Skocz do zawartości
mufti

Aqua Reef Meter w nowej odsłonie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tak tylko anonsuję powrót na forum po wielu problemach zdrowotnych. Wygrałem walkę z nowotworem i jestem teraz silniejszy!

Uprzejmie zwracam uwagę na nową odsłonę komputera ARM. Tym razem jest to konstrukcja dopracowana porządnie. Galwaniczna separacja wejść pomiarowych, bezprzewodowe zasilanie. A co to takiego? A to, że listwa zasilająca 230V jest sterowana radiowo. Nie ma kabla pomiędzy komputerem ARM, a listwą. Zasięg 100m w obiekcie zamkniętym :)

Zajęło mi to ładnych parę miesięcy, zanim dopracowałem porządnie urządzenie i opracowałem nowe rozwiązania. Gdyby nie kłopoty ze zdrowiem i wielki pech z tym związany, byłoby szybciej i prościej.

W nowej konstrukcji tym razem nie ma "przypadkowych wyłączeń" wyjść zasilających. Pomiary pH czy ORP nie mają prawa "skakać" z uwagi na pełną izolację wejść. Czyli jak przystało na "profeskę" :) No i czujnik temperatury wpinany na złączu Jack.

Zasilanie w listwie obsługiwane jest triakami, czyli bezgłośnie. Do 200W na każde z 6 gniazd 230V.

arm_b15.jpg

 

 


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje za sile walki.

szczerze mówiąc zastanawiałem się wcześniej nad poprzednimi wersjami, by kupić, ale brak info na ten temat. Można bylo wygrzebać 

co do arm czy jesteś powiedzieć coś więcej o tej nowej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję :) Miło słyszeć. 

 

Co do ARM (czy to jeszcze AMR :) ?) - pojechałeś "grubo" - rozwiązałeś jego największe bolączki i wprowadziłeś konkurencyjne rozwiązanie za jednym zamachem. Jestem pod wrażeniem.  Temperatura dalej na analogu, czy już na DS?


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dużo zdrowia.

 

Czy ten komputer naprawdę mierzy wszystkie te parametry:

NO3-PO4-Ca-Mg-KH - Computer
Continuous measurement of few additional parameters like NO3, PO4, Ca, Mg, KH on salt and fresh water.

 

Bo to chyba jedyne takie urządzenie na świecie. Albo czegoś gdzieś nie doczytałem.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mufti, życzę zdrowia i gratuluję wygranej walki:D Ciesze się że rozwijasz projekt, myślę, że w nowym akwarium wymienię obecny komputer na ARM.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Gratuluję powrotu do zdrowia! 

Sprzęcik bardzo fajny i jeżeli rzeczywiście mierzy wskazane parametry, ma super rozwiązania no to bomba i sukces murowany czego Ci życzę nie tylko w kraju ale i zagranicą. Już tym że wróciłeś z takim produktem na forum to wielka reklama ;)

Zaczynam zbierać złotówki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś kto już używa nowej wersji ARM?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja używam nie wiem czy nowej ale z listwą bezprzewodową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, abzol napisał:

Cześć ja używam nie wiem czy nowej ale z listwą bezprzewodową

Czy faktycznie jest tak jak pisze Wojtek, że już jest wszystko OK i nie ma nieprzewidzianych restartów?

Czy masz jakieś zastrzeżenia co do swojego urządzenia?

Co masz obecnie podłączone do ARM i z czego korzystasz?


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie chce się jeszcze wstrzymać z oceną muszę go jeszcze potestować .Dam znać mam go jakiś miesiąc.Podłaczone oświetlenie refugium, grzałka, Wentylator, reaktor wapnia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa
8 minut temu, abzol napisał:

Narazie chce się jeszcze wstrzymać z oceną muszę go jeszcze potestować .Dam znać mam go jakiś miesiąc.Podłaczone oświetlenie refugium, grzałka, Wentylator, reaktor wapnia.

 

 

A mierzysz NO3, Mg, Ca....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A mierzysz NO3, Mg, Ca....?
ARM chyba nie mierzy dopiero ARX

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


 

Akwarium: 540 L + 100 L sump

Cyrkulacja: 2x Glamorca GP-03

Obieg: Jebao DCP10000

Odpieniacz: Twistman OB-200-EXT

Oświetlenie: 4 x Maxspect Mazarra P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lebcio ma rację dopiero arx mierzy te parametry ale nie wiem czy to jest miarodajne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, 

jak jest z serwisem tego urządzenia ? Czy jest jakaś gwarancja ? 

Z tego co czytałem na stronie urządzenie fajnie się prezentuje i wychodzi dużo taniej nic IKS. 

Zmartwił mnie jedynie fakt, tematu na forum, ze są problemu z kontaktem ze sprzedającym a to właśnie bardzo istotna sprawa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie z opisem komputerów ARM i ARX zamieściłem w dziale Open Source (Otwarty Kod - w PL) przykładowe procedury zapisu i odczytu danych z komputerów ARM i ARX. Po prawej stronie widoku jest też link do prostego darmowego programu ModbusMat, za pomocą którego można np. w prosty sposób "rozmawiać" z komputerem ARM poprzez USB lub Bluetooth z poziomu PC.

Na podstawie tej "rozmowy" można samodzielnie pisać oprogramowanie w dowolnym języku. Przyjęty protokół - MODBUS - jest uniwersalnym protokołem transmisji danych stosowanym w automatyce.

Tak samo wymienia się dane z ARX poprzez sieć LAN, używając połączenia Socket w protokole TCP - nasłuch na porcie 5050.

W niedalekiej przyszłości zamieszczona będzie mapa pamięci obu komputerów - można będzie w pełni oprogramować sobie komputery w dowolnym środowisku i w dowolnym kierunku (pełna obsługa adresowania komputerów - zapis <=> odczyt).

Zachęcam do programowania. Służę pomocą nie tylko nowym zaciekawionym, ale też starszym stażem użytkownikom komputerów ARM i ARX. Bowiem starsze wersje też są obsługiwane w tym samym protokole transmisji :)

 

Mam nadzieję, że temat nie będzie zamknięty - chodź wygląda to na promowanie produktu - istotą jest przekazanie informacji, że coś takiego istnieje, jak nowy ARM i ARX i że można samodzielnie dużo zrobić koło tego DIY.

Obudowy są drukowane w 3D - za chwil parę będzie opublikowany link do plików STL obu komputerów. Kto więc dysponuje drukarką 3D, może sobie sam wydrukować obudowę w dowolnym kolorze :)

 

pozdrawiam

Wojtek

 


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, gdzie można to kupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam - wszelkie pytania i wątpliwości proszę kierować na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.