Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Aktualizacja, doszła jeszcze jedna skała :ef6dc096421cdc0bmed.jpg

Pytanie, 

Skała pokryta jest jakimiś glonami i czymś czarnym, jakby resztką glonu. Ogólnie wyleciało z niej sporo syfu. Czy powinienem ją wyczyścić przed włożeniem do zbiornika? 

ffda7514c4cb8b14med.jpg

6d1596a111cb11cfmed.jpg

Druga sprawa to zapach wody. Wyraźnie zmienił się po włożeniu tej skały. Trudno go opisać bo nie jest to zapach zgnilizny ani innego szamba. Coś w stylu brzegu jeziora :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz ten kawałek skały? Można wyszorować z tego glonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2017 o 16:59, kasiazUK napisał:

Zaskocze cie kolego. Wystartowalam 18 dni temu na suchej skale, suchym piasku i nowej solance. U mnie juz koncowka dojrzewania. Odpowiednie bakterie i „krewetkowy” start i smiga jak talala 

Jakie bakterie dodałeś bo ja wczoraj zalalem sucha skalę i czekam ale chciałbym to trochę przyspieszyć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, maciej01 napisał:

Skąd masz ten kawałek skały? Można wyszorować z tego glonu.

Z erybka.pl 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12/19/2017 o 17:59, kasiazUK napisał:

Zaskocze cie kolego. Wystartowalam 18 dni temu na suchej skale, suchym piasku i nowej solance. U mnie juz koncowka dojrzewania. Odpowiednie bakterie i „krewetkowy” start i smiga jak talala 

Że też ja takiej metody nie zastosowalam:-)w 18 dni mega dojrzały zbiornik cud natury :-)

Rozumię że zamknął sie cykl azotowy po wlaniu odpowiednich bakteri dostepnych w Anglii i wiem o ktorych mowa,ale ze jest zbiornik dojrzały.Kasiu wybacz ale jakoś  to do mnie nie przemawia.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

Że też ja takiej metody nie zastosowalam:-)w 18 dni mega dojrzały zbiornik cud natury :-)

Rozumię że zamknął sie cykl azotowy po wlaniu odpowiednich bakteri dostepnych w Anglii i wiem o ktorych mowa,ale ze jest zbiornik dojrzały.Kasiu wybacz ale jakoś  to do mnie nie przemawia.

Poleć jakieś dobre bakterie na początek, 

Słyszałem o. Atm Colony, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startowalam  "metoda tradycyjna"tez na suchej skale i 2/3 wody z działającego zbiornika,przez miesiąc lalam to 

Microbe-Lift Special Blend 

Obecnie stosuje AF 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

Ja startowalam  "metoda tradycyjna"tez na suchej skale i 2/3 wody z działającego zbiornika,przez miesiąc lalam to 

Microbe-Lift Special Blend 

Obecnie stosuje AF 

2/3 od razu dałaś i potem tylko microbe? 

We wtorek jadę do znajomej po. Wodę. 25 litrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2/3 było solanki z działającego zbiornika a 1/3 świeżej solanki.

Dokladnie Special blend zgodnie z instrukcja, uważaj strasznie śmierdzą hehe:-) po chyba 30-40 dniach do dzis stosuję juz AF probiotyczne.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, @Beti napisał:

2/3 było solanki z działającego zbiornika a 1/3 świeżej solanki.

Dokladnie Special blend zgodnie z instrukcja, uważaj strasznie śmierdzą hehe:-) po chyba 30-40 dniach do dzis stosuję juz AF probiotyczne.

A po ilu dniach od startu dałaś pierwsze życie? 

I czy robiłaś testy sama jakieś na początku (jeśli tak to jakie kupić) czy w sklepie ci robili 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekipa czyszczaca byla po okolo 1.5miesiaca od zalania ,pierwsze korale po 2miesiacach same miekkie, po 3 mies pierwsze LPS

Testy kupilam swoje colombo, ale na pewno warto sprawdzic 

Nh3/Nh4

No2

No3

Po4

Zasolenie u mnie to 1.024 na dzis.

Kh,ca,mg ale to tez wazne testy ale uwazam ze na poczatek to powyżej. Jak masz blisko sklep lub znajomego to moze oni niech Ci zrobia,chcąc kupic tyle testów na raz wydasz majatek;-)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, @Beti napisał:

Ekipa czyszczaca byla po okolo 1.5miesiaca od zalania ,pierwsze korale po 2miesiacach same miekkie, po 3 mies pierwsze LPS

Testy kupilam swoje colombo, ale na pewno warto sprawdzic 

Nh3/Nh4

No2

No3

Po4

Zasolenie u mnie to 1.024 na dzis.

Kh,ca,mg ale to tez wazne testy ale uwazam ze na poczatek to powyżej. Jak masz blisko sklep lub znajomego to moze oni niech Ci zrobia,chcąc kupic tyle testów na raz wydasz majatek;-)

No zapraszał mnie jeden typ na testy więc tak zrobię, a. Ryby jakies masz? Ponoć po atm Colony można od razu wpuszczać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, GoGo napisał:

No zapraszał mnie jeden typ na testy więc tak zrobię, a. Ryby jakies masz? Ponoć po atm Colony można od razu wpuszczać 

Zerknij jeśli  będziesz zainteresowany;-) parę szt mam;-)

Edit:Nie stosowalam tych bakteri ale słyszałam o nich,na pewno przed wpuszczeniem życia zrób testy musi sie zamknąć cykl azotowy.

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, @Beti napisał:

Że też ja takiej metody nie zastosowalam:-)w 18 dni mega dojrzały zbiornik cud natury :-)

Rozumię że zamknął sie cykl azotowy po wlaniu odpowiednich bakteri dostepnych w Anglii i wiem o ktorych mowa,ale ze jest zbiornik dojrzały.Kasiu wybacz ale jakoś  to do mnie nie przemawia.

Pewnie myślisz o ATM clony? I tu się mylisz, na początku były bakterie Seachem stability, a potem Aquaforest no i do tego martwa krewetka. Tu masz temat Kasi 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z opoznieniem ale odpowiadam. Nie startowalam na tym „cudzie natury” typu ATM Colony aniinnych starterach jednodniowych bo w to nie wierze. Jakby komus sie zachcialo zajrzec do mojego wpisu to jest opisane co uzywalam i w jakich ilosciach. Wpuscilam 2 korale dosyc cporych rozmiarow prawie 3 tyg temu, a do tej pory maja sie wspaniale i nawet Rhodactis z 6 zmienil sie w 8 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie, nastąpiło kilka zmian i można uznać,że to co było wyżej jest już mało aktualne. Popełniłem kilka błędów na starcie i zrobiłem restart. Stan aktualny zbiornika to:

e47eef9f80d7b39cmed.jpg

a64caa36ddd9a1b2med.jpg

30a0ab03946ba489med.jpg

57743eec69c78ffamed.jpg

44d3c20966957801med.jpg

cb2b4feb5b20ac45med.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wymienić błędy jakie zrobiłeś? Ja właśnie zaczynam to może unijne ich od razu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po włożeniu trzeciego kawałka skały, który zamówiłem wysyłkowo woda zaczęła tak okrutnie śmierdziec, że nie dało się wytrzymać. Myślę, że życie, które w niej było padło w transporcie i cały gnijacy syf oddała do wody. Wylałem wszystko i zacząłem od nowa. Woda 100 % z działającego zbiornika. Z tego samego akwarium 5kg żywej skały. Po kilku dniach testy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2018 o 14:33, infern1ty napisał:

Po włożeniu trzeciego kawałka skały, który zamówiłem wysyłkowo woda zaczęła tak okrutnie śmierdziec, że nie dało się wytrzymać. Myślę, że życie, które w niej było padło w transporcie i cały gnijacy syf oddała do wody. Wylałem wszystko i zacząłem od nowa. Woda 100 % z działającego zbiornika. Z tego samego akwarium 5kg żywej skały. Po kilku dniach testy. 

a gdzie zamawiales skałę,  że taka lipa??. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mogła być też moja wina, może powinienem tę skałę jakoś opłukać albo wymoczyc w innym zbiorniku a nie siup do akwarium. Nie ma co doszukiwać się winy w sklepie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tafli zbiera mi się film bakteryjny. Prześwit jest w miejscu gdzie filtr rusza wodą i tam gdzie jest ustawiony falownik. Nie jest to jakieś grube i widoczne tylko od dołu pod światło. Czy jest sens użyć jakiegoś małego SKIMMERa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens jest, kiedyś też miałem taki problem i skimmer dał radę, jak w załącznikub253d6609c0d963f287c89b10f4b574f.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


692b50a4e6a72ca94ed90f2c93d802f4u1300a1141.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy taki skimmer da radę w 64 litrach? 

80l pojemność 

60l na godzinę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.