Skocz do zawartości
dla syna

Spsy poziom kh

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Ura napisał:

A jaki masz ten Cheato reaktor ten od JM? czy spada też samo No3 jak się ma braki w Po4 ? czy musi być równo. Ciekawa opcja, no nic trzeba więcej dać jedzenia rybom ale i tak jak masz obsadę SPS to raczej nie będzie problemów, ludzie mają systemy ULNS i acry daja radę monitpory też i inne SPS 

Sam zrobiłem reaktor. Myślałem że to nic nie pomoże, a tu boooom i zero w zbiorniku. Wyszedł mnie ok 280 zł z wężami i pompą. Oświetlenie miałem aquaela jeszcze ze słodkiego. 

W godzinę go uruchomiłem. 

To kupiłem za 160zl i do tego pompę za 60zl http://krewetki.org/forum/viewtopic.php?f=23&t=6841

Odpowiednik z JM pomiędzy 623 a 723 zeta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wygląda toto solidnie - trochę bał bym się wycieków wody, ale można by fajny filtr zrobić na pochłaniacz Co2 wapno sodowane z tego słoika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa w obiegu zamkniętym. W 5 minut jestem w stanie wymienić wkład i uruchomić ponownie. Puki co nic nie cieknie. Mam go 3 miesiące. 

Wszystkie złącza są na oringach łącznie w wiekiem twist off. 

Jeden warunek to usunięcie z niego tych chińskich złączek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2017 o 19:57, szutarek78 napisał:

. Wartość  powyżej 8dkh ogranicza rozwój bakterio planktonu w akwarium. Jest on  głównym pożywieniem większości SPS.

Znam zbiorniki prowadzone na soli Red Sea Coral Pro gdzie kh pod 13 podchodzi i Acry przepięknie rosną. Mógłby kolega podać jakiś link do artykułu gdzie zdobył te informacje??? Bo jak by tak było to podawanie bakterii do zbiorników gdzie jest wysokie kh było by bez sensu, albo należało by podawać ich znacznie więcej niż zaleca producent.

Edytowane przez centka (wyświetl historię edycji)

fb68ced9b723c904dcbdb3c160e7c3c3u1421a1274.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, centka napisał:

Znam zbiorniki prowadzone na soli Red Sea Coral Pro gdzie kh pod 13 podchodzi i Acry przepięknie rosną. Mógłby kolega podać jakiś link do artykułu gdzie zdobył te informacje??? Bo jak by tak było to podawanie bakterii do zbiorników gdzie jest wysokie kh było by bez sensu, albo należało by podawać ich znacznie więcej niż zaleca producent.

To że sól ma takie wysokie kh nie oznacza że w zbiorniku też jest takie. Nie wyobrażam sobie pięknych acropor w zbiorniku w którym trzymane jest stale kh powyżej 9dkh. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, spsy w kh powyżej 9 w ogóle jest ciężko utrzymać na dłuższą metę. Najlepiej dla nich to ok 7 kh. O 13 nawet nie wspomnę bo u mnie przy takim kh padały jak muchy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba malo na oczy widzieliscie bo znalem I znam baniaki gdzie KH jest 11 I 13 a acropory jak I ich kolory maja sie swietnie.

Przez pewien czas mialem tez u siebie Kh 10 I jakos tragedii nie bylo.

Kluczem jest STABILNY parametr. Tyle sie o tym pisze/mowi a szuka sie dna tam gdzie go nie ma :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dzym napisał:

Chyba malo na oczy widzieliscie bo znalem I znam baniaki gdzie KH jest 11 I 13 a acropory jak I ich kolory maja sie swietnie.

Przez pewien czas mialem tez u siebie Kh 10 I jakos tragedii nie bylo.

Kluczem jest STABILNY parametr. Tyle sie o tym pisze/mowi a szuka sie dna tam gdzie go nie ma :)

Ja kh 12 miałem przez 8 miesięcy bez wahnięć i lipa. Potem juz nie potrafiłem tego kh utrzymać. Żaden  sps nie przeżył. A jaką metodą prowadzone zbiorniki? Na zeo czy inaczej? Jakieś szczegóły znasz? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam. Brakt metody, obserwacja zbiornika I wiedza wlasciciela w tym co robi I nie lanie wszystkiego co producent zaleca "bo bedzie roslo". Sol tez bez znaczenia byle byla w promocji :)

Ps. Nie ma zlotego srodka ze przy takim Kh bedzie rosli a takim nie.

 


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś epizod z solą Red sea pro, wówczas KH miałem na poziomie 10. Nie jest to poziom gdzie acry padają. Warunkiem jest jednak podawanie aminokwasów. Na chwilę obecną preferuje jednak KH na poziomie 7.7


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, pinki napisał:

Miałem kiedyś epizod z solą Red sea pro, wówczas KH miałem na poziomie 10. Nie jest to poziom gdzie acry padają. Warunkiem jest jednak podawanie aminokwasów. Na chwilę obecną preferuje jednak KH na poziomie 7.7

Czyli przy kh9 mam dodawać amino? Po4 i no3 mam na poziomie zera. Daje  tylko coral vitalizer. W zbiorniku mam tylko jedną montipore, euphyllie i zoa. Podmiany na TM pro reef 5% co 10 dni 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, dla syna napisał:

Czyli przy kh9 mam dodawać amino? Po4 i no3 mam na poziomie zera. Daje  tylko coral vitalizer. W zbiorniku mam tylko jedną montipore, euphyllie i zoa. Podmiany na TM pro reef 5% co 10 dni 

Z czystym sumieniem mogę ci polecić 

Amino acid concentrate. Efekty widoczne już po 2-3 dawkach. Lps-y napompowane na maxa. Sps-y też wywalają tipy. Zasada jest taka że jak masz wysokie KH to podajesz amino bo się w sps palą tipy. Ja stosuje ten preparat cały czas i nie zamierzam z niego zrezygnować.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pinki napisał:

Z czystym sumieniem mogę ci polecić 

Amino acid concentrate. Efekty widoczne już po 2-3 dawkach. Lps-y napompowane na maxa. Sps-y też wywalają tipy. Zasada jest taka że jak masz wysokie KH to podajesz amino bo się w sps palą tipy. Ja stosuje ten preparat cały czas i nie zamierzam z niego zrezygnować.

To nie wiem czy to ma znaczenie ale planuje w takim razie kupic amino mix z aquaforest. W niedługim czasie zacznę stosować ballinga z aquaforest i chciałbym podawać graty od jednego producenta. Oczywiście z wyjątkiem soli gdyż zabijam kh solą z TM pro reef z najniższym kh na naszym rynku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amino z AF też jest spoko, stosowałem i dawało radę. Jednak ten z kz moim skromnym zdaniem wymiata.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem na próbę wczoraj dwie acry. Zielona zastartowała natychmiast po wklejeniu, natomiast niebieska śliniła się cała dobę. Dopiero teraz widać, że zaczyna "oddychać" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś powiedział wcześniej że wsadzasz acry to bym powiedział żebyś kupił sobie Acroglow , ułatwia życie acrom.


acee4e0f3e82859a8ba176830428e15au882a770.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, pinki napisał:

Jak byś powiedział wcześniej że wsadzasz acry to bym powiedział żebyś kupił sobie Acroglow , ułatwia życie acrom.

Hehe gdybym to wiedział. Narazie fachowcy mówią, żebym nic nie ruszał z dodatkami przez dwa tygodnie i tylko utrzymywał ca, kh, mg na stałym poziomie. Potem mogę zacząć lekko ale to lekko kombinować. Dziś zmierzyłem no3-0 colombo po4-0,02 mała hanka. Jutro podmiana solanki 10% wiec pomiar ca, kh, mg będzie wykonany przed podmianą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.