
Może zrób fotkę ...


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to male przezroczyste cos wpięte w zasilacz na którym jest napisane 12V 15V 18V itd. itd. korale podaja na swojej stronie ze jest to Tunze 6101.241 bezpiecznik 15V

bardziej jest to zworka na jakim napięciu ma pracować zasilacz i zarazem pompa

big_Tunze_6101-242.jpg?lm=1450108698
 
 
  • gallery_Tunze_6101-242.jpg?lm=1450316428
Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne  , nie bezpiecznik tylko zworka regulująca napięcie .
Sterownik najwyraźniej wykrywa przeciążenie  ,i zabezpiecza pompę zatrzymując ją , po chwili robi test . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg erybki to bezpiecznik [emoji14]
No ale bez kontrolera powinna chodzić w normalnym trybie pracy ciągłej. Nie wiem czy kolega testował w ten sposób.
Moje pompy mają już 3-4 lata i nie narzekam. Jedna ma małą przypadłość, że po zaniku zasilania załącza się z delikatnym opóźnieniem.

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, patersan napisał:

Wg erybki to bezpiecznik [emoji14]
No ale bez kontrolera powinna chodzić w normalnym trybie pracy ciągłej. Nie wiem czy kolega testował w ten sposób.
Moje pompy mają już 3-4 lata i nie narzekam. Jedna ma małą przypadłość, że po zaniku zasilania załącza się z delikatnym opóźnieniem.

via tapatalk
 

nie testowałem bez kontrolera ale mysle ze będzie dzialac tak samo o tyle jest to dziwne ze jak już zaskoczy to działa normalnie nawet przechodząc w tryb nocny i dzienny

zmieniałem tez te zworki na mniejsze i gniazda w kontrolerze po wlaczeniu foodtimer pompa przez jakiś czas wlacza się i zatrzymuje az znowu zaskoczy

druga działa normalnie

 

dlatego wole chinszczyzne za 1/3 ceny Tunze która jakoscia daleko nie odbiega od jebao a jedna kosztuje tyle co 3 jebao

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bez kontrolera. Uważam że pompy są dobre, a kontroler walnięty...
Samo podpinanie pod uruchomionego kompa mogło go uszkodzić

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamieniałem  wtyczki miejscami i to samo w innym gnieździe ta sama pompa szwankuje bardziej chyba wina pompy niż kontrolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldku w moich tunze 6095 mam 20V i działają. W jednej mam 15V też działa.

Z ciekawości sprawdź multimetrem może zworka 24V jaką masz daje nieco więcej na wyjściu. (wiem brzmi absurdalnie)
Z porównaniem do Chinczyka niestety się nie zgadzam - one inaczej dmuchają... Ale każdy ma swoje zdanie.

Edytowane przez chwialek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro sprawdze bez kontrolera

a możesz mi powiedzieć czy na zworce 20V będą dmuchaly z pelna moca bo tak cos mi się widzi ze te zworki sa chyba tylko do ograniczania mocy pompy jeśli nie jest podlaczona do kontrolera ale to sa tylko moje luźne przemyslenia

w moich tez były 20V ale cos mnie podkusiło dac 24V  już zmieniam na 20V

 

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odwrotnie. Sprawdź empirycznie.
Nieważne czy to 6095 czy 6055 zworkami bez kontrolera regulujesz moc pompy. Im większa zworka, tym mocniej dmucha. Dopiero kontrolerem ograniczasz moc pompy.
Pisałeś że max dla którejś pompy masz ustawione 60%. Jeżeli włożysz zworkę 24v to prawdopodobnie będzie dmuchala podobnie dla ustawienia 100% ze zworka 20v.

Przed chwilą wyjołem zworkę 18v dla jednej pompy cały czas podłączonej do kontrolera, kręciła bardzo słabo, ale cały czas impulsowo.

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wlozone zworki 20V, bez kontrolera to samo dalej działa-przestaje i tak do chwili kiedy zalapie

czyli uwalona pompa

Edytowane przez waldimas (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak.
Na wszelki wypadek wyczyść i przesmaruj smarem silikonowym. Sprawdź połączenie zasilacza z pompą.
Jak nie pomoże wysyłaj do naprawy.

via tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.