Skocz do zawartości
Gość

Aiptasia w zoa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Na pewno coś łapią z karmienia, ale mam głodzić pozostałych mieszkańców:/ na razie zamówię joe's juice chyba, że gdzieś w Warszawie będzie dostępny i potraktuje największe okazy a mam kilka kilu centymetrowych

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, zipke napisał:

Wpuściłem 4 regularnie widuję 2 ale mam sporo zakamarków. Tak jak pisałem być może widzę tylko duże aiptasie a krewetki jedzą małe okazy

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
 

Tępienie aiptasi preparatami moim skromnym zdaniem mija się z celem. Zawsze po takich zabiegach miałem jeszcze większy wysyp tego paskudztwa. Tylko gdy będziesz mieć w zbiorniku smakosza tej różyczki plaga ustąpi.

Spróbuj dokupić jeszcze z 2 sztuki krewetek.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa Tamary: na zoasy, delikatne koralowce i LPSy od teraz tylko berghia. Przerabiałam kwasek cytrynowy, kalkwasser, aiptasiol, krewetki (2 gatunki) ale najlepsza jest berghia. Nie jest to predator, który w ciągu nocy opierdzieli kilkanaście aiptazji ale powolutku, stopniowo będą znikać i co ważne, nie będą powodować żadnych skutków ubocznych. Przy mechanicznej i chemicznej walce miałam problem z odradzaniem się w zwiększonej ilości a przy krewetkach nie dało się karmić LPSów ani niefoto bo krewetki, nawet wcześniej karmione, wypruwały im wnętrzności :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.11.2017 o 13:19, waldek123blau napisał:

Tępienie aiptasi preparatami moim skromnym zdaniem mija się z celem. Zawsze po takich zabiegach miałem jeszcze większy wysyp tego paskudztwa. Tylko gdy będziesz mieć w zbiorniku smakosza tej różyczki plaga ustąpi.

Spróbuj dokupić jeszcze z 2 sztuki krewetek.

To jest racja - u mnie to samo.

D

Dnia 21.11.2017 o 13:31, akarka napisał:

Potwierdzam słowa Tamary: na zoasy, delikatne koralowce i LPSy od teraz tylko berghia. Przerabiałam kwasek cytrynowy, kalkwasser, aiptasiol, krewetki (2 gatunki) ale najlepsza jest berghia. Nie jest to predator, który w ciągu nocy opierdzieli kilkanaście aiptazji ale powolutku, stopniowo będą znikać i co ważne, nie będą powodować żadnych skutków ubocznych. Przy mechanicznej i chemicznej walce miałam problem z odradzaniem się w zwiększonej ilości a przy krewetkach nie dało się karmić LPSów ani niefoto bo krewetki, nawet wcześniej karmione, wypruwały im wnętrzności :unsure:

Racja....to samo u mnie

 


ttttttttooooooooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei przetestowałem ślimaki berghia i u mnie były tylko pokarmem dla wargacza. Sam widziałem jak doktorek wyjadał je po kolei.

Edytowane przez waldek123blau (wyświetl historię edycji)

 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

u mnie (akwa 240l) na Aptasie zastosowałem Brzydala, pięknie pozbył się ze 100 aptasi i od tej pory nie zauważyłem ani jednej nowej. Niestety Zoa też ma pod kontrolą :( 

Nie ma sumpa aby tam trzymać brzydala. Niestety coś za coś.   


7432b41ad40f1789a6bf166a86a71b0eu1254a1102.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwa brzydale. Każdy wylądował na ok 2 tygodnie w kominie pełnym aptasi - bez dodatkowego karmienia, Każdy pięknie zjadał aptasie. Korali nie ruszał żaden. Nie wiem może miałem szczęście - ale brzydal to już nie taki wydatek, żeby nie spróbować. Z drugiej strony aptasia to też nie tragedia. Chyba, że zaczyna się jej populacja drastycznie rozrastać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ostatecznie użyłem Joe's Juice, od tygodnia brak róż, przynajmniej tych dużych. Profilaktycznie dzień po zrobiłem podmianę 10% (i tak już była pora)

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o kleju do korali / Kropelce? wiem, że pomaga na ślimaki osiadłe. Próbował ktoś na aiptasie?

Właśnie zauważyłam jedno cholerstwo na "pieńku" caulastrei i drobna załamka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropelką w żelu możesz zakleić aiptasie jak jest w jakimś zagłębieniu przyklejając mały kawałek skały, kamyczek. Ja tak kiedyś zrobiłem. Jak masz na pieńku caulastrea to wyjmij korala z akwarium, zeskrob delikatnie aiptasie, opłucz korala wodą z akwarium nad miską, zlewem i spowrotem do akwarium. Tak zeskrobywałem z podstawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co krewetki wundermanni załatwiły sprawę 8-) już na drugi dzień po ich wpuszczeniu pieniek Cauli był czysty. Wprawdzie wyłazi trzecia aiptasia - z innej strony, ale sądzę, że i z nią sobie poradzą. (a przy okazji są piękne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Po kilku tygodniach powiem jedno Joes Juice u mnie nie zadziałał, róże wyszły w tych samych miejscach:/

Najgorsze, że drażnią korale a w zasadzie zoa, które reagują znikiem:/ Może czas na powrót naturalnych wrogów jak brzydal czy krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup krewetki. Ja mam z nimi pozytywne doświadczenie. Poprzednio miałem lysmata kuekenthali i wytępiła aiptasie do zera i przez ponad rok od odejścia krewetki aiptasi nadal nie było, aż kupiłem nowe szczepki korali z którymi przyszła ponownie. Teraz mam lysmata boggessi i mogę powiedzieć, że też jest skuteczna. Pierwszego dnia zjadła jedną, a wczoraj widziałem jak coś skubie w miejscu w którym rosła jedna z aiptasi. Dziś żadnych z mniejszych aiptasi nie widać, została jedna duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ze aiptasie są na skalę z zoa może mieć wpływ na szybkie znikanie zoa. Kupiłem cała skalę z zoa i są na niej jakieś 4 aiptasie. Dopiero teraz ślimaki mi je zjadły ale nie wiem czy zoa się podniosą???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, maciej01 napisał:

Kup krewetki. Ja mam z nimi pozytywne doświadczenie. Poprzednio miałem lysmata kuekenthali i wytępiła aiptasie do zera i przez ponad rok od odejścia krewetki aiptasi nadal nie było, aż kupiłem nowe szczepki korali z którymi przyszła ponownie. Teraz mam lysmata boggessi i mogę powiedzieć, że też jest skuteczna. Pierwszego dnia zjadła jedną, a wczoraj widziałem jak coś skubie w miejscu w którym rosła jedna z aiptasi. Dziś żadnych z mniejszych aiptasi nie widać, została jedna duża.

Właśnie u mnie krewetki znikają:/ miałem 4 od Konrada i krewetek nie ma a aiptasie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz jakiegoś kilera na te krewetki jakiś krab, inne krewetki? Jak kupisz brzydala to zoa też może zniknąć, bo je zje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

z krewetek mam tylko czyszczącą, do tego 2 blazny i garbika więcej zwierzaków brak. Oczywiście są wieloszczety itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to czyszcząca mogła im pomóc odejść na wieczną rafę, lub jak przechodziły wylinkę to wieloszczety pomogły. Jak dobrze pamiętam to ktoś kiedyś pisał, że właśnie czyszcząca była agresywna do jakiejś krewetki na aiptasie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem czy ktoś to może jeszcze potwierdzić w takim wypadku zostałaby sprzedaż krewetki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zanim podejmiesz decyzję o sprzedaży krewetki czyszczącej to załóż nowy temat z pytaniem jak to jest z krewetkami czyszczącymi i tymi na aiptasie, czy się dogadują, nie są do siebie agresywne. W tym temacie to myślę, że będzie trochę trudno z odpowiedzią. Jak napisałem wcześniej, że "jak dobrze pamiętam" ale może źle pamiętam. To może lepiej się upewnić jakie doświadczenia mają inni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba podobny przypadek. Mam 4 debeliusy, 2 czyszczące. Zakupiłem już ok 20 krewetek "wundermani" w tym ostatnio trzy takie 5-8 cm. W ciągu tygodnia niestety wszystkie znikły. całe pozostałe życie wygląda kwitnąco, nie mam żadnych ryb jedzących krewetki, szczególnie tej wielkości jak ostatnie (bo wcześniej kupowałem takie 1,5-2 cm). 

Edytowane przez Przemek79 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Przemek79 napisał:

Ja mam chyba podobny przypadek. Mam 4 debeliusy, 2 czyszczące. Zakupiłem już ok 20 krewetek czyszczących w tym ostatnio trzy takie 5-8 cm. W ciągu tygodnia niestety wszystkie znikły. całe pozostałe życie wygląda kwitnąco, nie mam żadnych ryb jedzących krewetki, szczególnie tej wielkości jak ostatnie (bo wcześniej kupowałem takie 1,5-2 cm). 

Tutaj nie rozumiem, masz dwie czyszczące, dokupiłeś jeszcze czyszczących i znikają.  Podaj nazwy tych krewetek to może coś się ustali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Tutaj nie rozumiem, masz dwie czyszczące, dokupiłeś jeszcze czyszczących i znikają.  Podaj nazwy tych krewetek to może coś się ustali.

sorry już edytuję ;) oczywiście kupiłem wundermani ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Przemek79 napisał:

sorry już edytuję ;) oczywiście kupiłem wundermani ;)

A jesteś w 100% pewien że to ta krewetka? ;) bo chętnie bym kupił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.