Skocz do zawartości
Bombi

chińka led 160watt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam okazje kupic lampę chińską LED 160watt za około 400zł. Czy opłaca się ją zakupić za taka cenę. Lampa jest używana 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550 na ebayu nowki kosztują ze sterowaniwm wifi , tak więc 400 trochę dużo jak na dwuletnią


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile nalezy wołać ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

tej lampy wogole nie oplaca sie kupic. wszystkie diody do wylutowania. lampa dziala tylko on/off a zeby zrobic swity zasilacze do wymiany i sciezki do przerobienia. Zostaje z niej tylko obudowa. nawet radiator trzeba zamowic w w fabrycznej lampie jest  tylko cienka blacha. Lampa 160w tak na prawde daje mniej niz 90w. do tego widmo kompletnie bezuzyteczne dla korali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 4 x24  jakiegoś kompakta.na świetlówki nie wydasz fartuny, a i sama lampa też do chwycenia za grosze. A i barwa światła odrazu ładniejsza. 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głębokośc zbiornika około 50 cm. Reszta wymiarów podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

zeby zaoszczedzic to diy samodzielnie. troche taniej niz w sklepie zloza i oddadza gotowa chlopaki z forum. a w sklepie trzeba  szukac i czytac a najlepiej cos wybrac i zapytac na forum o opinie.

na te chinke sam sie naciolem. padaly mi wszystkie korale. dopiero jak wlozylem stara spartanska  diy na royalblue n9we szczepki zaczely odrzywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Stefan85 napisał:

tej lampy wogole nie oplaca sie kupic. wszystkie diody do wylutowania. lampa dziala tylko on/off a zeby zrobic swity zasilacze do wymiany i sciezki do przerobienia. Zostaje z niej tylko obudowa. nawet radiator trzeba zamowic w w fabrycznej lampie jest  tylko cienka blacha. Lampa 160w tak na prawde daje mniej niz 90w. do tego widmo kompletnie bezuzyteczne dla korali.

Najnowsze wersje są 3 kanałowe z oświetleniem nocnym, sterownie wifi, wschody zachody można ustawić dedykowaną apką Prawdą jest ze białe ciepłe diody najlepiej przelutować


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
51 minut temu, Bombi napisał:

 chińską LED 160watt

te 160W (tak na marginesie) to w sumie liczona moc ledów a nie faktyczna moc z jaka lampa świeci / zużywa prąd - jak lampa "weźmie" 120W to max - wystarczy sprawdzić watomierzem ...

ledy po prostu nie są wysterowane na MAX bo lampa by sie przegrzała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, benua napisał:

Najnowsze wersje są 3 kanałowe z oświetleniem nocnym, sterownie wifi, wschody zachody można ustawić dedykowaną apką Prawdą jest ze białe ciepłe diody najlepiej przelutować

niebieskie tez. lampa jest na zwyklych blue a koralom potrzeba royal blue. niby nie wielka roznica ale od rodzaju zalezy dlugosc fali a wiec fotosynteza zooksanteli i zycie/ezrost korali.

 

optycznie tez royal  a zwykle blue roznica jest jak dla mnie ogromna.

Edytowane przez Gość (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białe ciepłe  można zastąpić Royalblue. Ja tak zrobiłem.


Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zmienic zbiornik na tradycyjne 112l czy 4x24watt starczy do tego akwa?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
55 minut temu, benua napisał:

Białe ciepłe  można zastąpić Royalblue. Ja tak zrobiłem.

ludzkie oko nie odbiera niebieskiego jako mocnego swiatla. skutek jest taki ze źrenica nie reaguje wiec swiatlo pelna moca wali w receptory i je uszkadza. na poczatku po dluzszej chwili ogladania akwarium bedzie cie bolec glowa potem zaczniesz widziec coraz gorzej. dla wlasnego dobra doloz bialy kanal. albo pogodz sie z tym ze za kilka lat bedziesz przeklinal to hobby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsze słyszę, ale wiadomo, że oko jest przystpspwane do pełnego widma- światła słonecznego, dlatego najprzyjemniejsza barwa dla oka to 2700-4000K ale o uszkadzaniu receptorów nie słyszałem w życiu :) 


12litrów- było,28 grudzień 2011- ‎9 ‎lipca ‎2012 216+36sump- było, ‎9 ‎lipca ‎2012 160litrów- było, ‎22 ‎lipca ‎2013-wiosna 2014 23litry- 05.01.2015-01.08.2015 60litrów 01.08.2015-15.06.2016

240litrów + 112sump- 15.06.2016-01.04.2018

360+240 sump- 01.04.2018

98+64  sump-13.12.2018

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

a o szkodliwosci telewizora/ komputera slyszales? poszukaj w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stefan85 napisał:

ludzkie oko nie odbiera niebieskiego jako mocnego swiatla. skutek jest taki ze źrenica nie reaguje wiec swiatlo pelna moca wali w receptory i je uszkadza. na poczatku po dluzszej chwili ogladania akwarium bedzie cie bolec glowa potem zaczniesz widziec coraz gorzej. dla wlasnego dobra doloz bialy kanal. albo pogodz sie z tym ze za kilka lat bedziesz przeklinal to hobby.

Kanał biały jest (zimny) ja zastąpiłem tylko 6 szt diód białych ciepłych Royal blue. Teraz są  diody w kolorze - biały zimny, blue, royal blue, czerwone i zielone.

Edytowane przez benua (wyświetl historię edycji)

Szkło Reefmax;odpieniacz Hydor Slim Skim 135; obieg - firmware; cyrkulacja - Jebao rw4 + jvp 100; oświetlenie t5; skała - Real Reef Rock 15 kg + żywy piasek 4,5 kg Natures Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Stefan85 napisał:

na te chinke sam sie naciolem. padaly mi wszystkie korale. dopiero jak wlozylem stara spartanska  diy na royalblue n9we szczepki zaczely odrzywac.

To są właśnie największe niebezpieczeństwa w tym hobby, słuchanie wypowiedzi "specjalistów". U mnie pod chinką zawsze wszystko ładnie rosło, więc nie rozumiem skąd te wnioski. Może to bardziej kwestie nieumiejętnego użytkowania lampy.

Wybaczcie za uszczypliwy komentarz, ale cytowany fragment przelał czarę goryczy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę zlikwidować akwarium bo oślepne... Od 6lat wpatrywania się po kilkadziesiat minut dziennie w niebieskie światło... 

Dobre to... 

4x24 starczy na twoje akwarium. Z czasem można dołożyć światlowki.

Edytowane przez bober6662 (wyświetl historię edycji)

4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karol ma racje, 4x24 T5 to fajna i przystępna opcja. Minus to ewentualna frustracja przy doborze świetlówek, żeby oprócz spełniania swojego zadania, cieszyły oko ulubioną barwą :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku 3x blue plus i do tego jedna różowa. 


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Stefan85 napisał:

tej lampy wogole nie oplaca sie kupic. wszystkie diody do wylutowania. lampa dziala tylko on/off a zeby zrobic swity zasilacze do wymiany i sciezki do przerobienia. Zostaje z niej tylko obudowa. nawet radiator trzeba zamowic w w fabrycznej lampie jest  tylko cienka blacha. Lampa 160w tak na prawde daje mniej niz 90w. do tego widmo kompletnie bezuzyteczne dla korali.

Stefan. Co ty gadasz. Byles u mnie to widziales. Wiekszosc korali "wychowala" sie pod  pod chinczykiem 120w dwukanalowym z kolorowymi ledami + niebieskie. Euphyllie rosly bardzo ladnie. Inne korale tez. Do tego mozliwosc taniej modyfikacji ledow to zalety. Ja tam polecam, minusy to rdzewiejaca obudowa i glosne fabryczne chlodzenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
28 minut temu, bober6662 napisał:

Muszę zlikwidować akwarium bo oślepne... Od 6lat wpatrywania się po kilkadziesiat minut dziennie w niebieskie światło... 

Dobre to... 

Nie chce mi sie prowadzic dyskusji na takim poziomie ale niech jest. masz pierwsze 3 linki z googla.

http://www.jzo.com.pl/szkodliwe-dzialanie-swiatla-niebieskiego-na-organizm/

http://wyborcza.pl/TylkoZdrowie/1,137474,20316931,wzrok-niebieskie-swiatlo-urzadzen-szkodzi-oczom.html?disableRedirects=true

http://polki.pl/zdrowie/oczy,niebieskie-swiatlo-negatywny-wplyw-na-zdrowie,10417979,artykul.html

 

Smiej sie i docinaj, sobie szkodzisz jak ci to pasuje mozesz sie gapic nawet w uv. Napisalem co wiem a kto ma troche rozumu przemysli. Madry sam zrozumie, glupiego i tak nie przekonam.

2 minuty temu, gnom napisał:

Stefan. Co ty gadasz. Byles u mnie to widziales. Wiekszosc korali "wychowala" sie pod  pod chinczykiem 120w dwukanalowym z kolorowymi ledami + niebieskie. Euphyllie rosly bardzo ladnie. Inne korale tez. Do tego mozliwosc taniej modyfikacji ledow to zalety. Ja tam polecam, minusy to rdzewiejaca obudowa i glosne fabryczne chlodzenie. 

No to mnie zagioles. Jezeli to akwarium bylo prowadzone pod chinka to zwracam honor i przyznaje sie do bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszy

38 minut temu, Stefan85 napisał:

Wszystkie trzy linki to artykuły sponsorowane... Zresztą wiedza medyczna z GW i portalu dla pań. Idąc tym tropem nie powinniśmy świecić T5, HQI ani niczym innym. Zostają świeczki ...

 


90x55x50+ sump. ATI 8x39W,Deltec A{F600. LPS-owo

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.