Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
34 minuty temu, kanio10 napisał:

Zbiornik na nowo wystartowany A Ty wpuszczasz do niego ryby?

skoro zrobił testy wody ... ale czyżby zapominał się pochwalić ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega @kanio10 chyba z nudów wskoczył do mojego tematu i stwierdził, że trochę pomarudzi na autora :)

Zapytaj najpierw jak akwarium ruszyło a dopiero później wyciągaj wnioski. Jeśli już chcesz wiedzieć to restart akwarium powstał na zasadzie podzielenia dużego zbiornika. Skała, woda przełożona i przelana. Po około dwóch tygodniach testy pozwoliły na wpuszczenie jednej ryby. Rybka ma się dobrze :) miło że się martwisz. Jeśli uważasz, że film bakteryjny, o który zapytałem jest efektem mojego błędu to oczywiście słucham porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym prosić o radę. 

Wydaje mi się że moja bądź co bądź biedna obsada trochę gorzej się czuje. Wcześniej kiedy miałem wyraźnie wykrywalne no3, nawet w okolicach 25 lps lepiej się pompowały. Sps też jakoś fajniej wyglądały. No ale chcąc zbić no3 lałem vsv i zjechałem do zera. Przestałem lać i zauważyłem że korale słabiej wyglądają :/ 

Moje parametry:

No3 - 0
Kh - 7,8
Ca - 310 (leje ballinga po 4 ml rano i wieczorem )
Po4 - 0
PH - 8

Czyżby woda zrobiła się jałowa? 

Edytowane przez infern1ty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, infern1ty napisał:

Witam, chciałbym prosić o radę. 

Wydaje mi się że moja bądź co bądź biedna obsada trochę gorzej się czuje. Wcześniej kiedy miałem wyraźnie wykrywalne no3, nawet w okolicach 25 lps lepiej się pompowały. Sps też jakoś fajniej wyglądały. No ale chcąc zbić no3 lałem vsv i zjechałem do zera. Przestałem lać i zauważyłem że korale słabiej wyglądają :/ 

Moje parametry:

No3 - 0
Kh - 7,8
Ca - 310 (leje ballinga po 4 ml rano i wieczorem )
Po4 - 0
PH - 8

Czyżby woda zrobiła się jałowa? 

Może gloduja???  Dokarmiasz jakoś?? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leje tylko amino acid (jak dobrze pamiętam nazwę). Też o tym myślę że może są głodne poprostu :(

Jutro rano będę miał pokarm to zobaczymy 

Edytowane przez infern1ty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to nie pomyłka pisarska to sam sobie odpowiedziałeś - CA - za nisko !.  Przy okazji warto zweryfikować również Mg. Może czas już na pompę dozującą ? Po "złapaniu" minimalnych wymienionych wartości odczekaj 2 tygodnie i dopiero wtedy EWENTUALNIE  wprowadz inna zmianę np dodatkowe karmienie.

 Chociaż z drugiej strony nie znalazłem aktualnego zdjęcia i nie wiem czy występuję konieczność karmienia..jesteśmy tak chętni do pomagania systemowi, że mu szkodzimy ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, infern1ty napisał:

Leje tylko amino acid (jak dobrze pamiętam nazwę). Też o tym myślę że może są głodne poprostu :(

Jutro rano będę miał pokarm to zobaczymy 

Od kilku miesięcy leje krople pokarmu z AF i widzę mega różnice.  Koralowce napompowane jak nigdy,  widoczne przyrosty :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Arturro napisał:

Jeśli to nie pomyłka pisarska to sam sobie odpowiedziałeś - CA - za nisko !.  Przy okazji warto zweryfikować również Mg. Może czas już na pompę dozującą ? Po "złapaniu" minimalnych wymienionych wartości odczekaj 2 tygodnie i dopiero wtedy EWENTUALNIE  wprowadz inna zmianę np dodatkowe karmienie.

 Chociaż z drugiej strony nie znalazłem aktualnego zdjęcia i nie wiem czy występuję konieczność karmienia..jesteśmy tak chętni do pomagania systemowi, że mu szkodzimy ;)

 

Tak Ca jest za nisko dlatego leje już po 4 ml, wcześniej lałem 2 ml. Wiem że zdjęcia by się przydały ale jestem w pracy. Jak tylko będę mógł to wrzucę. 

 

Edit 

Znalazłem foto w telefonie robione około 3 dni temu. Nie ma zbliżen na korale bo nie po to były robione ale lepsze niż nic 

727c32c824f92ef1med.jpg0ab042ef801001c9med.jpg

72d7096150740948med.jpg

Edytowane przez infern1ty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może testy masz nieaktualne... Coś niskie to ca, ja przez nieaktualne testy rozjechałem zbiornik

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo niskie. Test na Ca Colombo, kupiłem z miesiąc temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) od tygodnia posiadam euphyllie. Wydaje mi się że trzyma się całkiem ok (proszę o ocenę). Od początku na jednej stronie ma jakby odkrywający się fragment. Było tak od chwili zakupu ale nazwijmy to podział postępuje. Czy to objaw problemu czy tak może się dziać? 

e86df064cd097ebemed.jpg

3e1dd187e9050616med.jpg

Ciężko zrobić zdjęcie tego miejsca więc zaznaczyłem mniej więcej gdzie się odrywa. 

Edytowane przez infern1ty (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.